III liga: W Świętoszowie strzelali jak z automatu. Twardy wymiękł

Paweł Kucharski
Piłkarze Chrobrego Głogów postawili kolejny pewny krok w marszu do II ligi. Tym razem podopieczni trenera Ireneusza Mamrota odprawili z kwitkiem jedną z najsłabszych drużyn rozgrywek, Orła Ząbkowice.

Niespodzianki w Głogowie nie było, bo być nie mogło. Losy spotkania rozstrzygnęły się praktycznie po 45 minutach gry. Do przerwy Chrobry prowadził już 3:0, a na listę strzelców wpisali się Łukasz Ochmański, Paweł Ochota i Mateusz Machaj. Po zmianie stron kropkę nad i postawił Mateusz Hałambiec.

Dużo więcej emocji i dramaturgii dostarczył kibicom mecz Twardego Świętoszów z Polonią/Spartą Świdnica. W spotkaniu tym padło siedem bramek, z czego aż sześć w drugiej połowie. I choć w 80. minucie gospodarze objęli jednobramkowe prowadzenie, to nie było im dane cieszyć się z trzech punktów. Zwycięstwo Polonii/Sparcie zapewnili w samej końcówce Wojciech Szuba i Ernest Balicki.
O sporym nieszczęściu mogą mówić piłkarze MKS-u Oława. Nie dość, że w meczu z Promieniem Żary podopieczni trenera Sebastiana Sobczaka stracili kontuzjowanego Krzysztofa Gancarczyka, to w 97. minucie goście z Lubuskiego strzelili wyrównującą bramkę, która pozbawiła gospodarzy trzech punktów. Warto dodać, że arbiter główny spotkania przedłużył drugą część meczu aż o 10 minut.
Pewne zwycięstwo odnieśli gracze Lechii Dzierżoniów, którzy tym samym zrehabilitowali się za ubiegłotygodniową wpadkę z Polonią/Spartą.

Chrobry Głogów - Orzeł Ząbkowice 4:0 (3:0)
Bramki: Ochmański (12), Ochota (30), Machaj (41), Hałambiec (79).
Sędziował: Przemysław Tyrka (Z. Góra).
Widzów: 900.
Chrobry: Zaremba - Herbuś, Filbier, Kotlarski, Suchecki, Bukraba (83 Michalec), Molka (61 Waszkowiak), Kaczmarek, Machaj (67 Niedźwiedź), Ochota (57 Hałambiec), Ochmański.
Orzeł: Kowalczyk - Madej, Szczepek (87 Dechnik), Deneka, Cebula, Woźniak (82 Fruga), Wiszowaty, Paw (74 Szwarga), Czachor, Wróbel (15 Kupiec), Szymczak.

MKS Oława - Promień Żary 1:1 (0:0)
Bramki: Staroń (47) - Hanclich (90+7).
Sędziował: Dominik Pasek (Lubin).
Widzów: 300.
MKS: Mordal - A. GancarczykI (62 Pawlak), KalinowskiI, Sikorski, Zapał, Poważny (70 Skorupa), Kozioł, K. GancarczykI (81 Bella), Prusak, Staroń, Synówka (46 LipińskiI).

Twardy Świętoszów - Polonia/Sparta Świdnica 3:4 (1:0)
Bramki: Dzięglewski (30, 70), D. Szkarapat (80) - Miętkiewicz (63), Filipczak (65 - z karnego), Szuba (88), Balicki (90+2).
Sędziował: Kamil Muniak (Jelenia Góra).
Widzów: 200
Twardy: Moździk - Łojko, Makoś, Tylutki, J. SzkarapatI, Ganczarek, Baryła, Kotelnicki, Kubik, Dzięglewski, D. Szkarapat.
Polonia/Sparta: I. Pierzga - SzczurI (82 Szuba), P. Salamon, Smoczyk, BodnarI, Borowy, Bielski, Goździejewski (79 N. Pierzga), BalickiI, Filipczak, Śmiałowski (62 Miętkiewicz).

Motobi Kąty Wroc. - Arka Nowa Sól 2:2 (2:2)
Bramki dla Motobi: Nuckowski (16), Kowalski (33).
Sędziował: Marek Dłubała (Lubin).
Widzów: 100
Motobi: Chwastyk - Kotwicki, Jawny, Samiec, Gawron, Kurek (70 Dudzic), Kowalski, Mierzwa, NuckowskiI (80 Pałys), Celuch (85 Rosiecki), Janusz.

Lechia Dzierżoniów - Orzeł Międzyrzecz 3:1 (2:0)
Bramki: Kuska (12), Pietrzykowski (15), Masłowski (57) - Toporkiewicz (27).
Sędziował: Łukasz Sobiło (Lubin).
Widzów: 700
Lechia: K. Słonecki - A. Paszkowski, Kuska, Juraszek, Górski, Barski, Chołuj (72 Słonina), Kuźniewski, Masłowski (86 Szuszwalak), M. Paszkowski (75 Majewski), Pietrzykowski.

III liga, grupa dolnośląsko-lubuska

Pozostałe wyniki 25. kolejki: Ilanka Rzepin - Celuloza Kostrzyn nad Odrą 2:0 (Ilanka Rzepin - Celuloza Kostrzyn nad Odrą 2:0 (Nnamani 65, Tomkowiak 80); Pogoń Świebodzin - Czarni Witnica 2:0 (Żywucki 41, Kiliński 52). Pauzowała: Polonia Trzebnica.

15. Czarni Witnica 22 10 16-58

* Z rozgrywek po 7. kolejce wycofała się Pogoń Oleśnica. Następna kolejka (14 maja): Orzeł Międzyrzecz - Twardy Świętoszów (godz. 16), Promień Żary - Polonia Trzebnica (16), Orzeł Ząbkowice Śl. - Lechia Dzierżoniów (17), Polonia/Sparta Świdnica - Pogoń Świebodzin (17), Czarni Witnica - Motobi Kąty Wroc. (17), Arka Nowa Sól - Ilanka Rzepin (17), Celuloza Kostrzyn - MKS Oława (17). Pauzuje: Chroby Głogów.

Najlepsi strzelcy: 14 goli - Szymon Jaskułowski (Polonia T.), Mateusz Machaj (Chrobry); 13 goli - Christian Nnamani (Ilanka), Tomasz Pawlak (Pogoń Ś.).