Gmina ma atrakcyjne tereny inwestycyjne położone bezpośrednio przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Materiał informacyjny Gminy Czernica
Udostępnij:
Przetarg na sprzedaż pierwszej nieruchomości już w połowie września.

Czernica to jedna z nielicznych podwrocławskich gmin, która nadal posiada atrakcyjne tereny przeznaczone pod inwestycje.

W ostatnim roku grunty te zyskały na wartości dzięki inwestycjom gminy w budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej, drogowej i elektrycznej. Jednak najważniejszym czynnikiem, który wpływa na potencjał inwestycyjny tych nieruchomości, jest zaplanowane w listopadzie tego roku otwarcie kolejnego odcinka Wschodniej Obwodnicy Wrocławia oraz budowa drogi gminnej - ul. Objazdowej, która stanowi wjazd na obwodnicę bezpośrednio z terenów inwestycyjnych w Dobrzykowicach.

– W ostatnim czasie nasza gmina stała się bardzo atrakcyjnym miejscem rozwijania aktywności gospodarczej. W Dobrzykowicach powstał między innymi nowoczesny obiekt magazynowo-produkcyjny grupy PANATTONI EUROPE. Wschód Wrocławia to nowy, obiecujący kierunek rozwoju tego inwestora, który jest jednym z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na
świecie – mówi Włodzimierz Chlebosz, Wójt Gminy Czernica. - Wejście tak dużego operatora na teren naszej gminy spowodowało zainteresowanie również innych podmiotów, w tym LCUBE - dynamicznie rozwijającej się firmy, która planuje rozpoczęcie realizacji w Dobrzykowicach nowoczesnego parku magazynowego. Atrakcyjna lokalizacja i stosunkowo niskie ceny nieruchomości przyciągają do nas inwestorów – dodaje Włodzimierz Chlebosz.

Gmina ma atrakcyjne tereny inwestycyjne położone bezpośrednio przy Wschodniej Obwodnicy Wrocławia

Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, gmina uzbroiła na swój koszt tereny inwestycyjne. Udało się na ten cel pozyskać środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Środki te przeznaczono na uzbrojenie nieruchomości w sieć wodociągową i kanalizacyjną, a w maju 2023 roku ma być oddany do użytku łącznik ulicy Objazdowej, stanowiący włączenie terenów inwestycyjnych w Dobrzykowicach do Wschodniej Obwodnicy Wrocławia. Ta obecnie realizowana inwestycja otrzymała dofinansowanie Rządowego Funduszu Polski Ład, Program Inwestycji Strategicznych w kwocie 3.715.860,19 zł.

- Wszystkie nasze działania mają na celu zapewnienie przedsiębiorcom jak najlepszych warunków podejmowania działalności gospodarczej. Zależy nam na zwiększeniu atrakcyjności inwestycyjnej i ekonomicznej gminy a to właśnie mogą zapewnić nam podmioty gospodarcze, które lokują swój biznes w Dobrzykowicach. Aktualnie przeznaczyliśmy do sprzedaży ok. 32,2383 ha za łączną kwotę 35 334 000 zł - informuje Włodzimierz Chlebosz. - I dodaje : - Oczywiście ostateczna cena poszczególnych nieruchomości zostanie ustalona w przetargu, ale liczymy, że stawka, którą osiągniemy w licytacji, znacznie przewyższy tę kwotę. Świadomy inwestor wie, jak ważną rzeczą jest lokalizacja działalności gospodarczej w bezpośrednim sąsiedztwie rozwijającego się miasta i jego obwodnicy. Takich nieruchomości nie zostało już wiele.

Już 15 września br. odbędzie się przetarg na sprzedaż pierwszej nieruchomości, przeznaczonej pod działalność usługowo-produkcyjną, działki nr 421/6 w Dobrzykowicach o pow. 6.3394 ha. Kolejne trzy przetargi planowane są na październik br. Do sprzedaży przeznaczono między innymi ciekawą działkę nr 295/3 o pow. ok. 1,2 ha, położoną bezpośrednio przy wjeździe na obwodnicę.

Liczymy na duże zainteresowanie inwestorów i przychody ze sprzedaży, które będziemy mogli przeznaczyć na ważne inwestycje, w tym budowę nowej szkoły w Nadolicach Wielkich, kanalizację w Chrząstawach, rozbudowę szkoły w Chrząstawie Wielkiej, rozbudowę sieci wodno-kanalizacyjnej na terenie gminy, oświetlenie, drogi i wiele innych, których oczkują nasi mieszkańcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie