Innowacyjna usługa na rynku najmu mieszkań

Materiał informacyjny
Na wrocławskim rynku powstaje niekonwencjonalna usługa zarządzania nieruchomościami mieszkaniowymi oferowana przez grupę kapitałową Angel Poland Group.

W ostatnich kilku latach prawie połowa mieszkań na rynku kupowana była w celu inwestycyjnym. Obecna sytuacja związana z pandemią tylko utwierdza w przekonaniu, że zakup u sprawdzonego i renomowanego dewelopera w atrakcyjnej lokalizacji jest najlepszą formą do lokowania kapitału, która daje kupującym poczucie bezpieczeństwa. Zarządzanie tymi nieruchomościami przez osoby prywatne to jednak nie lada wyzwanie, które bywa bardzo wymagające i absorbujące. Dlatego też na wrocławskim oraz krakowskim rynku powstaje nowa kompleksowa usługa, która ma odciążyć nabywców od samodzielnego administrowania swoim portfelem nieruchomości.

Niespotykana dotąd usługa na polskim rynku nieruchomości

Inwestorzy mierzą się z licznymi obowiązkami. Należy do nich prezentowanie nieruchomości dla potencjalnych najemców, sesje fotograficzne gotowych mieszkań, sporządzanie i negocjowanie umów najmu, monitorowanie płatności czynszów w terminie, sprawdzanie i weryfikacja wiarygodności kontrahentów, rozpatrywanie skarg najemców, pomoc w zakresie konserwacji czy płatność rachunków i czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej za apartament. Wreszcie to także sam nadzór nad właściwym stanem technicznym mieszkania i bieżący kontakt z najemcą.

- Na polskim rynku nieruchomości deweloperzy koncentrują się na wznoszeniu nowych inwestycji oraz ich komercjalizacji, natomiast my rozszerzamy ten proces o kompleksowe podejście do inwestowania na rynku mieszkaniowym. Tym samym klient ma zapewniony pełen pakiet usług w ramach jednego biura obsługi - mówi Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu w Krakowie oraz członek zarządu w grupie deweloperskiej Angel Poland, współodpowiedzialna za rozwój zarządzania nieruchomościami.

Budują mieszkania oraz zacieśniają relacje – benefity dla klientów

W ramach usług spółki Angel Management zostanie utworzony również Angel Club. To pakiet benefitów tylko i wyłącznie dla klientów Angel Poland Group. Obejmują one specjalne oferty na usługi ofertowane w lokalach użytkowych znajdujących się na terenie obiektach zrealizowanych przez Angel Poland Group, jak i w hotelach grupy, w tym OVO Hilton, czy już wkrótce w Autograph Collection by Marriott, który aktualnie jest realizowany przy ul. Stradomskiej w Krakowie. Ponadto grupa zapewni pierwszeństwo i atrakcyjne warunki na zakup innych nieruchomości w ramach kolejnych inwestycji realizowanych przez Angel Poland Group.

- Jako grupa odpowiadamy na potrzeby naszych klientów i działamy kompleksowo na rynku nieruchomości. Nasza działalność skupia się na rynku mieszkaniowym oraz hotelarskim. Te inwestycje to często obiekty o charakterze mixed-used, gdzie powstają liczne lokale usługowe. Ponadto w 2018 roku uruchomiliśmy własne generalne wykonawstwo. W ramach Angel Construction realizujemy aktualnie budowę ponad 500 mieszkań i apartamentów oraz 5-gwiazdkowy hotel. Zarządzamy także naszymi wspólnotami mieszkaniowymi – aktualnie to ponad 700 mieszkań i apartamentów we Wrocławiu i Krakowie. Teraz do tego wachlarza świadczonych usług dodaliśmy także zarządzanie mieszkaniami na wynajem w nas obiektach - mówi Natalia Sawicka, dyrektor sprzedaży i marketingu we Wrocławiu oraz członek zarządu w grupie deweloperskiej Angel Poland, współodpowiedzialna za rozwój zarządzania nieruchomościami.

Taka oferta sprawia, że skorzystanie z usługi jest jeszcze bardziej korzystne. W odróżnieniu od standardowo działających na rynku pośredników, Angel Management nie pobiera prowizji od najemców za świadczone usługi. Jednocześnie klient czuje się profesjonalnie zaopiekowany.

Alternatywa dla najmów krótkoterminowych

Pomysłodawcy usługi liczą też na to, że dzięki możliwości skorzystania z Angel Management, coraz mniej inwestorów będzie decydować się na najem krótkoterminowy.

- Pracujemy także nad budowaniem relacji sąsiedzkich. Robimy to w ramach odpowiedzialności społecznej i w ramach usług, które będą świadczone przez Angel Club. Z uwagi na stawianie relacji na pierwszym miejscu, koncentrujemy się tylko na najmie długoterminowym. Krótki najem w lokalach mieszkaniowych jest całkowicie poza przedmiotem zainteresowania naszej grupy. Aktualnie oferujemy na wynajem mieszkania i apartamenty w dwóch topowych lokalizacjach: Angel River przy ul. Walońskiej oraz w OVO przy ul. Podwale - tłumaczy Tomasz Karpiel, dyrektor operacyjny Angel Poland Group.

Najmy krótkoterminowe we Wrocławiu, podobnie jak w innych dużych polskich miastach, stanowią istotny problem ze względu na fakt, iż spora ilość mieszkań zlokalizowanych w centrach jest przeznaczona właśnie pod tego typu usługi. Taka turystyfikacja ma znaczący wpływ na społeczno-kulturową przestrzeń miasta, a ponadto doprowadza do konfliktów we wspólnotach mieszkaniowych. Usługa Angel Management to alternatywa dla najmu krótkoterminowego, która zapewnia stabilnego najemcę, pewne przychody, przy koszcie związanym z procesem zużycia nieruchomości na nieporównywalnie niższym poziomie niż przy najmie dobowym.

Dodaj ogłoszenie