Impel Wrocław - Budowlani Toruń 3:0. Torunianki rozbite przez Impel

Katarzyna Konieczna była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania
Katarzyna Konieczna była najlepiej punktującą zawodniczką spotkania Paweł Relikowski
Niespełna godzinę - tyle trwał mecz OrlenLigi pomiędzy Impelem Wrocław a Giacomini Budowlanymi Toruń. Przyjezdne odnotowały przez cały mecz ledwie 18 punktów po własnych atakach. Przystępowały do tego spotkania podbudowane awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski, jednak ,,Impelki” szybko sprowadziły je ziemię, odnosząc pewne zwycięstwo 3:0.

Początek meczu był stosunkowo wyrównany, jednak później torunianki miały w swojej grze zbyt wiele przestojów bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Bardzo szybko Impel wyszedł na prowadzenie 15:5. Zespołowi Budowlanych z trudem przyszło przekroczenie 10 punktów zdobytych w pierwszym secie, kończąc go z 11 na swoim koncie.

W drugą partię podopieczne Marka Solarewicza weszły jeszcze lepiej, zaczynając od wygrania pierwszych ośmiu wymian. Opiekun przyjezdnych Nicola Vettori próbował wszystkich możliwych srodków, aby w jakikolwiek sposób zdekoncentrować siatkarki Impelu, szybko prosząc o przerwę na żądanie oraz dokonując zmian w składzie. W pewnym stopniu zabiegi te wpłynęły na poprawę gry prowadzonego przez niego zespołu. Zespół Budowlanych był w stanie doprowadzić do stanu 6:12. Wrocławianki konsekwentnie kontynuowały marsz po zwycięstwo w kolejnej partii. Tym razem zakończyła się ona wynikiem 25:13 na korzyść Impela.

Kibice zgromadzeni w hali w Jelczu-Laskowicach w trzeciej odsłonie spotkania zobaczyli wręcz kalkę z poprzednich dwóch. Impel bardzo szybko punktował, bezlitośnie wykorzystując słabą dyspozycję swoich rywalek. W ostatnim secie padł wynik 25:14. Dla zespołu z Dolnego Śląska to dziewiąte zwycięstwo z rzędu w OrlenLidze. Cały zespół zasługuje na pochwałę.
Statuetkę MVPodebrała Katarzyna Konieczna.

Impel Wrocław - Giacomini Budowlani Łódź 3:0 (25:11, 25:13, 25:14).
Impel:Kossanyiova 1, Ptak 6, Konieczna 14, Kąkolewska 14, Hancock 4, Mędrzyk 15 Courtney 9, Cembrzyńska, Bałucka, Wysocka i Sawicka (libero).
Budowlani: Wojcieska 1, Paulava 2, Jasińska 1, Lewandowska 3, Polak 6, Wójcik 1, Janik 3, Pavan 6, Ryznar i Nowak (libero) oraz Martinez Franchi.

ORLENLIGA. 17. kolejka:
KSPałac Bydgoszcz - Atom Trefl Sopot 1:3 (16:25, 25:23. 26:28, 21:25), Enea PTPSPiła - Legionovia Legionovo 3:0 (25:20, 25:21, 25:18), Chemik Police - Developres SkyRes Rzeszów 3:0 (25:19, 25:16, 25:16), Polski Cukier Muszynianka - KSZOOstrowiec 3:2 (25:20, 18:25, 23:25, 25:20, 15:7), Grot Budowlani Łódź - ŁKSCommercecon Łódź 3:0 (25:18, 25:15, 25:17), Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała 3:0 (25:15, 25:18, 25:21).

1. Chemik Police 16 46 48:9
2. Impel Wrocław 17 42 45:17
3. Grot Budowlani 16 37 42:17
4. Tauron Dąbrowa 17 30 38:27
5. Developres SkyRes 17 30 36:27
6. KS Pałac Bydgoszcz 17 23 30:34
7. Enea PTPS Piła 16 22 26:32
8. ŁKS Commercecon 17 21 28:38