Huawei szuka młodych talentów - rusza 7. edycja globalnego projektu Seeds For The Future

Materiał informacyjny Huawei
Po raz kolejny studenci z Polski mogą wziąć udział w globalnym projekcie edukacyjnym firmy Huawei: Seeds For The Future. Oferuje on uczestnikom cykl szkoleń i warsztatów online, przygotowanych i prowadzonych przez światowej klasy ekspertów, a także możliwość zdobycia cennych nagród. Aplikacje do siódmej edycji programu są przyjmowane do 27 października.

Misją projektu Seeds For The Future jest rozwijanie lokalnych talentów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ITC). Stały się one kluczowymi motorami wzrostu dla wielu różnych branż. Jako światowy lider w dostarczaniu usług telekomunikacyjnych, Huawei angażuje się w promowanie rozwoju branży IT w krajach, w których działa. Program Seeds For The Future to najważniejszy projekt edukacyjny Huawei, prowadzony od 2008 roku. Współpracując m.in. z lokalnymi władzami i organizacjami edukacyjnymi, wykorzystując innowacje, firma pomaga rozwijać lokalne talenty ICT.

- Dzięki programowi możemy podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie ICT w globalnym środowisku biznesowym, przekazując ją młodym ludziom z różnych krajów. Staramy się również zbudować pomost między wiedzą zdobytą na zajęciach na uczelni, a umiejętnościami praktycznymi, wymaganymi w branży oraz usprawnić transfer wiedzy – mówi Ryszard Hordyński, dyrektor ds. strategii i komunikacji Huawei Polska.

W ramach cyklu szkoleń online uczestnicy będą mogli uzyskać najnowszą wiedzę z zakresu ICT, trendów w rozwoju sztucznej inteligencji i zastosowań technologii 5G. Udział w projekcie to także okazja doświadczenia wirtualnej komunikacji międzykulturowej oraz nawiązania unikalnych kontaktów naukowo-biznesowych. Dla wielu uczestników udział w Seeds For The Future może także stanowić pierwszy krok do kariery w branży IT. Studentom studiów licencjackich program zapewni bogate doświadczenia praktyczne w ramach zajęć z technologii (obejmujące tematykę chmury danych, internetu rzeczy, itp.), zajęć z przywództwa, doświadczeń kulturowych i komunikacji z rówieśnikami na całym świecie.

Dzięki nowej formule online tegorocznej edycji, aplikacja do udziału w programie jest otwarta dla wszystkich studentów kierunków związanych z ICT, inżynierią, technologiami i matematyką. Organizatorzy zapraszają do aplikowania także studentów z innych kierunków, zainteresowanych technologiami IT i kulturą Chin.

- Talent ma kluczowe znaczenie dla wzrostu i rozwoju każdej branży. Szybko rozwijająca się branża ICT znacznie zmieniła modele biznesowe i wymagania klientów. W rezultacie jest mnóstwo miejsc pracy dla utalentowanych specjalistów, którzy potrafią sprostać wyzwaniom związanym z transformacją cyfrową. Wierzę, że dzięki Seeds For The Future wielu młodych ludzi odkryje swoje możliwości i pasję do tej dziedziny wiedzy, budując podwaliny do swojej przyszłej kariery w obszarze technologii – podsumowuje Ryszard Hordyński.

Chcąc aplikować do projektu, należy przygotować CV, potwierdzenie średniej ocen, list motywacyjny w formie pisemnej (400-600 słów) i/lub maksymalnie dwuminutowe video, przedstawiające kandydata oraz ewentualnie inne, uzupełniające materiały. Zgłoszenia są przyjmowane przez Opiekunów Projektu Seeds For The Future, ustalonych przez władze poszczególnych uczelni, biorących udział w projekcie. Każdy może także samodzielnie złożyć aplikację wysyłając zgłoszenie na adres: [email protected] .

Dziesięciu najlepszych uczestników kursu otrzyma nowoczesny sprzęt, m.in. laptopy, tablety i smartwatche marki Huawei.

Szczegóły dotyczące programu Seeds For The Future można znaleźć na stronie https://seedsforthefuture.pl/ oraz na fanpage https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska

Materiał oryginalny: Huawei szuka młodych talentów - rusza 7. edycja globalnego projektu Seeds For The Future - Polska Times

Dodaj ogłoszenie