MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gra miejska "Idź z Duchem Gry". Wrocławianie spotkali duchy Chaplina i Mozarta (ZDJĘCIA)

Kinga Mierzwiak
Kinga Mierzwiak
Gra miejska "Idź z Duchem Gry"
Gra miejska "Idź z Duchem Gry" Kinga Czernichowska
19 grudnia o godz. 11. z baru Barbara przy ul. Świdnickiej 150 wrocławian wyszło na ulice w poszukiwaniu duchów Chaplina, Mozarta i Marilyn Monroe. Zobaczcie zdjęcia z gry miejskiej "Idź z Duchem Gry".

W zabawie brało udział 150 osób, w sumie 40 drużyn. Zadaniem graczy było odnalezienie dziesięciu duchów - w tym ducha Marilyn Monroe, Amadeusza Mozarta i Charliego Chaplina - i zaliczenie przynajmniej dziesięciu z szesnastu przewidzianych w grze zadań.

- Było bardzo wielu chętnych. Limit miejsc wyczerpał się już w pierwszym dniu zapisów. To prawdopodobnie jedna z najciekawszych gier miejskich, jakie dotąd we Wrocławiu były organizowane - przekonuje Marek Michalak z Exploring Events. - Nad przebraniami duchów czuwała charakteryzatorka Anna Pawlik. To ona jest autorką ich fantastycznych kostiumów i makijażu. Nad charakteryzacją pracowaliśmy od godz. 7. rano. Do dyspozycji mieliśmy kostiumy, które przyjechały do nas m.in. z Łodzi i Poznania.

Do uczestnictwa w grze miejskiej "Idź z Duchem Gry" zgłosiły się rodziny z dziećmi, a także grupy znajomych.

- Przyszliśmy całą rodziną, gra miejska to doskonała okazja do wspólnej zabawy i ciekawy sposób na spędzenie weekendu - twierdzi Agnieszka Wnęk. - Bardzo chcielibyśmy również wybrać się na inaugurację ESK 17 stycznia.

Dominika do baru Barbara przyszła ze znajomymi. To jej pierwsza gra miejska. - Ciekawe jest to, że w takiej zabawie każdy może okazać się czarnym koniem i nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. Z jednej strony mogą pojawić się pytania na sprawdzenie wiedzy, z drugiej może jakieś zabawy zręcznościowe. Wcześniej brałam udział w programie MOSTY i bardzo mi się podobało, więc postanowiłam spróbować swoich sił ze znajomymi w grze "Idź z Duchem Gry" - mówi Dominika Zarówna.

Duchy czekały na uczestników w najbardziej charakterystycznych punktach na mapie Wrocławia, m.in. w Narodowym Forum Muzyki (tam np. można było spotkać Amadeusza Mozarta, który prosił graczy o rozpoznanie instrumentów na podstawie usłyszanej melodii), Księgarni Hiszpańskiej i kinie Nowe Horyzonty.

Zabawa potrwa do godz. 14.10. Uczestnicy mają szansę na zdobycie wejściówek do teatru, kina i na koncerty, w tym na wyprzedany już występ Ennio Morricone. Gra miejska „Idź z Duchem Gry!” to swego rodzaju zaproszenie mieszkańców Wrocławia do udziału w „Przebudzeniu”, spektakularnym pochodzie organizowanym z okazji inauguracji roku Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Zobacz też: Tak przywitamy Europejską Stolicę Kultury. Byliśmy na próbie (ZDJĘCIA)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska