Górnik Polkowice - Chrobry Głogów 0:0. Czerwone derby Zagłębia Miedziowego. Remis jest porażką Górnika

Górnik Polkowice bezbramkowo zremisował z Chrobrym Głogów w małych derbach Zagłębia Miedziowego, rozgrywanych w ramach 4. kolejki Fortuna 1 ligi. Głogowianie od 15 minuty grali w dziesiątkę, a całą drugą połowę w dziewiątkę!

Górnik Polkowice i Chrobry Głogów w meczu o punkty spotkały się pierwszy raz od ośmiu lat. Poprzednie spotkanie ligowe rozegrały jeszcze na poziomie II ligi (trzeci poziom rozgrywkowy).

Mecz źle rozpoczął się dla gości z Głogowa, a przede wszystkim dla Olivera Práznovský'ego. Doświadczony stoper w 5 min zobaczył pierwszą żółtą kartkę, a w 14 min drugą i co za tym idzie czerwoną.

Polkowiczanie do przerwy nie zdołali wykorzystać gry w przewadze, ale schodząc na przerwę wiedzieli, że po zmianie stron będzie im jeszcze łatwiej. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył inny obrońca Pomarańczowo-Czarnych Michał Ilków-Gołąb.

Gospodarze za wszelką cenę chcieli otworzyć wynik, mieli miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, ale Chrobry bronił się bardzo umiejętnie. Polkowiczanie oddali wiele strzałów, ale tylko kilka celnych i mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W tych okolicznościach jest on dla podopiecznych Pawła Barylskiego jak porażka.

Górnik Polkowice - Chrobry Głogów 0:0