Ile kosztuje WOŚP? Jak wiele trzeba wydać, żeby dużo zebrać...

  Ile kosztuje WOŚP? Jak wiele trzeba wydać, żeby dużo zebrać do puszek Wielkiej Orkiestry?

  Marcin Walków

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku zebrano we Wrocławiu #ponad 900 tys. zł. Na koncerty na wrocławskim Rynku przychodzi
  1/6
  przejdź do galerii

  Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ubiegłym roku zebrano we Wrocławiu #ponad 900 tys. zł. Na koncerty na wrocławskim Rynku przychodzi co roku około 40 tysięcy osób ©Jaroslaw Jakubczak/zdjęcie ilustracyjne

  Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już w niedzielę, 11 stycznia 2015 r. Ile kosztuje WOŚP? Jak dużo pieniędzy wydadzą poszczególne miasta na Dolnym Śląsku na organizację Wielkiej Orkiestry? Na wrocławskim Rynku może się pojawić nawet 40 tysięcy wrocławian.
  Organizacja koncertu na wrocławskim Rynku podczas niedzielnego 23. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kosztować ok. 80 tys. zł. Organizatorzy spodziewają się ponad 40 tys. wrocławian.

  - Zebrane do puszek podczas aukcji i licytacji pieniądze trafiają w całości na konto Wielkiej Orkiestry - wyjaśnia Bartosz Malec, szef sztabu WOŚP przy Biurze Festiwalowym Impart. Dodaje, że w ubiegłym roku we Wrocławiu zebrano łącznie ponad 900 tys. zł.

  Koszty organizacji koncertów i imprez są w całości pokrywane przez sponsorów - prywatne firmy, instytucje oraz urzędy miast. Wrocławski magistrat od kilku lat dofinansowuje organizację koncertu kwotą blisko 40 tys. zł.
  - Udzielamy też innego wsparcia, np. udostępniamy miejsce na ustawienie sceny, pomieszczenia dla sztabu - wymienia Anna Bytońska z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

  Połowa kosztów organizacji koncertu to wypłaty dla zespołów - zwrot pieniędzy wydanych na transport. W ciągu 10 godzin na scenie pojawi się 12 zespołów. - Artyści nie dostają od nas honorariów. Pokrywamy koszty przewiezienia sprzętu czy dojazdu - dodaje Malec.

  ZOBACZ KONIECZNIE: 23. finał WOŚP 2015 we Wrocławiu bez światełka do nieba (KONCERTY, ATRAKCJE, AUKCJE)

  W Oławie organizacja tegorocznego finału kosztuje ok. 30 tys. zł. - Scena, nagłośnienie i oświetlenie to razem 10 tys. zł. Światełko do nieba to kolejne #7 tys. zł - mówi Witold Niemirowski, szef sztabu w Oławie.

  Dwie trzecie wydatków pokrywa urząd miasta, resztę - starostwo powiatowe i sponsorzy. Rok temu w Oławie zebrano #do puszek Orkiestry 77,6 tys. zł. W Jeleniej Górze z miejskiej kasy przeznaczono na koncert 23,5 tys. zł. - Pokaz sztucznych ogni kosztuje 5 tys. zł, występy artystów 3950 zł. Reszta to m.in. wydatki na ochronę - wyjaśnia Cezary Wiklik, rzecznik prezydenta Jeleniej Góry. Dodaje, że z puli dla artystów Natalia Lubrano otrzyma 3 tys. zł za występ. Koncert odbędzie się na scenie należącej do domu kultury.

  Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to też okazja, by dla mieszkańców zorganizować ciekawą imprezę. - WOŚP nie płaci artystom. To naczelna zasada. Ale część sztabów ją omija. Gdy chcą przyciągnąć ludzi występem znanych zespołów, płaci urząd miasta albo firma - przyznaje Maciej Durczak, menedżer gwiazd. Współpracuje od lat z Orkiestrą. - Gramy bez honorariów - dodaje.

  CZYTAJ WIĘCEJ NA KOLEJNEJ STRONIE
  1 »

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (164)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  przekret

  sowa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  Owsiak i Rydzyk to tacy sami oszusci.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nabijanie kabzy

  Grzegorz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 1

  Znowu polacy nabili kabzę jednemu człowiekowi na jego konta prywatne wpłyneła kasa milionowa.Dlaczego jeden człowiek w Polsce może wpłacac na swoje konta pieniądze zebrane przez wasze dzieci,...rozwiń całość

  Znowu polacy nabili kabzę jednemu człowiekowi na jego konta prywatne wpłyneła kasa milionowa.Dlaczego jeden człowiek w Polsce może wpłacac na swoje konta pieniądze zebrane przez wasze dzieci, dlaczego kasa nie zostaje w regionie gdzie została zebrana, dlaczego Prezydenci miast oddajazebrana kase przez dzieci obcej osobie a pózniej chodza po prośbie do Owsiaka żeby coś kupił do ich szpitala, to jakas paranoja.Kasa zbierana w waszych miastach i regionach powinna być wpłacana na konta waszych gmin i miast, aby doposarzyć wasze placówki, a nie konta tego człowieka. Obiecanki cacanki a głupiemu radość, to się dzieje.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Czyli właściwie na wielu egzemplarzach słynnego sprzętu

  gość (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 10 / 1

  powinny być tabliczki z nazwą sponsora, a nie żadne serduszka?

  Jeśli sponsor dał 500000 zł, to on, a nie żaden Owsiakm, zasponsorował 10 inkubatorów.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koszty

  Papaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 9

  To co robi Owisiak to pokazanie nieudolności polskiego systemu zdrowotnego, budują dyrekcje NFZ za masywne pieniądze, a ludzie latami do specjalisty czekają. Gość kupuje sprzęt który państwo...rozwiń całość

  To co robi Owisiak to pokazanie nieudolności polskiego systemu zdrowotnego, budują dyrekcje NFZ za masywne pieniądze, a ludzie latami do specjalisty czekają. Gość kupuje sprzęt który państwo powinno zapewnić, a kler się czepia, bo im z tacy ubywa.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Koszty

  Papaj (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 18

  A ile trzeba państwowych, mocherowych i tacowych pieniędzy, żeby rydzyk i cała reszta maybachem i mercami sie mógł rozbijać?!!!!!

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  komercyjny cyrk

  złoty cielec (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 25 / 1

  To są akcje charytatywne czy jedna wielka komercha? Owsiak w reklamach Play, LIDL gra z WOŚP, Mercedes partnerem WOŚP? Złote serduszka za miliony sprzedawane lansującym się gigantom?
  Co to kur.wa...rozwiń całość

  To są akcje charytatywne czy jedna wielka komercha? Owsiak w reklamach Play, LIDL gra z WOŚP, Mercedes partnerem WOŚP? Złote serduszka za miliony sprzedawane lansującym się gigantom?
  Co to kur.wa jest? Dobroczynność???

  wpis dziennikarza TVN z dziś - polecam

  "Bartek Jędrzejak opisuje to tak: „Poranna pogoda w Krakowie... Chcemy zachęcać do przyłączenia się do WOŚP. Wspierać i pokazywać wolontariuszy. Uśmiech na twarzy, miły początek dnia...”. Wszytko idzie dobrze, dopóki nie pojawia się wspomniany przedstawiciel orkiestry Jerzego Owsiaka: „Na plan przyjeżdża mercedesem (busem – przywozi wolontariuszy) przedstawiciel WOŚP w Krakowie Pan Michał, odpowiedzialny za Krakowski Rynek. Grzecznie i z uśmiechem prosimy żeby przestawił samochód o kilka metrów do przodu, bo mamy go w kadrze...”.

  Niestety, ekipa spotyka się ze zdecydowaną odmową. „Samochodu nie przestawię, mamy zgodę na parkowanie na płycie rynku, będę tu stał, bo mogę. A Wy macie pokazać samochód Mercedes bo to partner akcji WOŚP” – relacjonuje reakcję przedstawiciela WOŚP Jędrzejak.

  Na nic zdają się tłumaczenia dziennikarza, że nie mogą pokazać mercedesa, bo to będzie reklama tej marki. „Proszę żeby zrozumiał, że będzie głupio, jak w obecnej sytuacji pokażemy jak wolontariusze WOŚP jeżdżą mercedesami. Że reklamujemy WOŚP, chcemy wspierać i współpracować” – opisuje całą sytuację Jędrzejak.

  I w tym momencie przedstawiciel Orkiestry postanowił pokazać dziennikarzowi, kto tu rządzi. „Pan Michał odwracając się na pięcie, chamsko odpowiada: Radźcie sobie sami, ja samochodu nie przestawię” – relacjonuje dziennikarz.

  „Pracowałem w wielu miejscach, z wieloma ludźmi. Dzisiaj zbliżyłem się do rekordu. Pan Michał z Krakowa obejmuje prowadzenie. Ma miejsce na pudle!!! Po prostu odechciało mi się... Zniesmaczenie do bólu...” – kończy swój wpis Bartek Jędrzejak."
  zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  pal gume

  adi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 14

  Mocherze yeahbunny

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  TVN - niekomercyjna stacja, z niekomercyjnymi dziennikarzami

  Piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8

  Nie wiem co i kto ma przeciw wymienionym firmom?

  Przecież są to strategiczni sponsorzy akcji! Ja myślę, że TVN bardzo chętnie by pokazało samochód, gdyby sami dostali swoją działkę, we wszystkich...rozwiń całość

  Nie wiem co i kto ma przeciw wymienionym firmom?

  Przecież są to strategiczni sponsorzy akcji! Ja myślę, że TVN bardzo chętnie by pokazało samochód, gdyby sami dostali swoją działkę, we wszystkich swoich "produkcjach" mają dopisek, że audycja zawiera lokowanie produktu - są w tym mistrzami. Może dlatego pan Jędrzejak nie mógł pokazać, bo nikt normalny nie będzie widział problemu w tym, czym wożeni są wolontariusze, skoro sponsorem akcji jest właśnie ta a nie inna firma.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  z prostego wyliczenia

  ekonom (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 38 / 7

  wynika , że koszty przewyższają wpływy, i komu to ma służyć ?, chyba tylko Owsikowi i jego zgrai


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  matura z matmy to dobry pomysł

  jeybee (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 17

  Ciekawe jakżeś to policzył Panie "ekonom"... Jeżeli na podstawie artykułu to radziłbym wrócić do szkoły.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  llllll

  llllllllllllllllllllllllll (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 6

  A ile kosztował Sylwester na rynku opłacony z Waszych podatków? może taki artykuł napiszcie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Wielki Przekręt Ow....

  Melon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 28 / 2

  nie dla owsików,słoików ,melonów i innych krzaków które kombinują jak wyłudzić kasę na swoje konto

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Niezły zapierdziel muszą mieć w sztabie WOŚP wypisując te wszystkie idiotyzmy w komentarzach :D

  KM (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 34 / 3

  Misie Kolorowe, prosta sprawa - skoro guru waszej sekty jest bez skazy, to dlaczego nie chciał dostarczyć sądowi dowodów w sprawie, którą sam założył? :D

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo