Groźny wypadek na A4 do Wrocławia. Autostrada zablokowana

sz
W poniedziałek ok. godz. 13.30 doszło do groźnego wypadku na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia. Kierowca auta dostawczego został poważnie ranny.

Aktualizacja godz. 14.55
Udało się puścić ruch lewym passem w kierunku Wrocławia. Z uwagi na natężenie ruchu i zator, zalecany zjazd z A4 na wysokości węzłów Opole Zachód i Opole Południe.

Aktualizacja godz. 14.30
Ok. godz. 14.30, po tym jak z miejsca wypadku odleciał śmigłowiec, udało się odblokować jeden pas w kierunku Katowic.

***
Do wypadku doszło na 180 km autostrady, w pobliżu węzła Brzezimierz. Na jezdni w kierunku Wrocławia zderzyły się samochód ciężarowy oraz auto dostawcze.

To drugie auto wjechało w tył naczepy. Kabina kierowcy została zmiażdżona. Rannego mężczyznę wyciągali strażacy. Został ona zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Na czas akcji ratunkowej autostrada była zablokowana w obu kierunkach. Później udrożniono ruch w kierunku Katowic.

Przypomnijmy, że z powodu remontu przed PPO Karwiany, po godz. 13 korek na autostradzie w kierunku Wrocławia miał już 15 km długości. Teraz z pewnością nieco się rozładuje, ale kolejne potężne zatory powstały przy węzłach Brzezimierz i Brzeg.

GDDKiA radzi zjeżdżać z A4 już na wysokości węzłów Opole Zachód i Opole Południe.

Więcej zdjęć na Olawa24.pl

Korek na autostradzie A4 pod Wrocławiem ma już 15 km!

Na Stadionie Narodowym powstaje szpital polowy

Wideo

Komentarze 46

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

d
ddd
2019-06-10T16:58:54 02:00, Sybill:

2019-06-11T08:27:14 02:00, ...:

z autobusem jest taki myk że w terenie zabudowanym to ON ma pierszeństwo

Pokaż mi przepis, gdzie jest napisane, że autobus ma pierwszeństwo.

G
Gość

Ostatnio plaga wypadków w których jeden samochód wpada z ogromną prędkością w tył drugiego. Nie chce być złym prorokiem ale czy to nie współczesne telefony komórkowe zabiją tyle osób rocznie i są winne tego tupu zdarzeniom ???

...
2019-06-10T23:24:30 02:00, Januszz4:

Przed chwilą wróciłem do domu, z tym, że zjechałem z A4 na wysokości Opola. Później starą trasą przez Brzeg, Oławę dojechałem do Wrocławia. Gdybym został na autostradzie, pewnie do tej pory spędzałbym niezapomniane godziny w kolejce do bramki. gdy jechałem przed południem do Krakowa stałem w korku prawie 1 godz. w okolicach Gliwic z powodu wypadku. Dzisiaj na całej A4 były chyba 4 wypadki. Takiej jazdy jak dzisiaj, to chyba jeszcze nie zaznałem. A jeżdżę autem od 1968 r.

do krakowa to nawet s8 i na około drogami krajowymi jest szybciej niż A4 nie mówiąc juz że trasą "obok" A4 nawet przy "normalnym" natężeniu ruchu a co dopiero teraz przy remontach:)

...
2019-06-10T16:58:54 02:00, Sybill:

To jest właśnie to gdy lecisz lewym 140 a nagle wjeżdża ci ciężarowy 80/90 km/h. Nie zliczę ile miałam hamowań z piskiem na autostradzie przez dowożących bułki itp

2019-06-10T17:10:35 02:00, Wkurzony na motłoch:

Nie licz, zasada ograniczonego zaufania. Taka rada na przyszłość, na A4 jest ograniczenie prędkości do 110km/h, a to zmienia postać rzeczy w przypadkach o których piszesz.

Podobna sytuacja jest w miastach z autobusami włączającymi się z zatoki przystankowej, niestety niewielu kierowców w mieście porusza się z dozwoloną prędkością, więc jak jedziesz 60-70 km/h, to nie mów, że autobus ci się wbija przed maskę, to jest analogiczna sytuacja z autostrady. Trzeba myśleć i potrafić liczyć jakie są różnice prędkości. Gdyby każdy pseudokierowca potrafił policzyć trochę więcej niż ma w portfelu, to nie musiałby żyć na kredyt, gonić za każdą złotówką i co za tym idzie, byłoby mniej wypadków...

2019-06-10T17:38:36 02:00, Gość:

To się z Tobą trzeba zgodzić?

2019-06-10T19:42:43 02:00, Gość:

Do manewru zmiany pasa ruchu m.in. służą lusterka. Jeżeli ktoś ma problem z ocena odległości na podstawie odbicia w lustrze, to winien przemyśleć dokonanie manewru

2019-06-10T21:31:26 02:00, Pajo:

Czytanie ze zrozumieniem panowie tu sie nikt do ruchu nie włącza tylko kierowca z busa nie zachował odstępu

2019-06-11T06:36:50 02:00, Wkurzony na motłoch.:

Czytaj ze zrozumieniem, bo wygląda na to, że jesteś tym kolejnym kierowcą, który nie potrafi liczyć i przewidywać...

z autobusem jest taki myk że w terenie zabudowanym to ON ma pierszeństwo wyjeżdzając z zatoczki a na autostradzie to kierowca zmieniający pas ma ustąpić temu co jedzie a to pewna różnica i nieporównywałbym obu przypadków:)

A ludzie niepotrafiący ocenić prętkości pojazdu i odległości od niego nie powiini wogóle wsiadać za kółko - tyle w temacie

...
2019-06-11T07:54:57 02:00, Fan autostrady A4:

Zróbcie osobny wątek dot. autostrady A4...

taa chyba kolumnę w gazecie pt. wypadek na A4

F
Fan autostrady A4

Zróbcie osobny wątek dot. autostrady A4...

W
Wkurzony na motłoch.
2019-06-10T16:58:54 02:00, Sybill:

To jest właśnie to gdy lecisz lewym 140 a nagle wjeżdża ci ciężarowy 80/90 km/h. Nie zliczę ile miałam hamowań z piskiem na autostradzie przez dowożących bułki itp

2019-06-10T17:10:35 02:00, Wkurzony na motłoch:

Nie licz, zasada ograniczonego zaufania. Taka rada na przyszłość, na A4 jest ograniczenie prędkości do 110km/h, a to zmienia postać rzeczy w przypadkach o których piszesz.

Podobna sytuacja jest w miastach z autobusami włączającymi się z zatoki przystankowej, niestety niewielu kierowców w mieście porusza się z dozwoloną prędkością, więc jak jedziesz 60-70 km/h, to nie mów, że autobus ci się wbija przed maskę, to jest analogiczna sytuacja z autostrady. Trzeba myśleć i potrafić liczyć jakie są różnice prędkości. Gdyby każdy pseudokierowca potrafił policzyć trochę więcej niż ma w portfelu, to nie musiałby żyć na kredyt, gonić za każdą złotówką i co za tym idzie, byłoby mniej wypadków...

2019-06-10T17:38:36 02:00, Gość:

To się z Tobą trzeba zgodzić?

2019-06-10T19:42:43 02:00, Gość:

Do manewru zmiany pasa ruchu m.in. służą lusterka. Jeżeli ktoś ma problem z ocena odległości na podstawie odbicia w lustrze, to winien przemyśleć dokonanie manewru

2019-06-10T21:31:26 02:00, Pajo:

Czytanie ze zrozumieniem panowie tu sie nikt do ruchu nie włącza tylko kierowca z busa nie zachował odstępu

Czytaj ze zrozumieniem, bo wygląda na to, że jesteś tym kolejnym kierowcą, który nie potrafi liczyć i przewidywać...

G
Gość
2019-06-10T20:14:54 02:00, Hehe:

Busy na tory

Busy na tory, studenci do nauki, syjoniści do Syjamu!

J
Januszz4

Przed chwilą wróciłem do domu, z tym, że zjechałem z A4 na wysokości Opola. Później starą trasą przez Brzeg, Oławę dojechałem do Wrocławia. Gdybym został na autostradzie, pewnie do tej pory spędzałbym niezapomniane godziny w kolejce do bramki. gdy jechałem przed południem do Krakowa stałem w korku prawie 1 godz. w okolicach Gliwic z powodu wypadku. Dzisiaj na całej A4 były chyba 4 wypadki. Takiej jazdy jak dzisiaj, to chyba jeszcze nie zaznałem. A jeżdżę autem od 1968 r.

P
Pajo
2019-06-10T16:58:54 02:00, Sybill:

To jest właśnie to gdy lecisz lewym 140 a nagle wjeżdża ci ciężarowy 80/90 km/h. Nie zliczę ile miałam hamowań z piskiem na autostradzie przez dowożących bułki itp

2019-06-10T17:10:35 02:00, Wkurzony na motłoch:

Nie licz, zasada ograniczonego zaufania. Taka rada na przyszłość, na A4 jest ograniczenie prędkości do 110km/h, a to zmienia postać rzeczy w przypadkach o których piszesz.

Podobna sytuacja jest w miastach z autobusami włączającymi się z zatoki przystankowej, niestety niewielu kierowców w mieście porusza się z dozwoloną prędkością, więc jak jedziesz 60-70 km/h, to nie mów, że autobus ci się wbija przed maskę, to jest analogiczna sytuacja z autostrady. Trzeba myśleć i potrafić liczyć jakie są różnice prędkości. Gdyby każdy pseudokierowca potrafił policzyć trochę więcej niż ma w portfelu, to nie musiałby żyć na kredyt, gonić za każdą złotówką i co za tym idzie, byłoby mniej wypadków...

2019-06-10T17:38:36 02:00, Gość:

To się z Tobą trzeba zgodzić?

2019-06-10T19:42:43 02:00, Gość:

Do manewru zmiany pasa ruchu m.in. służą lusterka. Jeżeli ktoś ma problem z ocena odległości na podstawie odbicia w lustrze, to winien przemyśleć dokonanie manewru

Czytanie ze zrozumieniem panowie tu sie nikt do ruchu nie włącza tylko kierowca z busa nie zachował odstępu

G
Gość

Tiry i busy na tory.

G
Gość
2019-06-10T14:48:34 02:00, John:

Policja to już dawno straciła kontrolę na polskich drogach, kierowcy robią co chcą. Gratuluję

TO PRAWDA

J
Jan

Groźny wypadek? Ciekawe sformułowanie...

H
Hehe

Busy na tory

G
Gość
2019-06-10T16:58:54 02:00, Sybill:

To jest właśnie to gdy lecisz lewym 140 a nagle wjeżdża ci ciężarowy 80/90 km/h. Nie zliczę ile miałam hamowań z piskiem na autostradzie przez dowożących bułki itp

2019-06-10T17:10:35 02:00, Wkurzony na motłoch:

Nie licz, zasada ograniczonego zaufania. Taka rada na przyszłość, na A4 jest ograniczenie prędkości do 110km/h, a to zmienia postać rzeczy w przypadkach o których piszesz.

Podobna sytuacja jest w miastach z autobusami włączającymi się z zatoki przystankowej, niestety niewielu kierowców w mieście porusza się z dozwoloną prędkością, więc jak jedziesz 60-70 km/h, to nie mów, że autobus ci się wbija przed maskę, to jest analogiczna sytuacja z autostrady. Trzeba myśleć i potrafić liczyć jakie są różnice prędkości. Gdyby każdy pseudokierowca potrafił policzyć trochę więcej niż ma w portfelu, to nie musiałby żyć na kredyt, gonić za każdą złotówką i co za tym idzie, byłoby mniej wypadków...

2019-06-10T17:38:36 02:00, Gość:

To się z Tobą trzeba zgodzić?

Do manewru zmiany pasa ruchu m.in. służą lusterka. Jeżeli ktoś ma problem z ocena odległości na podstawie odbicia w lustrze, to winien przemyśleć dokonanie manewru

Dodaj ogłoszenie