Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

#graMYdlaKOSZAROWEJ - zebrano pomoc o wartości 900 tys. zł

jg
09.03.2020 wroclawszpital zakazny im gromkowskiego przy koszarowej tutaj karetki z calego wojewodztwa przywoza osoby z podejrzeniem zakazenia koranawirusemn/z ewakuacja szpitala i przygotowanie miejsc dla osob z koronawirusemkoronawirus grypa zdrowie bezpieczenstwo karetka kombinezont szpital zakazny koszarowagazeta wroclawskapawe£ relikowski / polskapress
09.03.2020 wroclawszpital zakazny im gromkowskiego przy koszarowej tutaj karetki z calego wojewodztwa przywoza osoby z podejrzeniem zakazenia koranawirusemn/z ewakuacja szpitala i przygotowanie miejsc dla osob z koronawirusemkoronawirus grypa zdrowie bezpieczenstwo karetka kombinezont szpital zakazny koszarowagazeta wroclawskapawe£ relikowski / polskapress Pawe£ Relikowski / Polskapress
Zakończyła się oficjalna część zbiórki #graMYdlaKOSZAROWEJ zainicjowanej przez siatkarską KFC Gwardię Wrocław. W sumie udało się zgromadzić pomoc o wartości 900 tys. zł.

Zbiórka wśród kibiców trwała na portalu zrzutka.pl. Cel był ambitny - 1 mln zł. Ostatecznie w 14 dni udało się tam zgromadzić ponad 120 tys. zł. Swoje dorzuciły jednak prywatne firmy.

Firma Rawlplung - która była współinicjatorem akcji - dzięki swojemu oddziałowi w Szanghaju sprowadza na swój koszt 4 tys. specjalistycznych kombinezonów. Pomoc finansowa od firm Impel, Kruk i TIM została przeznaczona na zakup 30 tys. maseczek (typ N95) i 20 tys. ochraniaczy na buty. Koszty transportu w tym wypadku finansowane są z darowizn, jakie w ramach akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ zostały przekazane Szpitalowi, a zamówienie towarów i czynności logistyczne również znajdują się po stronie Rawlplug S.A. Credit Agricole, EFL, Ubezpieczenia Credit Agricole oraz fundusz inwestycyjny Amundi pomogły zakupić 42 pomp infuzyjnych, wpłacając pieniądze bezpośrednio na konto szpitala przy Koszarowej.
W sumie wartość pomocy sięgnęła 900 tys. zł.

- Szpital przy ul. Koszarowej we Wrocławiu walczy o zdrowie i życie pacjentów każdego dnia i nocy, co szanujemy i podziwiamy. Firma Rawlplug, która od lat realizuje strategię zrównoważonego rozwoju, wyznaje zasadę odpowiedzialności społecznej. I dlatego jesteśmy przekonani, że pomoc jest naszym obowiązkiem i koniecznością w sytuacji, gdy lekarze, pielęgniarki i wszyscy pozostali pracownicy szpitala codziennie ryzykują własnym zdrowiem i życiem, żebym pomóc naszej dolnośląskiej społeczności - mówi Radosław Koelner, prezes firmy Rawlplug.

- Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że solidarność, zaangażowanie, serdeczność i zwykłe ludzkie zrozumienie potrafią pokonać wszelkie bariery i zdziałać cuda, aby pomóc. Jeszcze raz ogromnie wszystkim dziękujemy - mówią wspólnym głosem współwłaściciele KFC Gwardii Wrocław Łukasz Tobys i Kajetan Maćkowiak.

Jeśli ktoś chciałby pomóc jeszcze szpitalowi na Koszarowej, który jest na pierwszym froncie walki z koronawirusem, to wciąż może to zrobić za pośrednictwem strony zrzutka.pl.

W pomocy nie ustają kibice Śląska. Tym razem wsparli Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych przy ul. Grabiszyńskiej. Kibicowska zbiórka zresztą wciąż trwa. Dary można zostawiać pod schodami wejściowymi do budynku klubowego WKS-u przy Oporowskiej (godz. 9-19) lub w siedzibie Stowarzyszenia Wielki Śląsk przy ul. Szewskiej 66/67A (godz. 10-15).

od 7 lat
Wideo

Hokejowe Fudeko GAS Gdańsk chce się rozwijać

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska