II Ogólnopolska Konferencja Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością

materiał informacyjny
W tym roku, już po raz drugi, odbyła się konferencja, której celem jest stworzenie wspólnej przestrzeni do dyskusji i wymiany doświadczeń dla sektora biznesu i biur rachunkowych. Uczestnicy II Ogólnopolskiej Konferencji Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL spotkali się 26 września we Wrocławskim Centrum Kongresowym, znajdującym się obok Hali Stulecia, aby rozmawiać m.in. o przyszłości zawodu księgowego oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi.

Z roku na rok konferencja cieszy się coraz większą popularnością, ponieważ podczas spotkania poruszane są tematy, z którymi na co dzień stykają się osoby zajmujące się księgowością i rachunkami. Podczas tego spotkania uczestnicy mają możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami stosowanymi w ich branży, dowiedzieć się, jak radzić sobie z pojawiającymi się problemami oraz posłuchać, co o swoich doświadczeniach mówią koledzy po fachu.

Na początku odbyło się oficjalne otwarcie konferencji. Gości przywitał Artur Wyglądała – Prezes firmy Eliks Audytorska Sp. z o.o. oraz organizator spotkania. Kilka słów do uczestników konferencji skierowali również goście honorowi, czyli prof. dr hab. inż. Zbigniew Luty – Prezes Oddziału Dolnośląskiego we Wrocławiu Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, Marek Woron – Kanclerz Loży Dolnośląskiej Business Centre Club, dr inż. Zbigniew Sebastian – Prezes Dolnośląskiej Izby Gospodarczej, Sławomir Hryniewicz – Współzałożyciel oraz Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich. Moderatorką spotkania była Anita Białek – dziennikarka telewizyjna i radiowa.

Zaraz po oficjalnym otwarciu spotkania miało miejsce wręczenie certyfikatów przedstawicielom firm, które pracują zgodnie z wytycznymi zawartymi w Deklaracji Dobrych Praktyk. Jest to zbiór zasad zapewniających wysoką jakość współpracy przedsiębiorców z biurami rachunkowymi. Propozycja stworzenia takiej Deklaracji pojawiła się rok temu i została wcielona w życie – podczas tegorocznej konferencji po raz pierwszy certyfikaty otrzymały aż cztery firmy. W imieniu wyróżnionych firm nagrody odebrali: Karolina Bisek z Kancelarii Prawno-Księgowej Karolina Bisek, Marek Woron z Business Center Club Loża Dolnośląska, Sylwia Bezdek z Bio-Kosmetyki Sp. z o.o., Sławomir Hryniewicz ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kąteckich i Magdalena Kitłowska z firmy Mikomax2 Meble Biurowe.

Konferencja została podzielona na trzy panele tematyczne, podczas których wypowiadali się eksperci z branży księgowej. Podczas pierwszego panelu poruszane były tematy związane z rolą biur rachunkowych w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce i Unii Europejskiej, deprecjacją zawodu księgowego oraz rolą i zadaniami instytucji zrzeszających księgowych i biura rachunkowe. Ciekawym punktem tego panelu było również wystąpienie Agnieszki Czerkawskiej z Wellbeing Institute, która opowiadała o tym, jak radzić sobie ze stresem i jak nauczyć się myśleć pozytywnie oraz przewrotna prezentacja Martyny Konstantynowicz z firmy Surf4Tax Sp. z o.o. pt. „Jak nie rozwijać biura rachunkowego?”.

Drugi panel dotyczył zagadnień związanych z zarobkami księgowych, czyli jak poradzić sobie z presją cenową klientów, wysokimi kosztami pracy, gwałtownie zmieniającymi się przepisami i pędzącą technologią, oraz rachunkowości innowacji gospodarczych. Podczas debaty ekspertów na temat start-upów omawiane były kwestie ulg podatkowych na działalność badawczo-rozwojową, ścieżki rozwoju start-upów oraz ich wyceny i ekosystemu wspierającego rozwój.

Natomiast podczas panelu trzeciego poruszane były tematy dotyczące szkoleń i codziennego dostępu do unikalnej wiedzy jako sposobu sprawnego funkcjonowania biur rachunkowych w kontekście zmieniających się przepisów, ewolucji pliku JPK, Pracowniczych Planów Kapitałowych, odpowiedzialności księgowego i biura rachunkowego w kontekście Kodeksu karnego skarbowego oraz schematów podatkowych.

Partnerami II Ogólnopolskiej Konferencji Księgowych, Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL byli m.in.: Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, Oddział Dolnośląski we Wrocławiu (partner merytoryczny) oraz organizacje zrzeszające przedstawicieli biznesu Business Center Club, Dolnośląska Izba Gospodarcza i Stowarzyszenie Przedsiębiorców Kąteckich.

Więcej informacji o tej i poprzedniej konferencji można znaleźć na stronie:http://www.konferencjakonel.eu

Ćwiczenia WOT w pasie przygranicznym z Białorusią

Wideo

Dodaj ogłoszenie