Jak będzie wyglądało miasto przyszłości? Dyskusja o trendach w nowoczesnej urbanistyce

MB
Udostępnij:
Wrocławska firma PFI FUTURE inicjuje dyskusję o trendach w nowoczesnej urbanistyce na Międzynarodowych Targach Nieruchomości i Inwestycji MIPIM 2019. Jak będzie wyglądał przekrój społeczny w perspektywie 10, 20 i 30 lat? Jaki model życia zdominuje nasze miasta? Jak i gdzie będziemy pracować i jakich środków transportu używać?

Funkcjonujemy w świecie płynnej, dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości kształtowanej przez globalne zmiany klimatu, nieustająco rozwijającą się technologię i nowe wyzwania. Infrastruktura naszych miast nie nadąża za tempem naszego życia, a z pewnością nie będzie zaspokajać potrzeb kolejnych pokoleń. Pytanie, które zainspirowało wrocławską spółkę PFI FUTURE S.A. jest bardzo proste – co możemy zrobić dziś, by rozpocząć proces transformacji miast w nowoczesne, przyjazne i komfortowe miejsca do życia dla nas i dla naszych dzieci? Odpowiedzią jest ErGoCity.

ErGoCity to wynik myślenia o mieście w kategoriach dobrego miejsca do życia, w którym mieszkańcy mogą realizować swoje potrzeby, niezależnie od wieku, modelu rodziny czy stylu pracy. Kluczem do rozumienia wyzwań współczesności jest zrównoważony rozwój, dlatego też ErGoCity to marka i filozofia przyjazna dla środowiska, oferująca rozwiązania pozwalające na elastyczne łączenie pracy i życia prywatnego, odwołująca się do ekonomii współdzielenia usług, a przede wszystkim inkluzywna – umożliwiająca realizację programów społecznych, edukacyjnych i ekologicznych. Pozwoli na harmonijne zarządzanie życiem w jego kluczowych obszarach: jakość życia (ErGoLiving), ekologia (ErGoEco), transport (ErGoMobile) oraz pracy zawodowej (ErGoBiznes). PFI FUTURE S.A. angażuje w projekt ośrodki naukowo-badawcze wraz z uczelniami wyższymi (Politechniką Wrocławską oraz Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu) przygotowują się do wspólnego wypracowania rozwiązań gwarantujących spójność projektów urbanistycznych z koncepcją zrównoważonego rozwoju.

Koncepcja ErGoCity zostanie przedstawiona na międzynarodowych targach nieruchomości w Cannes. Coroczne targi MIPIM, to jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w branży nieruchomości – mówi Kamil Pakosz, Dyrektor ds. Rozwoju PFI FUTURE S.A. – Gromadzą one tysiące wystawców reprezentujących największych branżowych graczy, twórców technologii przyszłości, urbanistów o globalnym znaczeniu. To środowisko, w którym najwięksi inwestorzy poszukują inspiracji m.in. do tworzenia infrastruktury mieszkaniowej odpowiadającej potrzebom kolejnych pokoleń i wyzwaniom wciąż ewoluującej rzeczywistości.

PFI FUTURE S.A., zaprezentuje w Cannes także projekt Nautilus Gdańsk – unikatowy obiekt strefy czasu wolnego, który ma szansę stać się nową ikoną polskiego wybrzeża. To synergia odważnej idei z myśleniem biznesowym – obiekt łączący oceanarium z parkiem wodnym „Egzotyczna Laguna”, luksusowym hotelem czterogwiazdkowym oraz centrum konferencyjnym. Będzie on stanowił największą atrakcję turystyczną północnej Polski, przyciągając turystów indywidualnych i biznesowych z Polski oraz Europy.

Na MIPIM 2019 PFI FUTURE poszukuje inwestorów i współinwestorów, zarówno finansowych, jak i merytorycznych, specjalizujących się w branży spędzania czasu wolnego lub turystyczno-hotelarskiej oraz branży deweloperskiej. Planowane są także rozmowy na temat koncepcji ErGoCity z przedstawicielami samorządów zainteresowanych budową miast przyszłości oraz spotkania z potencjalnymi partnerami projektu Nautilus Gdańsk, którzy chcieliby włączyć się w proces przekształcenia postindustrialnej dzielnicy Gdańska w jedną z największych atrakcji naszej części Europy.

MIPIM to odbywające się od 1990 roku w Cannes jedne z największych targów nieruchomości komercyjnych. W tym roku odbędą się w dniach 12-15 marca. Organizatorzy spodziewają się 26 tyś. uczestników z ponad 90 państw. Wydarzenie to skupia czołowych, międzynarodowych przedstawicieli ze wszystkich sektorów nieruchomości – biurowych, mieszkaniowych, handlu detalicznego, opieki zdrowotnej, sportu, logistyki i przemysłu, oferując niezrównany dostęp do największej liczby projektów rozwojowych i źródeł kapitału na całym świecie. Więcej informacji: www.mipim.com

PFI Future S.A. to wchodząca w skład Grupy Kapitałowej PFI Global (Przedsiębiorstwa Finansowo-Inwestycyjnego) spółka powołana do przygotowania i realizacji dużych projektów, głównie w branży edukacyjno-rozrywkowej i deweloperskiej. Model biznesowy opiera się na skupieniu unikatowych kompetencji spółek należących do Grupy PFI Global oraz spółek partnerskich, dzięki którym PFI Future S.A. ma możliwość przygotowania i realizacji nowatorskich przedsięwzięć inwestycyjnych w różnych formach partnerstwa z samorządami oraz podmiotami komercyjnymi. Więcej informacji: www.pfi-future.eu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rośnie poczucie zagrożenia cyberprzestępczością

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie