MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Jak pomóc Ukrainie? Ruszyły zbiórki - gdzie i jak do nich dołączyć? [LISTA ORGANIZACJI]

Katarzyna Zimna
Katarzyna Zimna
pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Ruszyły zbiórki pieniędzy na pomoc Ukraińcom. Prowadzą je największe organizacje pomocowe w Polsce i lokalne fundacje. Jak pomóc, gdzie wpłacić pieniądze? Sprawdźcie informacje poniżej.

Fundacja Ukraina

Fundacja Ukraina koordynuje we Wrocławiu działania aktywistów i wolontariuszy. Jeśli chcecie zaangażować się w akcję wsparcia Ukraińców, wypełnijcie formularz przygotowany w polskiej, ukraińskiej i angielskiej wersji językowej.
Więcej: fundacjaukraina.eu
Wsparcie dla Ukraińców mieszkających we Wrocławiu zapewnia Instytut Praw Migrantów przy ul. Ruskiej 46A/202, tel. 510 011 846, e-mail: [email protected].

Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

"Wojska rosyjskie wkraczające do Ukrainy, ostrzał przedszkoli, szkół i domów w Donbasie – takie doniesienia o eskalacji napięcia niosą konieczność natychmiastowej reakcji. Caritas Polska przekazuje 100 tys. zł na bieżące działania kryzysowe ukraińskich Caritas i ogłasza zbiórkę pod hasłem „Pomoc dla Ukrainy”. Wśród najpilniejszych potrzeb są żywność, środki higieniczne i zapewnienie podstawowej pomocy materialnej."
Jak pomóc?
Dokonując wpłaty na stronie: caritas.pl
Wpłacając dowolną kwotę na konto: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem UKRAINA
Wysyłając SMS pod numer 72052 o treści UKRAINA (koszt 2,46 zł z VAT).
Więcej informacji: caritas.pl

Fundacja Siepomaga.pl

"Niestety, doszło do najgorszego. Są bomby, ogień, karabiny i ofiary. I tych ofiar będzie coraz więcej. Czołg nigdy nie był symbolem pokoju. Nie potrafimy przewidzieć, co się wydarzy w najbliższych dniach, scenariusze jednak nie są optymistyczne, a ludziom trzeba pomóc. (...) Ta zbiórka powstała, by móc zebrać środki w formie funduszu pomocy ofiarom wojny. Zakres pomocy będzie uzależniony od rozwoju konfliktu na Ukrainie i dostosowany do potrzeb. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz Ukrainy, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie. Każda godzina to nowe informacje, wszystko zmienia się dynamicznie"
Jak pomóc?
Wpłacając pieniądze na zbiórkę TUTAJ - KLIK!
Więcej informacji: siepomaga.pl

Polski Czerwony Krzyż

"W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie, Polski Czerwony Krzyż uruchamia zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. PCK jest przygotowany, aby zorganizować pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego, na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje swoje działania do panujących warunków. Uruchamiamy zbiórkę środków finansowych na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wszystkie nasze akcje będą skoordynowane z działaniami Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, który działa na miejscu zdarzenia" – mówi Jerzy Bisek, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.
Jak pomóc?
Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem „UKRAINA”.
Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.
Więcej informacji: pck.pl

Polska Akcja Humanitarna

Zbiórka na rzecz mieszkańców Ukrainy została założona już wcześniej, jednak w obliczu wojny Polska Agencja Humanitarna apeluje o pilną pomoc. "Będziemy zapewniać produkty pierwszej potrzeby, np. żywność dla ludzi, którzy muszą uciekać ze swoich domów. Nasze wsparcie obejmie osoby przemieszczające się wewnątrz kraju i uchodźców przyjeżdżających do Polski".
Jak pomóc?
Pieniądze można wpłacać na numer konta: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772 lub na zrzutkę TUTAJ - KLIK!
Więcej informacji: pah.org.pl

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej

Zbiórkę uruchomiło także Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Środki zostaną przeznaczone na pomoc humanitarną, ewakuację ludności i wsparcie psychologiczne dla dzieci. "Wiemy jak skutecznie pomagać, mamy doświadczenie zdobyte podczas wcześniejszych ukraińskich misji. Teraz też nie możemy stać obojętnie, kiedy nasi sąsiedzi potrzebują wsparcia".
Jak pomóc?
Wpłat można dokonywać na konto bankowe mBank: 18 1140 1010 0000 5228 6800 1001; tytuł wpłaty: "Pomoc dla Ukrainy".
Więcej informacji: pcpm.org.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska