Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała 2:3. Porażka z liderem wstydu nie przyniosła (WYNIK 22.01.2022)

Udostępnij:
Siatkówka. Bardzo dobry mecz zobaczyli kibice w Orbicie, ale niestety bez happy endu. Gwardia przegrała z BBTS-em 2:3.

Przyjazd lidera z Bielska-Białej zgodnie z oczekiwaniami kibiców, był arcyciekawym wydarzeniem w Orbicie, po którym Chemeko-System Gwardia ma jeden punkt więcej.

Wrocławianie nie muszą się wstydzić tej porażki, bo momentami grali bardzo dobrze. Zaimponowali zwłaszcza w trzecim secie, kiedy to robili BBTS do 13. Po tej partii prowadzili 2:1 i szkoda, że nie postawili kropi nad „i”. W czwartej odsłonie dobrze zaczęli prowadząc 5:3, ale potem przyjezdni odrobili straty i wyszli na prowadzenie, które utrzymali już do końca.

Tie-break początkowo był wyrównany. Dopiero przy wyniku 6:6 goście odskoczyli na dwa punkty (8:6) i to po autowych atakach Grozera oraz Frąca. Od tego momentu zaczęły się kłopoty Gwardii. Trener Vassiljev bardzo szybko wykorzystał dwie przerwy (8:6, 10:6), ale cztery punkty straty w krótkim secie okazały się dużą zaliczką.

MVP meczu został Adrian Hunek. W Gwardii należy wyróżnić duet Grozer - Frąc, który zdobył po 17 punktów. Kolejny mecz 29.01 w Spale.

TAURON 1. Liga
Chemeko-System Gwardia Wrocław – BBTS Bielsko-Biała 2:3 (19:25, 25:23, 13:25, 25:16, 11:15)
Gwardia:
Woch (9), Zawalski (9), Grozer (17), Górski (2), Frąc (17), Tichacek (1), Mihułka (libero) oraz Matula (2), Ferreira (2), Lubaczewski (11), Olczyk i Sobański
BBTS: Macionczyk, Siek (10), Pietruczuk (22), Hunek (15), Piotrowski (7), Gryc (8), Fijałek (libero) oraz Ledwoń (libero), Kapelus, Hanes (8), Gil i Lesiuk

Pozostałe mecze kolejki: AZS AGH Kraków - Mickiewicz Kluczbork 1:3 (25:21, 25:27, 20:25, 20:25), Lechia Tomaszów Maz. - ZAKSA Strzelce Opolskie (25.02), Olimpia Sulęcin - Chrobry Głogów (2.03), KPS Siedlce - Krispol Września 3:2 (25:20, 25:19, 22:25, 25:27, 15:13), Avia Świdnik - Legia Warszawa 3:1 (25:15, 25:17, 22:25, 25:19), Norwid Częstochowa - MKS Będzin 0:3 (20:25, 17:25, 25:27), Visła Bydgoszcz - SMS PZPS Spała 3:0 (25:23, 25:18, 25:14).

1. BBTS Bielsko-Biała___19___47___52:19
2. MKS Będzin___17___38___45:21
3. BKS Visła Bydgoszcz___19___36___46:30
4. Avia Świdnik___19___35___43:33
5. Lechia Tomaszów Maz.___18___34___41:29
6. Gwardia Wrocław___18___33___42:30
7. KPS Siedlce___18___31___42:34
8. Legia Warszawa___19___31___40:38