Impel zostaje w Lidze Siatkówki Kobiet! Impel Wrocław - Muszynianka Muszyna 2:3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:23, 11:15)

Pomimo porażki 2:3 z Muszynianką Impel Wrocław zapewnił sobie utrzymanie w lidze. Wszystko dzięki korzystnym wynikom dwóch innych meczów.

Gospodynie do środowego spotkania w Orbicie przystąpiły osłabione brakiem kontuzjowanej Valerie Nichol, lecz wzmocnione juniorkami - niedawnymi wicemistrzyniami Polski w tej kategorii wiekowej. I choć z tej grupy nieźle pokazała się Sandra Świętoń, to przy dziewięciu błędach własnych trudno było wygrać pierwszą partię (21:25).

Drugiego seta Impel Wrocław zaczął od wyniku 1:7 i trener Marek Solarewicz - nie mając już wyjścia - sięgnął po Julię Szczurowską, która w ostatnim czasie była relegowana do drużyny juniorek. Wrocławianki mozolnie zaczęły odrabiać straty. W pewnym momencie przegrywały tylko 15:17, lecz potem znów do głosu doszły rywalki, które wygrały 25:18.

Impelki wróciły w dwóch kolejnych setach, ale to nie oznaczało jeszcze utrzymania. Wszyscy nerwowo śledzili doniesienia z Łodzi, gdzie ŁKS grał z Toruniem oraz z Legionowa, gdzie gospodynie podejmowały Bielsko.

ŁKS - choć z problemami - odprawił Poli Budowlanych, ale Legionovia prowadziła w setach 2:1 z BKS-em, a w czwartym w pewnym momencie nawet 17:11. Na nasze szczęście bielszczanki wyrównały na 2:2, a to oznaczało, że wyżej w tabeli będzie Impel - dzięki bilansowi setów, a dokładnie: poszło o dwa mniej przegrane sety. Tie-break nie miał już znaczenia.

Po ostatniej piłce wrocławianki przez chwilę w napięciu oczekiwały na wieści z Legionowa. -Do ostatniej chwili nie wiedziałyśmy, czy unikniemy baraży. Nie znałśmy w trakcie meczu innych wyników - mówiła Julia Szczurowska. - Podsumowując wszystkie plusy i minusytego sezonu, to muszę powiedzieć, że zrobiłam krok do przodu - dodała.

Liga Siatkówki Kobiet
Impel Wrocław - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 2:3 (21:25, 18:25, 25:19, 25:23, 11:15)

Impel: Wołodko (2), Murek (17), Gałucha (18), Łozowska (12), Gierak (3), Chojnacka (13), Stenzel (libero) oraz Szczurowska (2), Świętoń (4) i Pancewicz.

Muszynianka: Śmieszek (12, MVP), Savić (14), Wójcik (10), Radenković (7), Bociek (14), Karakaszewa (10), Medyńska (libero) oraz Brzóska (2), Flakus (1) i Bałdyga.

Pozostałe mecze 26. kolejki: Budowlani Łódź - Chemik Police 1:3 (20:25, 19:25, 25:20, 21:25), ŁKS Łódź - Budowlani Toruń 3:0 (26:24, 28:26, 25:17), MKS Dąbrowa Górnicza - Proxima Trefl Kraków 2:3 (27:25, 10:25, 17:25, 25:22, 7:15), Developres SkyRes Rzeszów - PTPS Piła 3:0 (25:18, 26:24, 25:15), KSZO Ostrowiec Św. - Pałac Bydgoszcz 0:3 (25:27, 16:25, 21:25), Legionovia Legionowia - BKS Bielsko-Biała 3:2 (23:25, 25:15, 25:21, 22:25, 15:11).

3. ŁKS Commercecon Łódź____26____61____69:29
4. Grot Budowlani Łódź____26____52____58:34
5. Enea PTPS Piła____26____46____55:43
6. Trefl Proxima Kraków____26____39____52:50
7. Muszynianka Muszyna____26____38____51:52
8. BKS Bielsko-Biała____26____36____50:52
9. KSZO Ostrowiec Św.____26____28____40:60
10. Impel Wrocław____26____26____39:61