Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hala Ludowa znów w remoncie. Wcześniej zabrakło pieniędzy

Marcin Kaźmierczak
Dopiero we wrześniu imprezy wrócą pod kopułę Hali Ludowej. Trwa kolejny już remont budynku. W obiekcie nie ma już m.in. podłogi. Wkrótce wyremontowane zostaną też trybuny i rolety w kopule.

Remont obiektu wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO potrwa co najmniej do końca lipca. Imprezy pod kopułę Hali Ludowej wrócą dopiero we wrześniu. Na pierwszy ogień poszedł remont podłogi, która w ostatnich dniach została zdemontowana i wywieziona. Wymiana podłogi będzie kosztowała 6,5 mln zł. Inwestycja jest jednak niezbędna, aby w hali mogły być organizowane imprezy generujące większe niż dotychczas obciążenie.

Jak informuje Iwona Jarosz z działu marketingu spółki, obecnie trwają prace przygotowawcze do właściwych prac budowlanych.
– W pierwszej kolejności będzie wylewany strop nad poziomem -1, który równocześnie będzie podłogą na poziomie zero – mówi Iwona Jarosz.

Poza podłogą w planach remontowych jest także modernizacja Centrum Poznawczego. Wymienione zostaną też rolety w oknach kopuły, a na poziomie -1 przygotowana zostanie nowa przestrzeń wystawiennicza. W dalszej kolejności wymienione zostaną dwie boczne trybuny.

Podczas remontu w normalnym trybie funkcjonować będzie Wrocławskie Centrum Kongresowe w kompleksie Hali Ludowej.

Ostatni remont Hali Ludowej odbył się stosunkowo niedawno, w 2011 r. Okazało się jednak, że nie wszystkie planowane inwestycje wykonano. Wymieniono wówczas trybuny, zamontowano nowe krzesła, wymieniono posadzki, instalacje i rolety okienne oraz przygotowano obiekt do zwiększenia liczby miejsc siedzących w drugim etapie remontu. Podczas remontu wyburzono wszystkie ściany działowe w kuluarach wzniesionych po 1945 roku. W tym czasie powstało także Centrum Poznawcze. Na kompletne skończenie inwestycji, zgodnie z planami, zabrakło pieniędzy. Dlatego trzeba było podzielić przebudowę obiektu na dwa etapy.

Była największą kopułą na świecie, a żelbet sprawił, że jest...

Trwa sezon studniówkowy 2019. Za nami już sporo balów studniówkowych. Zobaczcie najpiękniejsze dziewczyny z naszego regionu.

Najpiękniejsze dziewczyny na studniówkach 2019 we Wrocławiu [zdjęcia]

Miasto od lat utrudnia życie kierowcom samochodów, wprowadzając kolejne rozwiązania mające usprawnić funkcjonowanie komunikacji miejskiej. Bez spektakularnych efektów. Wrocławianie wolą jeździć samochodami. Liczba osób korzystających z komunikacji miejskiej spadła w ciągu ostatnich siedmiu lat o 7 procent - wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie urzędu miejskiego. Ciągle najpopularniejszym środkiem transportu w mieście jest samochód. Coraz częściej od autobusu czy tramwaju wolimy rower.Czytaj więcej na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami

Wrocławianie rezygnują z MPK. Wolą jeździć samochodami

Była największą kopułą na świecie, a żelbet sprawił, że jest...

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska