Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Głogowska marina prawie gotowa

Grażyna Szyszka
Od 1 marca przystań nad Odrą będzie czekać na gości. Nowa marina będzie przyjmować miłośników sportów i turystyki wodnej, odprawiać statek Laguna, ale także służyć głogowianom jako miejsce wypoczynku.

W ostatni dzień 2015 roku prezydent miasta odwiedził marinę nad Odrą, która jest już prawie gotowa do otwarcia. Nowy obiekt jest wyposażony i przygotowany do przyjmowania gości. Choć budynek nie jest duży, znajduje się tam sala ze stolikami i miejscem na mały bar. Lokal ozdobiony podświetlonymi archiwalnymi zdjęciami głogowskiej Odry, jest klimatyzowany, a szklane ściany zostały przysłonięte żaluzjami chroniącymi latem obiekt przed słońcem.

– To było konieczne ponieważ latem temperatura w budynku osiągała nawet 50 stopni – mówi Jerzy Sztangret, dyrektor Głogowskich Obiektów Usługowych, które zarządzają mariną. – W sezonie, czyli od marca do października przystań będzie czynna przez siedem dni w tygodniu do późnych godzin, dlatego nasi pracownicy będą pracować na dwie zmiany.

Spółka, do obsługi przystani ma zatrudnić trzy osoby. Niebawem będzie też szukać chętnego do poprowadzenia baru, który ma serwować drobne posiłki i napoje.

– Musieliśmy pozmieniać wnętrze budynku mariny tak, by służyła mieszkańcom i turystom. Nie mógł być to tylko przystanek na zjedzenie własnej kanapki, tak jak to zakładał pierwotny pomysł – powiedział Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa, który zdecydował o poprawkach obiektu i przede wszystkim doposażeniu mariny.

Głogowska marina posiada węzły sanitarne dla wodniaków i dla turystów. Cały obiekt jest monitorowany, nocą oświetlony, stoją ławki, a latem głogowianie będą mogli odpoczywać przy stolikach z parasolami. Wokół mariny zasadzono też drzewka.

Oficjalne otwarcie obiektu jest zaplanowane na marzec i ma być wydarzeniem dla miasta. Jak zapowiedział prezydent Rokaszewicz, marina będzie też miejscem licznych imprez.

Głogowska Marina jest jedną z sześciu w Polsce, która może pochwalić się europejskim certyfikatem dla przystani śródlądowych Gelbe Welle (Żółta Fala). W Niemczech takich obiektów jest ponad 500.

Koszt inwestycji to ok. 3 i pół miliona złotych. Koszt wyposażenia – ok. 190 tysięcy.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska