Jacek Sutryk ma koronawirusa. Rektor Uniwersytetu: Zostaję w domu na kwarantannie!

Jerzy Wójcik
Jerzy Wójcik
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim, czwartek 1 października 2020. W sobotę Jacek Sutryk otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa
Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim, czwartek 1 października 2020. W sobotę Jacek Sutryk otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa Pawel Relikowski / Polskapress
Po tym jak w sobotę prezydent Wrocławia Jacek Sutryk przyznał, że jest zakażony koronawirusem, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, prof. Przemysław Wiszewski zdecydował o pozostaniu na domowej kwarantannie przez najbliższe dni. Przypomnijmy, że panowie spotkali się podczas uroczystej inauguracji roku na Uniwersytecie Wrocławskim, ale wówczas Jacek Sutryk tylko w czasie wygłaszania przemówienia występował bez maseczki. Co zdecydowało o podjęciu takiej decyzji przez rektora?

Tomasz Sikora z Uniwersytetu Wrocławskiego poinformował w sobotę wieczorem, że rektor tej uczelni, prof. Przemysław Wiszewski dzień później, czyli w piątek 2 października, spotkał się z prezydentem Jackiem Sutrykiem na oficjalnym obiedzie. Choć ryzyko zakażenia jest minimalne rektor zdecydował o pozostaniu na domowej kwarantannie. Do czasu przeprowadzenia testu wykluczającego zakażenie.

Przeczytaj więcej

Profesor Wiszewski napisał na swojej prywatnej stronie facebookowej:

– Ponieważ byłem w piątek późnym popołudniem na obiedzie z Panem Prezydentem, udaję się na kwarantannę. W poniedziałek wykonam testy i będziemy pewni, jak się sprawy mają. Wszystkie procedury działają, Uniwersytet się nie zatrzymuje. Jesteśmy gotowi! Uważajcie na siebie!!!

Także współpracownicy rektora, którzy mieli z nim kontakt po spotkaniu z prezydentem pozostaną na domowej kwarantannie. Będą wykonywać swoją pracę zdalnie oczekując wyników testu.

Jacek Sutryk ma koronawirusa. W czwartek był na inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Wrocławskim

Uniwersytet Wrocławski w oficjalnym komunikacie z soboty, przypomina, że Jacek Sutryk, podobnie jak pozostali goście inauguracji Uniwersytetu, cały czas był w maseczce i utrzymywał sanitarny odstęp od pozostałych uczestników imprezy. Prezydent Wrocławia zdjął maseczkę tylko w czasie wygłaszania przemówienia. Zarówno przed tym momentem jak i bezpośrednio po nim zdezynfekowano mównicę.

Uniwersytet Wrocławski: Minimalne, a wręcz zerowe jest ryzyko, że któryś z uczestników imprezy mógłby się zarazić koronawirusem poprzez przebywanie w auli w czasie inauguracji. By uniknąć ewentualnego zagrożenia zastosowano w czasie całej inauguracji bardzo restrykcyjne procedury. Zmieniono miejsce przenosząc ją do dużej auli Unii Europejskiej na Wydziale Prawa. Usadzono uczestników w odległości półtora metra od siebie. Pilnowano także, by uczestnicy – niezależnie od rangi i wieku – cały czas mieli założone maseczki.

źródło: Uniwersytet Wrocławski

Mistrz Błachowicz liczy na nokaut!

Wideo

Dodaj ogłoszenie