III liga. Polkowice Gromią, przepychanka w Wałbrzychu

Nie wiedzie się w tym sezonie rezerwom Śląska Wrocław. Tym razem przegrały w Polkowicach aż 0:4. Drugi punkt w tym sezonie zdobył Górnik Wałbrzych.

Sztab rezerw Śląska przed wyjazdem do Polkowic zapowiadał walkę o trzy punkty. Wydawało się to całkiem możliwe, bo przed ósmą kolejką KS miał tylko punkt więcej niż wrocławianie. Boisko jednak boleśnie zweryfikowało oczekiwania gości.

Pozbawiony wsparcia piłkarzy z pierwszego zespołu Śląsk II w Polkowicach nie miał właściwie nic do powiedzenia. Już do przerwy przegrywał 0:3.

- W pierwszej połowie zagraliśmy słabo. Druga część meczu była już bardziej wyrównana jednak w całym spotkaniu byliśmy za mało agresywni w obronie. Zabrakło tej agresji i gry w kontakcie. Jeżeli zawodnik nie jest atakowany i ma dużo miejsca to może zrobić praktycznie wszystko. Tak było przez pierwsze 20 minut - komentował niepocieszony trener WKS-u Arkadiusz Bator.

Dopiero drugi punkt w tym sezonie zdobył Górnik Wałbrzych i wciąż zamyka tabelę. Wałbrzyszanie gonili wynik po tym, jak w 8 min rzut karny po faulu na Macieju Firleju wykorzystał Mateusz Kluzek.

Chwilę po tym, gdy gospodarze wyrównali, na boisku doszło do poważnych przepychanek między piłkarzami obu drużyn. Sędzia ukarał żółtymi kartonikami kilku zawodników w tym Marcin Wdowiak, który już wcześniej upomnienie. Ślęza kończyła zatem spotkanie w 10, ale zdołała remis dowieźć do końca. W takich okolicznościach ten punkt musi szanować.

III liga (grupa III) 8. kolejka:
BKS Stal Bielsko-Biała - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1 (Szczęsny 73 - Sobczak 38),
Górnik II Zabrze - Skra Częstochowa 2:3 (Wolsztyński 28, Trubeha 81 - Tomczyk 46 k., Damian Nowak 75, 90),
Stal Brzeg - Rekord Bielsko-Biała 2:0 (Kulczycki 48, Maj 89),
GKS Jastrzębie - Falubaz Zielona Góra 2:1 (Pacholski 18, Szczepan 87 - Cipior 38),
Miedź II Legnica - Ruch Zdzieszowice 2:1 (Zieliński 49, Chodyga 70 k.),
KS Polkowice - Śląsk II Wrocław 4:0 (Fryzowicz 7, Szuszkiewicz 17, 33, Surożyński 47),
Unia Turza Śląska - Pias Żmigród 1:2 (Hanzel 32 k. - Mazurek 13, Celuch 88)
Olimpia Kowary - Lechia Dzierżoniów 1:1 (Jaros 60 - Buryło 43),
Górnik Wałbrzych - Ślęza Wrocław 1:1 (Morawski 59 - Kluzek 8 k.).

18. Górnik Wałbrzych 7 2 6-13

Następna kolejka (17-18): Lechia - BKS, Piast - Olimpia, Śląsk II - Unia, Ruch - KS Polkowice, Falubaz - Miedź II, Górnik Wałbrzych - GKS Jastrzębie, Rekord - Ślęza, Skra - Stal, Pniówek - Górnik II.