Gniazdo os spadło na głowę przechodnia! Był to wyjątkowo agresywny gatunek...

ADAZaktualizowano 
Sporo nerwów najadł się wczoraj przechodzień w Świdnicy, na którego spadło gniazdo os! Owady należały do wyjątkowo agresywnego gatunku dolichovespula adulterina... Zdezorientowane owady przypuściły atak na ofiarę... fot. SM Świdnica
Sporo nerwów najadł się wczoraj przechodzień, na którego spadło gniazdo os! Owady należały do wyjątkowo agresywnego gatunku dolichovespula adulterina... Zdezorientowane owady przypuściły atak na ofiarę...

- Nie były to zwykłe osy, ani też nie było to zwykłe gniazdo. Najprawdopodobniej były to osy z gatunku dolichovespula adulterina, zdecydowanie bardziej agresywne od tych występujących pospolicie - informuje straż miejska w Świdnicy, która interweniowała na miejscu zdarzenia.

Jak opisują strażnicy, gniazdo miało sporą wielkość, bo aż 35 centymetrów średnicy i ważyło kilka kilogramów! Właśnie dlatego cienka gałązka kasztanowca, na której osy zbudowały dom, nie wytrzymała obciążenia... Niestety, przechodzień został boleśnie pożądlony przez owady.

Strażnicy miejscy natychmiast wezwali na miejsce straż pożarną. - Strażacy zabezpieczeni w odpowiedni ubiór ochronny umieścili gniazdo w hermetycznym pojemniku. Osy zostały przewiezione w głąb lasu w okolicach Świdnicy, gdzie odzyskały wolność - tłumaczą strażnicy miejscy.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 40

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-08-09T11:43:14 02:00, Gość:

A czy przypadkiem to nie były osy LGBT i nie powinno się oskarżyć przechodnia, straży miejskiej i autora artykułu o homofobię i mowę nienawiści?

A nawet jak nie LGBT to gdzie są ekolodzy? Nie przeszkadza im, że dręczone i szkalowane są zwierzątka?

2019-08-09T14:46:28 02:00, Gość:

Ja zawsze w takich przypadkach zastanawiam sie co by bylo gdyby te osy pogryzly jakiegos krzykacza z LGBTminus. Czy eko-lewako dzialacze spoleczni staneliby po stronie os czy pogryzionego osobnika ?

A ja się zastanawiam skąd biorą się takie cymbały ze zrytym beretem. Geny to chyba odziedziczyli po proboszczu z Kociegłowów Dolnych.

G
Gość

Po kiego tam laził!

e
eljhc
2019-08-09T11:32:50 02:00, Gość:

Osy zostały przewiezione w głąb lasu w okolicach Świdnicy, gdzie odzyskały wolność - tłumaczą strażnicy miejscy.

dlaczego nie zostały na miejscu zutylizowane? osy to szkodniki, w dodatku agresywne i zagrażające człowiekowi

O, Jezu! Człowiek to największe dokonanie bozi, takie biedne i bezbronne, że się wszystkiego boi. Wszystko zatem trzeba zatłuc, bo :"Czyńcie sobie Ziemię poddaną". Śmiech na sali.

m
mruczek
2019-08-09T14:03:14 02:00, Gość:

Zamiast niezwłocznie spalić, wożą gniazdo do lasu, żeby się jeszcze mnożyły. Wyjątkowo agresywny gatunek - jest napisane. Gość miał szczęście że nie jest (?) uczulony, bo mógłby już nie żyć.

Człowiek to najbardziej agresywny gatunek, a jakoś nikt się go nie pozbywa. Jak nie będziesz drażnił os, to cię nie pożądlą, bez paniki.

m
maceta

Facet miał strasznego pecha. Współczucia. Strażnikom miejskim dziękuję za uratowanie os, będą mieszkać w lesie z dala od ludzi. Tylko niech wybiorą grubszą gałąź na gniazdo!

G
Gość
2019-08-09T11:43:14 02:00, Gość:

A czy przypadkiem to nie były osy LGBT i nie powinno się oskarżyć przechodnia, straży miejskiej i autora artykułu o homofobię i mowę nienawiści?

A nawet jak nie LGBT to gdzie są ekolodzy? Nie przeszkadza im, że dręczone i szkalowane są zwierzątka?

Ja zawsze w takich przypadkach zastanawiam sie co by bylo gdyby te osy pogryzly jakiegos krzykacza z LGBTminus. Czy eko-lewako dzialacze spoleczni staneliby po stronie os czy pogryzionego osobnika ?

G
Gość

Zamiast niezwłocznie spalić, wożą gniazdo do lasu, żeby się jeszcze mnożyły. Wyjątkowo agresywny gatunek - jest napisane. Gość miał szczęście że nie jest (?) uczulony, bo mógłby już nie żyć.

G
Gość

Osy zostały przewiezione w głąb lasu w okolicach Świdnicy, gdzie odzyskały wolność - tłumaczą strażnicy miejscy.

dlaczego nie zostały na miejscu zutylizowane? osy to szkodniki, w dodatku agresywne i zagrażające człowiekowi

M
Marcin

Jak widać na tym przykładzie na łeb może spaść nie tylko deszcz czy śnieg. Ale i coś takiego.Az strach wyjść z domu

M
Mariuszek X

Gniarzdo osz zle za beszpieczone byuo i Gniarzdo szpaduo

G
Gość

Serio? Artykuł na 6 stron i na każdym slajdzie foto z wikipedii?

b
bo

Psy trzeba usuwać z miast.

G
Goj Anonim
2019-08-08T18:46:02 02:00, Gość:

nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie reportera. Co to za zwrot NAJEŚĆ SIĘ NERWÓW. To jakiś wynalazek autora. Mówimy w języku POTOCZNYM, najeść się strachu. Autor w ogóle nie zna języka literackiego i posługuje sie mową potoczna.WSTYD.

2019-08-08T20:21:09 02:00, s:

>>>Autor w ogóle nie zna języka literackiego i posługuje sie mową potoczna.

Autorka niechybnie zna język "literacki", ale format tabloida wymaga dostosowania wydalanego z głośnym pluskiem żargonu do możliwości i oczekiwań odbiorcy.

Kim zaś jest target np. takiej Gazety Wrocławskiej online?

Proszę przejrzeć komentarze na forum pod dowolnym artykułem, choćby takim dotyczącym dyskryminacji osób o odmiennej narodowości, kulturze, religii, wyglądzie, orientacji seksualnej, z niepełnosprawnościami, czy w podeszłym wieku. Przypominam również, że serwis gazetawroclawska.pl jest bezpłatny (nie darmowy! płacimy całkiem sporo, bo własną prywatnością.: inwazyjnymi reklamami, sygnałami nawigacyjnymi sieci Web, profilowaniem, czy plikami cookies), a jako rzecze mądrość ludowa: jaka cena - taka jakoś(ć).

W powyższym kontekście dziwi więc Twoje wybrzydzanie, dopominanie się i wypominanie redakcyjnym klepakom (od klepania w klawiaturę) wyrabiającym na akord klikalność, warsztatowych defektów (skojarzenia z defekacją właściwe i pożądane), codziennych łajdactw i błędów na błędzie.

Gdyby ktoś nie zrozumiał, ujmę to prościej, w żołnierskich (czy raczej tabloidowych) słowach:

góFFnojady (typowi czytelnicy tabloida, najczęściej sfrustrowani osobnicy z niższych warstw społecznych) trzeba karmić góFFnem (najlepiej polskim góFFnem z polskiego piekiełka, dodatkowo w formie płynnej i 100% stabloidyzowanej), a taki przysmak wszak wchodzi najlepiej sprawnie przyrządzony i umiejętnie podany (Dużo Zdjęć!!! Tylko u Nas!!!) przez miSZCZa, czyli przez srających na rzadko tabloidowych *wyrobników klikalności*. Srających słowem czasem na lewo, czasem na prawo, czasem na brunatno, a czasem na kolorowo (w zależności od zamówienia/zlecenia/klimatu/popytu/statystyk Google Analytics), zawsze i niezmiennie miałkim, cuchnącym, infantylnym i/lub nienawistnym contentem.

Bon appétit!

>>>WSTYD.

Czasy współczesne nie premiują tego rodzaju emocji. Szefowie, pracownicy i współpracownicy Gazety Wrocławskiej są tego świetnym przykładem.

2019-08-09T00:14:21 02:00, Gość:

Współczuję ci kompleksów, rozczarowania życiem i ogólnie tego co skłoniło cię do zwymiotowania tego pseudointelektualnego bełkotu w swoim wpisie. Lawina negatywnych emocji i pasywnej agresji.

2019-08-09T01:06:55 02:00, s:

Z którą częścią mojej wypowiedzi się nie zgadzasz i dlaczego? Czy tylko forma nie pasuje?

Popisał się lepszy sort. Ale zapomniał dodać, jaki kapitał zleca cynglom GW na to sranie koksem w różnych spekrak kolorów. Kto płaci za judzenie, podjudzanie? Za to odniósł się intelygent do komentarzy pod artykułami (oczywiście o odmiennej orientacji seksualnej to podstawa ) tak jakby znał tych co tam wypisują "mądrości" i wiedział, że trzech matołów to wszystkie "niższe warstwy społeczne". Brafo.

G
Gość
2019-08-09T01:16:56 02:00, Gość:

a na uj wywozić gniazdo os do lasu ? pszczoły, to rozumiem, ale to ? może jeszcze podwoźicie szerszenie, kleszcze i szczury, żeby se hulały

2019-08-09T02:18:20 02:00, ---:

Ciemniaku, zabija się zwierzęta, które żyją w związku tylko z człowiekiem. Osy, TAK JAK WSZYSTKIE INNE ZWIERZĘTA DZIKIE, wywozi się do miejsca ich naturalnego bytowania. Bo - naprawdę, ciemniaku - osy mają w dupie siedliska ludzkie i ich miejsce bytowania tam było czystym przypadkiem.

I tak, królowe szerszeni się wywozi do lasu, a zabija resztę TYLKO dlatego, że są zbyt niebezpieczne, by zostawić te w okolicy.

"...królowe szerszeni się wywozi do lasu, a zabija resztę tylko dlatego, żą zbyt niebezpieczne..."Rozumiem jaśnieoświecony, że osy tego gatunku, jak wynika z artykułu, są "bezpieczne".

---
2019-08-09T01:16:56 02:00, Gość:

a na uj wywozić gniazdo os do lasu ? pszczoły, to rozumiem, ale to ? może jeszcze podwoźicie szerszenie, kleszcze i szczury, żeby se hulały

Ciemniaku, zabija się zwierzęta, które żyją w związku tylko z człowiekiem. Osy, TAK JAK WSZYSTKIE INNE ZWIERZĘTA DZIKIE, wywozi się do miejsca ich naturalnego bytowania. Bo - naprawdę, ciemniaku - osy mają w dupie siedliska ludzkie i ich miejsce bytowania tam było czystym przypadkiem.

I tak, królowe szerszeni się wywozi do lasu, a zabija resztę TYLKO dlatego, że są zbyt niebezpieczne, by zostawić te w okolicy.

Dodaj ogłoszenie