II liga: Górnik Polkowice - Stal Stalowa Wola 3:0. Górnik wydostał się ze strefy spadkowej

PJ, red.
Piłkarze Górnika Polkowice pewnie pokonali przed własną publicznością Stal Stalowa Wola 3:0. Na listę strzelców wpisali się: Mariusz Szuszkiewicz, Kamil Wacławczyk i Michał Bednarski. Górnik tym samym na dobre opuścił strefę spadkową II ligi.

Już przed spotkaniem mówiło się, że to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Obie drużyny w tabeli dzieliła tylko jedna pozycja i jedno oczko.

„Stalówka” zaatakowała od pierwszych minut, ale polkowiczanie byli czujni i szybko przejęli inicjatywę. W 19 min pięknym strzałem z dystansu popisał się najlepszy strzelec ubiegłego sezonu – Mariusz Szuszkiewicz i zrobiło się 1:0 dla miejscowych. Jeszcze w pierwszej połowie na 2:0 podwyższył kapitan Górnika – Kamil Wacławczyk, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i z zimną krwią wpakował futbolówkę pod poprzeczkę bramki Stali.

W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali podopieczni trenera Enkeleida Dobiego, którzy co kilka minut stwarzali zagrożenie pod bramką rywala. W 54 min wynik spotkania na 3:0 ustalił Michał Bednarski.

Dolnośląski beniaminek II ligi dzięki tej wygranej na dobre wydostał się ze strefy spadkowej.

Górnik Polkowice – Stal Stalowa Wola 3:0 (2:0)