GREK powraca i ma dla nas potężną dawkę grozy… Lubicie się bać? Te książki są dla was!

Materiał informacyjny Grek
Udostępnij:

Trzy powieści, z których wieje grozą. Nie może być inaczej, bo ich autor – ukrywający się pod pseudonimem Grek – ma za sobą mroczną przeszłość. Nie chce ujawniać tożsamości, a prywatnego życia strzeże jak oka w głowie. Wiadomo o nim niewiele, m.in. to, że był znanym wrocławskim gangsterem, który przeszedł na dobrą stronę mocy. Porzucił łamanie prawa i zajął się... pisaniem książek: pierwsze były typowo gangsterskie (relacje z własnego życia) – zostały świetnie przyjęte i zyskały szerokie grono czytelników. Jego najpopularniejsza dotąd powieść nosi tytuł „Las zły”. Aktualnie Grek stawia na kryminały. Właśnie w sprzedaży pojawiły się jego trzy nowe książki, na czytelników czeka zatem potężna dawka grozy.

Pierwsza powieść to „Anna”

Akcja książki rozgrywa się w latach 80. XX wieku. Miejscem wydarzeń jest m.in. Etiopia, baza polskich wojsk prowadzących akcję humanitarną. Dramatyczne wydarzenia połączą kilku żołnierzy, którzy muszą się na nowo odnaleźć po powrocie do komunistycznej Polski. Tylko oni znają prawdę, której za wszelką cenę próbuje się dowiedzieć dowództwo armii. Jak sobie poradzą w obliczu intryg i zakulisowych działań? „Anna” pokazuje sieć powiązań wojskowo-milicyjno-kościelnych w Polsce u schyłku komunizmu. W tę sieć zostaje wplątany młody sierżant Bartek Miśtal.
Czy uda mu się z niej wyplątać? Czego po drodze się dowie i o czyje życie będzie musiał zawalczyć, nie bacząc na swoje bezpieczeństwo? Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem w tym brutalnym świecie esbeków, szpiegów i kościelnych hierarchów? Przeczytajcie!

Druga propozycja Greka to „Ostatnie wakacje”

W książce poznajemy na pozór zwyczajną rodzinę, żyjącą skromnie w symbiozie z przyrodą, w środku dzikiego lasu. Co połączy tę rodzinę z losami młodych studentów biologii ze Szczecina, którzy szukają w dzikich ostępach odskoczni i dobrej zabawy? Autor zabiera nas w nieoczywiste zakamarki ludzkiej psychiki… Pokazuje, do czego jest zdolny człowiek, którym sterują dzikie żądze i chęć przetrwania. Mocne, brutalne, momentami wstrząsające. Uwaga! To książka dla czytelnika o stalowych nerwach i odpornym żołądku.

Na koniec nie mniej emocjonująca powieść od Greka – „Różaniec”

To trzymająca w napięciu opowieść o odwiecznej walce dobra ze złem, osadzona w miasteczku na zachodzie Polski. W 1946 roku większość Niemców wyjechała już na Zachód. Władzę sprawuje polska administracja. W okolicy w tajemniczy sposób giną dzieci i młode dziewczyny. Mieszkańców ogarnia strach. Na posterunek miejscowej milicji przyjeżdża młody porucznik Marcin Bury. Jedno jest pewne – w miasteczku nie będzie mógł spać spokojnie. Czy dopadnie tajemniczego zbrodniarza w masce? Co znaczy zagadkowy różaniec pozostawiany na miejscach przestępstwa? I kto w tym świecie pełnym przemocy stoi po właściwej stronie? Oj, będzie się działo.

Książki są już w sprzedaży. Wydawnictwo: Poligraf

Dodaj ogłoszenie