Górnik Polkowice - Błękitni Stargard 1:2. Porażka Górnika na inaugurację w II lidze

Górnik Polkowice przegrał 1:2 z Błękitnymi Stargard w 1. kolejce II ligi. Beniaminek z Polkowic, jedyny przedstawiciel Dolnego Śląska na tym poziomie rozgrywkowym, bramkę zdobył dopiero w 90 min za sprawą Eryka Sobkowa.

Dla piłkarzy Górnika było to pierwsze starcie na poziomie drugoligowym. Podopieczni trenera Enkeleida Dobiego rozpoczęli od szybkich ataków na bramkę gości. Już w pierwszych 10-ciu minutach polkowiczanie zmarnowali dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola.

Później inicjatywę przejęli podopieczni trenera Adama Topolskiego. Doświadczenie i ogranie w 2. lidze pozwoliło przyjezdnym objąć dwubramkowego prowadzenie. W 16 minucie arbiter za faul w polu karnym na zawodniku gości podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę zamienił Wojciech Fadecki.

Cztery minuty później po bramce Patyka Paczuka Błękitni prowadzili już 2:0. W drugiej odsłonie gospodarze próbowali odrobić starty. W 90 minucie bramkę kontaktową dla miejscowych zdobył Eryk Sobków. Na wyrównanie już zabrakło czasu. W Polkowicach Błękitni pokonali Górnika 2:1.

Za tydzień polkowiczanie zagrają na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Górnik Polkowice - Błękitni Stargard 1:2 (0:2)
Bramki: Sobków 90 - Fadecki 16-k., Paczuk 20.

Górnik: Furtak – Fryzowicz, Kowalski-Haberek, Opałacz, Magdziak (74. Azikiewicz) – Karmelita, Szymkowiak (66. Morawski) – Wacławczyk, Szuszkiewicz (61. Radziemski), Bancewicz – Sobków.
Błękitni: Rzepecki – Szrek, Błyszko, Ostrowski, Nowak – Sanocki (71. Bochnak), Karmański (90. Sadowski), Łysiak, Fadecki – Paczuk (60. Cywiński) – Kurbiel (85. Bednarski).

Żółte kartki: Magdziak, Bancewicz, Radziemski - Szrek.
Sędziował: Maciej Pelka (Poznań)