Hiszpanie pokonali Szwecję 24:22 (12:10) i wygrali "grupę śmierci" (WYNIK, ME PIŁKA RĘCZNA)

Hiszpania - Szwecja 24:22 (12:10) ME w Piłce Ręcznej
Hiszpania - Szwecja 24:22 (12:10) ME w Piłce Ręcznej Paweł Relikowski
Hiszpania - Szwecja 24:22 (12:10) - w drugim dzisiejszym meczu w Hali Ludowej we Wrocławiu reprezentacja Hiszpanii wygrała ze Szwecją, dzięki czemu zajęła pierwsze miejsce w grupie C i do drugiej fazy awansowała z 4 punktami.

ZOBACZ KONIECZNIE: Piękne wrocławskie cheerleaderki o stwierdzeniu Karlssona: Nie czujemy się uprzedmiotowione

Co prawda już przed rozpoczęciem tego spotkania oba zespoły miały awans w kieszeni (dzięki wcześniejszej wygranej Niemców ze Słowenią – przyp. PJ), ale nikt nie zamierzał kłaść się przed rywalem. Zwycięzca zapewniał sobie bowiem awans z kompletem 4 punktów.

W całym meczu lepsi byli podopieczni Manuela Cadenasa. W pierwszej połowie prowadzili niemal od pierwszej minuty i ani przez chwilę nie dali Szwedom rozwinąć skrzydeł. Prowadzenie do przerwy 12:10 to w dużej mierze zasługa doskonałej współpracy pomiędzy rozgrywającym słynnej FC Barcelony Raúlem Entrerríosem, a kołowym Vive Tauronu Kielce Julenem Aguinagalde.

Skandynawowie z biegiem czasu grali coraz bardziej nerwowo i popełniali stosunkowo dużo niewymuszonych błędów. Czwarta drużyna ostatniego mundialu w Katarze nie zwykła nie wykorzystywać słabszej dyspozycji rywali przeciwnika i nie inaczej było w środowy wieczór. Na 10 minut przed końcem przybysze z Półwyspu Iberyjskiego prowadzili 21:17.

W końcówce reprezentanci „Trzech Koron” wzięli się w garść, ale nie zdążyli już odwrócić losów tej rywalizacji. Przegrali 22:24 i zakończyli zmagania w grupie C na trzecim miejscu. Oczywiście dało im ono awans do II fazy, ale szanse na zakwalifikowanie się do strefy medalowej mają już tylko iluzoryczne. Nawet komplet trzech zwycięstw nie zagwarantuje im możliwości gry o medale.

Kolejne mecze w Hali Ludowej już w piątek. Poza Hiszpanią, Niemcami i Szwecją, we Wrocławiu zagrają jeszcze trzy najlepsze z grupy D, czyli Dania, Rosja i Węgry.