Inspekcja Transportu Drogowego: Stan autobusów MPK zagrażał bezpieczeństwu ludzi

Marcin Kruk
Marcin Kruk
Zaktualizowano 
Do 300 kontroli autobusów rocznie przeprowadza wrocławski oddział Inspekcji Transportu Drogowego Fot. Tomasz Ho£Od / Polskapresse
- Jeśli MPK twierdzi, że usterki wykryte w autobusach podczas poniedziałkowej kontroli nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów, absolutnie się z tym nie zgadzam. Zagrażały bezpieczeństwu - stanowczo stwierdza Mariusz Kaczmarz, zastępca naczelnika wydziału inspekcji w Wojewódzkim Inspektoracie Transportu Drogowego we Wrocławiu. Przypomnijmy. Na 58 autobusów wyjeżdżających w poniedziałek rano z zajezdni przy ul. Obornickiej aż 10 nie nadawało się do jazdy. Kontrolerzy odebrali kierowcom dowody rejestracyjne. MPK twierdzi, że autobusy którym nie pozwolono na dalszą jazdę to wycofywane właśnie z użytku wysłużone Volvo. - To nieprawda - odpowiadają inspektorzy. - Zatrzymaliśmy też dowód rejestracyjnych jednego z mercedesów - mówi Kaczmarz.

Do 300 kontroli autobusów rocznie przeprowadza wrocławski oddział Inspekcji Transportu Drogowego. Ostatnie wyniki, w opinii inspektorów i w świetle prawa wyraźnie wskazują, że część taboru we Wrocławiu jest niebezpieczna dla pasażerów. MPK jednak nie zgadza się z tym faktem i zapowiada wymianę tej wyeksploatowanej części taboru… jesienią.

Poniedziałek, 29 lipca, okazał się sądnym dniem dla wrocławskiego MPK. Inspekcja Transportu Drogowego rozstawiła mobilną stację diagnostyczną koło zajezdni autobusowej przy ul. Obornickiej. Inspektorzy skontrolowali 58 autobusów, zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów i nie dopuścili do ruchu 9 z nich.

Zobacz też: Prezes MPK ma "fajną pracę". A nas wozi złom
Wśród znalezionych usterek są krytyczne dla bezpieczeństwa pasażerów: - Rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego dzieli usterki wykrywane podczas badania stanu technicznego na trzy kategorie: drobne, poważne i niebezpieczne. Poważne mogą zagrażać bezpieczeństwu ruchu drogowego, a usterki niebezpieczne to usterki powodujące bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego – wyjaśnia Mariusz Kaczmarz z wrocławskiego oddziału ITD.

- Wykryte podczas poniedziałkowej kontroli usterki należą do tych określanych w przywołanym rozporządzeniu wprost jako niebezpieczne. Są to: zbyt mała siła hamowania co najmniej na jednym kole, brak siły hamowania co najmniej na jednym kole, nieszczelność układu pneumatycznego, zadymienie stanowiące bezpośrednie zagrożenie dla środowiska. - To usterki bezpośrednio zagrażające bezpieczeństwu, za które prawo jednoznacznie zakazuje dalszej jazdy i nakazuje bezwzględne zatrzymanie dokumentu – mówi Kaczmarz.

Czytaj także:Wschodnia obwodnica Wrocławia - teraz to już ma ruszyć. Jest umowa na kolejny fragment

Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadza kontrole w mobilnej stacji diagnostycznej. Nie ma oględzin i decyzji uznaniowej inspektora. Każdy element jest badany i mierzony profesjonalnymi urządzeniami posiadającymi aktualne badania i legalizację.

Wyniki kontroli pokazały, że MPK wozi pasażerów sprzętem stwarzającym zagrożenie dla ich bezpieczeństwa. Myli się jednak ten, kto sądzi, że przewoźnik przyznał się do błędu i natychmiast podjął realne działania mające naprawić sytuację. MPK Wrocław skomentowało sprawę tak:

„Podczas kontroli sprawdzono autobusy typu Volvo, które jesienią zostaną zastąpione przez nowe Mercedesy Citaro II. Stwierdzone usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów, ale oczywiście wszystkie zostaną wkrótce naprawione.”

- Jeśli MPK twierdzi, że wykryte usterki nie zagrażały bezpieczeństwu pasażerów, ja absolutnie się z tym nie zgadzam. Zagrażały bezpieczeństwu. Staliśmy przy zajezdni MPK, sprawdzaliśmy każdy rodzaj pojazdów: czy to mercedesy, solarisy, volvo; czy to 10 letnie, czy 5 letnie. Praktycznie wszystko, co wyjeżdżało z zajezdni. Także wśród zatrzymanych dowodów mieliśmy nie tylko te najbardziej wysłużone, jak marki Volvo, ale także mercedesa – tłumaczy Kaczmarz. Przedstawiciel ITD dodaje, że "zapoznanie się z rozporządzeniem w sprawie kontroli ruchu drogowego pozwoliłoby MPK zwrócić lepszą uwagę na problemy związane z taborem".

Czytaj także:Co ty wiesz o wyprzedzaniu? Kierowcy bywają zaskoczeni na al. Sobieskiego

- Wolałbym, żeby ktoś, kto to ocenia, widział, że zadbaliśmy o bezpieczeństwo. Statystyki nie są dla nas priorytetowym wymiarem. Sednem działań jest to, żeby sprawdzić, jaki jest stan bezpieczeństwa przewożonych pasażerów – puentuje Mariusz Kaczmarz.

Niektóre akcje kontroli taboru miejskiego przeprowadzane przez ITD w ostatnich latach:

  • listopad 2012 – 48 skontrolowanych pojazdów, 23 zatrzymane dowody rejestracyjne,
  • październik 2015 – 53 kontrole, 3 dowody zatrzymane i jeden zakaz jazdy,
  • październik 2016 – 63 kontrole, 6 usterek, 2 pojazdy niedopuszczone do ruchu,
  • czerwiec 2019 – 22 kontrole, 5 pojazdów z usterkami niedopuszczonych do ruchu,
  • lipiec 2019 – 58 kontroli, 9 autobusów niedopuszczonych do ruchu.

Oprócz takich akcji Inspekcja Transportu Drogowego przeprowadza rocznie do 300 kontroli dotyczących przewozów miejskich.

Czytaj także:Przez lata urzędnicy mówili, że nowy cmentarz jest niezbędny. Miasto poniosło koszty i wycofuje się z inwestycji

Zobacz też

Wielkie Odkrywanie Dolnego Śląska - odcinek 2


Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 143

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

J
Ja

Kiedy szanowne ITD weźmie się za autobusy które startują z Dawida, te międzymiastowe albo Polbus?

G
Gość

A co na to miasto? MPK to spółka miejska, czy się mylę?

M
Mechanik
2019-08-01T08:22:21 02:00, Mechanik:

Stan techniczny Taboru jest dobry i bardzo dobry . To że Volvo są w takim a nie innym stanie zawdzięczamy również pasażerom którzy je skutecznie niszczą , dziurawym drogą ... Jak tak czytam te komentarze to widzę że wymagać każdy potrafi bo on płaci podatki i mu sie należy .. To ja sie pytam dlaczego dług pasażerów jeżdzecych" na gapę " to bodajże niecałem 10 mln zł ?? To prawie 10 nowych niskopodłogowych , klimatyzowanych z ładowarkami USB autobusów !!!!!! CO do pana prezesa .. Co on miał zrobić przez te kilka miesięcy ??? Wyczarować nowe autobusy ?? Za dużo oglądacie TVpis i myślcie że pieniądze lecą z nieba " i te autobusy sie wam po prostu należały" .. Generalnie te wypociny śmiesznego dzienikarzyny i jego gazety robotniczej są raczej śmieszną nagonką .. Coś czuję że ten cały Marcin Kruk to taki zwykły przedstawiciel LGBT szukający taniej sensacji. Za 3 miesiące wysłużonych Volvo już nie będzie .. i o czym będzie pisał ciepły Marcinek ?? Że autobusy są już ok ale tory są nadal złe... żenada

2019-08-01T08:32:27 02:00, Witold Śruta:

Pasażerowie powodują usterki techniczne?

Żenadą jest to, że autobusy przewożące ludzi i uczestniczące w ruchu drogowym są w kiepskim stanie. No i twój poziom językowy -"dziurawym drogą"

2019-08-01T09:21:41 02:00, Mechanik:

To nie konkurs polonistyczny a po drugie to tylko literówka . Pasażerowie powodują usterki techniczne jak najbardziej wewnątrz autobusu / tramwaju . Czepianie sie starego Volvo że jest stare i wysłużone to jak czepianie się na siłę . Wasze golfy 4 passaty inne 20 letnie samochody osobowe są o wiele gorszym stanie . Zobaczcie jakie jeżdżą taksówki po mieście . Zdarzają sie mercedesy W124 30 letnie !! Oni też wożą ludzi i też jakby skontrolować taksówki to byłoby nieciekawie . Kurierzy i ich busy .. itd itd . Każdy mądry w internecie ale jakby sprawdzić jego auto tak uczciwie a nie u zaprzyjaźnionego diagnosty to byłoby już nieciekawie . Cieszę sie że Gazeta Robotnicza tak sie martwi o stan techniczny autobusów i bezpieczeństwo pasażerów i teraz np wpłaci dobrowolny datek na poprawę tegoż bezpieczeństwa . Bo skoro chodzi tylko o bezpieczeństwo a nie gównoburzę i ilość wyświetleń to nawet POWINNA wpłacić żeby pasażerowie podróżowali komfortowo i bezpiecznie

2019-08-01T10:08:16 02:00, Witold Śruta:

Czy ty w ogóle czytasz, to co piszesz?

Tak, pasażerowie powodują uszkodzenie układu hamulcowego w autobusach. Sam wielokrotnie widziałem...

"Czepianie sie starego Volvo że jest stare i wysłużone to jak czepianie się na siłę ."- Stary, to się kupy nie trzyma. Jak są stare, to dawno powinny zostać wymienione skoro o nie nie dbają, to nie wiek decyduje o sprawności technicznej, tylko dbałość. Tak dbałość!

Wiem, że to dla ciebie pewnie dziwne, ale autobusy w różnym wieku jeżdżą po tym świecie i są najzwyczajniej w świecie sprawne technicznie.Stary autobus nie musi być z automatu złomem. Tak jakbyś nie posypywał chodników w zimie, narażając ludzi na złamanie kończyn, jednocześnie mówiąc, że nie ma się czym przejmować, bo za kilka miesięcy przyjdzie przecież wiosna!

BTW Mój znajomy ma mercedesa w 124 w dieslu. Jest w świetnym stanie, a normy czystości spalin mogłyby zawstydzić nie jedno nowe auto.

Volvo owszem są wysłużone i stare ale to na pewno nie wina obecnego prezesa . Poczytaj sobie o MPK Wrocław . Popytaj ludzi który prezes zrobił największy bałagan w firmie i to co teraz zbieramy to są i jeszcze długo będą żniwa po jego rządach . A czepianie sie na siłę obecnego pana prezesa że jest taki tabor o a nie inny to skrajny debilizm. Co on miał ukraść te autobusy z innego miasta w ciągu pół roku ?? Urodzić /?? Volva są jakie są i trzeba jeszcze poczekać te 3 miesiące i będą nowe Mercedesy . A prawda jest taka że Volvo już by dawno nie było gdyby MAN nie zerwał umowy z MPK . Więc pretensje możecie mieć do MAN a do poprzedniego prezesa MPK ( i nie chodzi tu o panią Szczepańską ) A nie do bogu ducha winnego pana Krzysztofa

W
Witold Śruta
2019-08-01T08:22:21 02:00, Mechanik:

Stan techniczny Taboru jest dobry i bardzo dobry . To że Volvo są w takim a nie innym stanie zawdzięczamy również pasażerom którzy je skutecznie niszczą , dziurawym drogą ... Jak tak czytam te komentarze to widzę że wymagać każdy potrafi bo on płaci podatki i mu sie należy .. To ja sie pytam dlaczego dług pasażerów jeżdzecych" na gapę " to bodajże niecałem 10 mln zł ?? To prawie 10 nowych niskopodłogowych , klimatyzowanych z ładowarkami USB autobusów !!!!!! CO do pana prezesa .. Co on miał zrobić przez te kilka miesięcy ??? Wyczarować nowe autobusy ?? Za dużo oglądacie TVpis i myślcie że pieniądze lecą z nieba " i te autobusy sie wam po prostu należały" .. Generalnie te wypociny śmiesznego dzienikarzyny i jego gazety robotniczej są raczej śmieszną nagonką .. Coś czuję że ten cały Marcin Kruk to taki zwykły przedstawiciel LGBT szukający taniej sensacji. Za 3 miesiące wysłużonych Volvo już nie będzie .. i o czym będzie pisał ciepły Marcinek ?? Że autobusy są już ok ale tory są nadal złe... żenada

2019-08-01T08:32:27 02:00, Witold Śruta:

Pasażerowie powodują usterki techniczne?

Żenadą jest to, że autobusy przewożące ludzi i uczestniczące w ruchu drogowym są w kiepskim stanie. No i twój poziom językowy -"dziurawym drogą"

2019-08-01T09:21:41 02:00, Mechanik:

To nie konkurs polonistyczny a po drugie to tylko literówka . Pasażerowie powodują usterki techniczne jak najbardziej wewnątrz autobusu / tramwaju . Czepianie sie starego Volvo że jest stare i wysłużone to jak czepianie się na siłę . Wasze golfy 4 passaty inne 20 letnie samochody osobowe są o wiele gorszym stanie . Zobaczcie jakie jeżdżą taksówki po mieście . Zdarzają sie mercedesy W124 30 letnie !! Oni też wożą ludzi i też jakby skontrolować taksówki to byłoby nieciekawie . Kurierzy i ich busy .. itd itd . Każdy mądry w internecie ale jakby sprawdzić jego auto tak uczciwie a nie u zaprzyjaźnionego diagnosty to byłoby już nieciekawie . Cieszę sie że Gazeta Robotnicza tak sie martwi o stan techniczny autobusów i bezpieczeństwo pasażerów i teraz np wpłaci dobrowolny datek na poprawę tegoż bezpieczeństwa . Bo skoro chodzi tylko o bezpieczeństwo a nie gównoburzę i ilość wyświetleń to nawet POWINNA wpłacić żeby pasażerowie podróżowali komfortowo i bezpiecznie

Czy ty w ogóle czytasz, to co piszesz?

Tak, pasażerowie powodują uszkodzenie układu hamulcowego w autobusach. Sam wielokrotnie widziałem...

"Czepianie sie starego Volvo że jest stare i wysłużone to jak czepianie się na siłę ."- Stary, to się kupy nie trzyma. Jak są stare, to dawno powinny zostać wymienione skoro o nie nie dbają, to nie wiek decyduje o sprawności technicznej, tylko dbałość. Tak dbałość!

Wiem, że to dla ciebie pewnie dziwne, ale autobusy w różnym wieku jeżdżą po tym świecie i są najzwyczajniej w świecie sprawne technicznie.Stary autobus nie musi być z automatu złomem. Tak jakbyś nie posypywał chodników w zimie, narażając ludzi na złamanie kończyn, jednocześnie mówiąc, że nie ma się czym przejmować, bo za kilka miesięcy przyjdzie przecież wiosna!

BTW Mój znajomy ma mercedesa w 124 w dieslu. Jest w świetnym stanie, a normy czystości spalin mogłyby zawstydzić nie jedno nowe auto.

B
Breslauer
2019-07-31T21:51:47 02:00, Bodie:

Kto choć raz ruszał za autobusem miejskim to już wie że należy zamknąć okna by nie zostać "zaczadzonym". Brawo inspekcja! Zabierać dowody!

Uwierz mi, że zaczadzenie poza autobusem to nic w porównaniu z zaczadzeniem w nim. Zwłaszcza, od kiedy niezawisły wrocławski sąd orzekł, że pasażerowi wolno śmierdzieć i kierowca zachował się karygodnie wyrzucając z pojazdu cuchnącego menela. Brawo wy!

B
Breslauer

No tak, sam ostatnio przyłapałem pasażera, jak na przystanku próbował uszkodzić układ hamulcowy autobusu. Ludzie już tacy z natury są...

M
Mechanik
2019-08-01T08:22:21 02:00, Mechanik:

Stan techniczny Taboru jest dobry i bardzo dobry . To że Volvo są w takim a nie innym stanie zawdzięczamy również pasażerom którzy je skutecznie niszczą , dziurawym drogą ... Jak tak czytam te komentarze to widzę że wymagać każdy potrafi bo on płaci podatki i mu sie należy .. To ja sie pytam dlaczego dług pasażerów jeżdzecych" na gapę " to bodajże niecałem 10 mln zł ?? To prawie 10 nowych niskopodłogowych , klimatyzowanych z ładowarkami USB autobusów !!!!!! CO do pana prezesa .. Co on miał zrobić przez te kilka miesięcy ??? Wyczarować nowe autobusy ?? Za dużo oglądacie TVpis i myślcie że pieniądze lecą z nieba " i te autobusy sie wam po prostu należały" .. Generalnie te wypociny śmiesznego dzienikarzyny i jego gazety robotniczej są raczej śmieszną nagonką .. Coś czuję że ten cały Marcin Kruk to taki zwykły przedstawiciel LGBT szukający taniej sensacji. Za 3 miesiące wysłużonych Volvo już nie będzie .. i o czym będzie pisał ciepły Marcinek ?? Że autobusy są już ok ale tory są nadal złe... żenada

2019-08-01T08:32:27 02:00, Witold Śruta:

Pasażerowie powodują usterki techniczne?

Żenadą jest to, że autobusy przewożące ludzi i uczestniczące w ruchu drogowym są w kiepskim stanie. No i twój poziom językowy -"dziurawym drogą"

To nie konkurs polonistyczny a po drugie to tylko literówka . Pasażerowie powodują usterki techniczne jak najbardziej wewnątrz autobusu / tramwaju . Czepianie sie starego Volvo że jest stare i wysłużone to jak czepianie się na siłę . Wasze golfy 4 passaty inne 20 letnie samochody osobowe są o wiele gorszym stanie . Zobaczcie jakie jeżdżą taksówki po mieście . Zdarzają sie mercedesy W124 30 letnie !! Oni też wożą ludzi i też jakby skontrolować taksówki to byłoby nieciekawie . Kurierzy i ich busy .. itd itd . Każdy mądry w internecie ale jakby sprawdzić jego auto tak uczciwie a nie u zaprzyjaźnionego diagnosty to byłoby już nieciekawie . Cieszę sie że Gazeta Robotnicza tak sie martwi o stan techniczny autobusów i bezpieczeństwo pasażerów i teraz np wpłaci dobrowolny datek na poprawę tegoż bezpieczeństwa . Bo skoro chodzi tylko o bezpieczeństwo a nie gównoburzę i ilość wyświetleń to nawet POWINNA wpłacić żeby pasażerowie podróżowali komfortowo i bezpiecznie

W
Witold Śruta
2019-08-01T08:22:21 02:00, Mechanik:

Stan techniczny Taboru jest dobry i bardzo dobry . To że Volvo są w takim a nie innym stanie zawdzięczamy również pasażerom którzy je skutecznie niszczą , dziurawym drogą ... Jak tak czytam te komentarze to widzę że wymagać każdy potrafi bo on płaci podatki i mu sie należy .. To ja sie pytam dlaczego dług pasażerów jeżdzecych" na gapę " to bodajże niecałem 10 mln zł ?? To prawie 10 nowych niskopodłogowych , klimatyzowanych z ładowarkami USB autobusów !!!!!! CO do pana prezesa .. Co on miał zrobić przez te kilka miesięcy ??? Wyczarować nowe autobusy ?? Za dużo oglądacie TVpis i myślcie że pieniądze lecą z nieba " i te autobusy sie wam po prostu należały" .. Generalnie te wypociny śmiesznego dzienikarzyny i jego gazety robotniczej są raczej śmieszną nagonką .. Coś czuję że ten cały Marcin Kruk to taki zwykły przedstawiciel LGBT szukający taniej sensacji. Za 3 miesiące wysłużonych Volvo już nie będzie .. i o czym będzie pisał ciepły Marcinek ?? Że autobusy są już ok ale tory są nadal złe... żenada

Pasażerowie powodują usterki techniczne?

Żenadą jest to, że autobusy przewożące ludzi i uczestniczące w ruchu drogowym są w kiepskim stanie. No i twój poziom językowy -"dziurawym drogą"

W
Witold Śruta
2019-07-31T21:35:31 02:00, czapla:

To, że pojazd nie jest w stanie idealnym, nie oznacza od razu, że stanowi zagrożenie. Nie przekonuje mnie ITD, nie wydaje mi się, aby te wymienione usterki faktycznie stanowiły jakieś autentyczne zagrożenie, wyglądają raczej na drobne sprawy.

Szczególnie usterki układu hamulcowego :D

To doprawdy drobnostka. Strach pomyśleć jakimi pojazdami ty się poruszasz.

M
Mechanik

Stan techniczny Taboru jest dobry i bardzo dobry . To że Volvo są w takim a nie innym stanie zawdzięczamy również pasażerom którzy je skutecznie niszczą , dziurawym drogą ... Jak tak czytam te komentarze to widzę że wymagać każdy potrafi bo on płaci podatki i mu sie należy .. To ja sie pytam dlaczego dług pasażerów jeżdzecych" na gapę " to bodajże niecałem 10 mln zł ?? To prawie 10 nowych niskopodłogowych , klimatyzowanych z ładowarkami USB autobusów !!!!!! CO do pana prezesa .. Co on miał zrobić przez te kilka miesięcy ??? Wyczarować nowe autobusy ?? Za dużo oglądacie TVpis i myślcie że pieniądze lecą z nieba " i te autobusy sie wam po prostu należały" .. Generalnie te wypociny śmiesznego dzienikarzyny i jego gazety robotniczej są raczej śmieszną nagonką .. Coś czuję że ten cały Marcin Kruk to taki zwykły przedstawiciel LGBT szukający taniej sensacji. Za 3 miesiące wysłużonych Volvo już nie będzie .. i o czym będzie pisał ciepły Marcinek ?? Że autobusy są już ok ale tory są nadal złe... żenada

J
Jacek

Ciekawe kogo za to ukarze ITD ? W takich sytuacjach to wlasciciel firmy jest karany finansowo a jak zachodzi konieczność to zabiera mu sie mozliwośc prowadzenia takiej działaność. MPK to własność samorządowa czyli ??????? obecnie Sutryk.

Samorządowcy Wrocławia od lat zamiast gospodarzyć uprawiaja politykę . A to jest niekorzystne dla mieszakńców miasta. O niegospodarności i wydawaniu kasy w błoto juz nie wpsomnę. Do tego sa bezkarni za łamanie prawa o czym wiadomo od dawna . Dudkiewicz mógłby zawstydzic nie jednego pensjonariusza więzienia. Sytryk idzie jego śladem

o
otua
2019-07-31T21:40:59 02:00, Gość:

Może wymienić prezesa MPK na kompetentnego?

2019-07-31T23:27:39 02:00, WTF:

Potrzebne są nowe opony, nowe klocki, nowe tarcze, wymiana oleju, kapitalka silników. Wymiana prezesa to tylko koszty odpraw.

Wniosek racjonalizatorski: sprzedać blaszanego arlekina za milion co najmniej, a Pampucha na drabice ( ma takiie focie na pejsbuku) ustawić za arlekina, on lubi swoją długą pracę xD

G
Gość

no na pewno emisja spalin nie zagrażał pasażerom którzy jadą TYM autobusem.

Tylko tym co czekają na przystanku na inną linię albo kierowcom/pieszym/rowerzystom oraz mieszkańcom

G
Gość
2019-07-31T21:38:56 02:00, Brawo ITD:

Jako uczestnik ruchu drogowego czuję się bezpieczniej jak ITD wrzeszcie może sprawdzać MPK. Autobusy i tramwaje zbyt często uczestniczą w kolizjach drogowych i dopuki się to nie poprawi proszę o dalsze kontrole.

2019-07-31T22:56:17 02:00, Gabi:

Uważaj bo twojego 20 letniego passata też sprawdzą

2019-07-31T23:29:09 02:00, Gość:

Ja pier... tutaj to sami jasnowidze. Nie znaja sie nawzajem a z internetu wiedza jakim i ilu letnim pojazdem jezdza

Próba przeniesienia odpowiedzialności. Inni też, ty możesz być następny, typowe dla poprzedniej epoki.

Może lepiej po wypadku wołać ITD, niech sprawdzą czy pojazdy były sprawne przed wypadkiem. Poruszanie się niesprawnym pojazdem to jak jazda na gazie, tylko to pojazd jest na "gazie".

G
Gość
2019-07-31T21:38:56 02:00, Brawo ITD:

Jako uczestnik ruchu drogowego czuję się bezpieczniej jak ITD wrzeszcie może sprawdzać MPK. Autobusy i tramwaje zbyt często uczestniczą w kolizjach drogowych i dopuki się to nie poprawi proszę o dalsze kontrole.

2019-07-31T22:56:17 02:00, Gabi:

Uważaj bo twojego 20 letniego passata też sprawdzą

Ja pier... tutaj to sami jasnowidze. Nie znaja sie nawzajem a z internetu wiedza jakim i ilu letnim pojazdem jezdza

Dodaj ogłoszenie