Hiszpania - Niemcy finał ME w Piłce Ręcznej dla Niemców! TRANSMISJA ONLINE, LIVE

Rafał Bajko, Artur Bogacki
Finał ME w Piłce Ręcznej za nami. Niemcy Mistrzami Europy w Piłce Ręcznej. Rozegrali świetny mecz i pokonali Hiszpanię: 24:17. Kiedy mecz Niemcy - Hiszpania? Spotkanie na żywo będzie można oglądać 31 stycznia (31.01.2016). Gdzie obejrzeć mecz w TV? Transmisja na żywo, online, live, stream. Wszystkie szczegóły poniżej.

Sam awans do strefy medalowej rozgrywanego w Polsce turnieju był dla Norwegów i Niemców ogromnym sukcesem. Norwegowie nigdy wcześniej nie byli w czwórce na Euro (najlepszy wynik to 6. lokata, dwa lata temu zajęli 14. miejsce), a teraz wcześniej pokonali m.in. Chorwację, Francję i Polskę. Niemcy, którzy mają piękne tradycje - złoto ME 2004 i MŚ 2007 - dawno nie smakowali sukcesu (nie grali na poprzednich ME).

Dziś Niemcy wywalczyli złoty medal Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej! W meczu z Hiszpanią pokonali piłkarzy ręcznych z Półwyspu Iberyjskiego 24:17!

FINAŁ NIEMCY - HISZPANIA GDZIE W TV [TRANSMISJA NA ŻYWO]
Mecz finałowy Niemcy - Hiszpania, Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2016, już w niedzielę, 31 stycznia 2016 r. (31.01.16) o godz. 17:30. Mecz na żywo w TV można będzie obejrzeć w telewizji Polsat i Polsat Sport. Studio na żywo już od godz. 17:15.FINAŁ NIEMCY - HISZPANIA - ME PIŁKA RĘCZNA - RELACJA I WYNIK ONLINE
Mecz Niemców z Hiszpanami rozpocznie się o godzinie 17:30. Transmisję na żywo online będzie można śledzić od 17 - wtedy rozpocznie się studio na żywo. Transmisja online z tego spotkania będzie dostępna na platformie Ipla.tv. Wcześniej jednak należy wykupić dostęp - koszt 4,90 zł.

CZYTAJ DALEJ: TAK RELACJONOWALIŚMY PÓŁFINAŁY
TAK RELACJONOWALIŚMY PÓŁFINAŁY:
Niemcy w I połowie prowadzili już 9:5 (16 min), ale po przerwie na żądanie Skandynawowie szybko odrobili stratę (12:12 w 26 min). Po przerwie objęli prowadzenie i to gdy grali w osłabieniu - po przechwycie w obronie Bjarte Myrhola kontrę wykończył Christian O’Sullivan (17:16). Niemcy później przez chwilę byli w lepszej sytuacji (20:21), ale zazwyczaj musieli gonić wynik. Norwegowie prowadzili najwyżej dwoma golami (53 min).

Na 19 sekund przed końcem trafił Rune Dahmke, doprowadzając do dogrywki (w regulaminowym czasie gry Norwegowie nie potrafili już oddać rzutu). W dodatkowych 10 minutach to Niemcy mieli inicjatywę. Na pięć sekund przed końcem zwycięskiego gola zdobył Kai Haefner - to było jego trzecie trafienie w dogrywce (łącznie uzbierał ich pięć). Norwegowie nie mieli już szans na przeprowadzenie akcji.

Istniało ryzyko, że Niemcy mogą jednak w finale nie zagrać. Jak zauważyli Norwegowie na pięć sekund przed końcem meczu w grze brało udział ośmiu zawodników reprezentacji Niemiec. Na boisku przebywał bowiem w jednym czasie bramkarz i bramkarz lotny, który został wprowadzony przez niemieckiego trenera. Europejska Federacja (EHF) od godziny 9 w sobotę obradowała, jaką decyzję podjąć. Norweska federacja piłki ręcznej wycofała jednak swój protest w duchu fair play. Norwegowie wezwali też władze piłki ręcznej do wzmocnienia przepisów, zapobiegających podobnym incydentom w przyszłości.

Nie mniej emocji dostarczyło drugie półfinałowe starcie pomiędzy Hiszpanami i Chorwatami. Od początku inicjatywę posiadali ci pierwsi, dzięki czemu już po pierwszej połowie prowadzili 18:14. W drugiej połowie Hiszpanie odskoczyli jeszcze wyraźniej i nawet mimo szaleńczej pogoni rywali, nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa z rąk.

Spotkania o medale mistrzostw Europy odbędą się w niedzielę w Tauron Arenie Kraków. O brąz o godz. 15.30 zagrają Norwegowie i Chorwaci, z kolei o złoto powalczą Niemcy i Hiszpanie (godz. 17.30).