Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jak kształcić dla biznesu

opr. BMK

W panelu dyskusyjnym inaugurującym wrocławską konferencję uczestniczyli przedstawiciele biznesu: Rafał Borutko, dyrektor oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa we Wrocławiu, Michał Zacher członek zarządu stowarzyszenia ITCorner z firmy Vazco, władze regionu - Krzysztof Zieliński, wicewojewoda dolnośląski oraz środowiska akademickiego - z polkowickiej Uczelni Jana Wyżykowskiego: rektor dr Włodzimierz Olszewski i dr Zdzisław Pólkowski oraz prof. Mieczysław Lech Owoc z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W konferencji brali udział goście nie tylko z Polski, ale również z Indii, Belgii, Irlandii oraz Niemiec.

Prelegenci podkreślali istotę innowacyjnych metod kształcenia, które powinny być wsparte o ścisłą współpracą z biznesem. Podkreślono, iż szkolnictwo wyższe jest tym obszarem edukacji, w którym szczególnego znaczenia nabiera konieczność stosowania nowoczesnych metod i technik dydaktycznych.

Przed edukacją, pojawiają się nowe wyzwania związane z koniecznością jak najlepszego przygotowania absolwentów uczelni do pracy w nowych realiach. W czasach zmieniających się warunków pracy, dynamicznego rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych, niezbędne jest również dostosowanie do tych zmian programów kształcenia uczelni wyższych stwierdzono w konkluzji konferencji.

O programie
DIMBI (Developing the innovative methodology of teaching Business Informatics) realizują Katedra Systemów Informatyki Biznesowej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu wraz z Uczelnią Jana Wyżykowskiego w Polkowicach. Ten międzynarodowy program, na który pozyskała dotację z programu ERASMUS+ Key Action: Cooperation for innovation and the exchange of good practices, ruszył we wrześniu 2015 roku a zakończony zostanie we wrześniu tego roku.

Jego celem jest poprawa jakości kształcenia poprzez modernizację programów nauczania w obszarze Bussines Informatics oraz stworzenie nowych innowacyjnych rozwiązań w zakresie dydaktyki możliwych do wdrożenia na innych uczelniach w kraju i za granicą. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Uniwersytetem Ekonomicznym z Warny oraz jedną instytucją badawczo-rozwojową Paragon Europe z Malty. Całkowity budżet projektu to 111 232,00 euro. Liderem projektu odpowiedzialnym za jego realizację jest Uczelnia Jana Wyżykowskiego.

Efektem końcowym projektu ma być możliwość uruchomienia na uczelniach w całej Europie nowych innowacyjnych programów nauczania przedmiotów (Bussines Intelligence, Data Warehouse).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska