1 1 połowa

Miedź Legnica

2

0 1 połowa

• Mnóstwo emocji mieliśmy w drugiej połowie w Jastrzębiu-Zdroju. Przez długi czas wydawało się, że gospodarze sięgną po zwycięstwo - gole strzelali Jakub Wróbel oraz Farid Ali. Okazji na gole dla GKS-u było więcej, Łukasza Załuskę ratowały choćby słupek i poprzeczka. Niewykorzystane okazje w końcówce zemściły się na jastrzębianach. Marquitos najpierw dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Bożo Musy, a później sam trafił do siatki i mecz skończył się remisem. To już wszystko, jeśli chodzi o to spotkanie, zapraszamy na kolejne relacje live na łamach GOL24.pl!

• Koniec meczu! GKS Jastrzębie remisuje ostatecznie z Miedzią Legnica 2:2!

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Schodzi Marek Mróz, wchodzi Adam Żak.

• Miedź ma jeszcze ochotę na zwycięstwo! W polu karnym piłkę miał Patryk Makuch, ale uderzył obok słupka!

• Trzy minuty doliczył do tego meczu arbiter.

• Mamy remis! Miedź uratowała akcja dwóch rezerwowych - Valerijs Sabala zgrał piłkę do Marquitosa, a ten do asysty dorzucił jeszcze gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! MARQUITOS!

• Miedź robi wszystko, aby wyrównać! Niepewna interwencja jednego z obrońców GKS-u omal nie skończyło się golem samobójczym - piłka przeszła tuż obok słupka!

• Druga zmiana w GKS-ie. Za Farida Aliego wchodzi Patryk Skórecki.

• Miedź wraca do gry! Marquitos precyzyjnie dośrodkował z rzutu wolnego, a Bożo Musa głową pokonał Mariusza Pawełka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA MIEDZI! BOŻO MUSA!

• Kolejna świetna okazja dla gospodarzy! Łukasz Załuska wygrał pojedynek z Dominikiem Kulawiakiem, a przy dobitce gracz GKS-u trafił w poprzeczkę!

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Upomniany nią Marquitos.

• Druga zmiana w zespole Miedzi. Kończy występ w tym meczu Maciej Śliwa, pojawia się Patryk Makuch.

• Powinno być 3:0! Fatalny błąd popełnił Łukasz Załuska, który wyszedł daleko od bramki i nie zdołał dojść do piłki. Bramka była pusta, ale gospodarze spudłowali!

• Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Opuszcza boisko Kamil Jadach, na murawie melduje się Daniel Liszka.

• GKS podwyższa prowadzenie! Łukasz Załuska odbił przed siebie piłkę po uderzeniu Marka Mroza, ale przy dobitce Farida Aliego był już zupełnie bezradny.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U JASTRZĘBIE! FARID ALI!

• Warcholak uderzał z ostrego kąta, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

• Z dystansu uderzał Purzycki, ale został zablokowany.

• Mamy pierwszą zmianę w drużynie Miedzi. Schodzi Henrik Ojamaa, pojawia się Valerijs Sabala.

• Kolejna próba gospodarzy. Tym razem piłka przeleciała wysoko nad bramką.

• Łukowski uderzał z linii pola karnego, ale został zablokowany przez jednego z obrońców.

• Henrik Ojamaa minął rywala na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, łapie piłkę jednak Mariusz Pawełek.

• Teraz gospodarze próbowali szczęścia z dystansu. Piłka przeszła obok bramki Miedzi.

• Słupek ratuje Miedź! Bardzo niewiele brakowało, aby GKS podwyższył prowadzenie, lecz sporo szczęścia mieli teraz goście!

• Jakub Łukowski bliski wyrównania. Piłka po jego strzale z prawej strony przeszła tuż nad poprzeczką!

• W szatni został Krzysztof Danielewicz. W jego miejsce Marquitos.

• Czas na drugą połowę!

• Na razie GKS Jastrzębie ma powody do radości. Co prawda Miedź częściej prowadzi grę, ale nie potrafi przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę gospodarzy. Jastrzębianie wyprowadzają natomiast kontry, a jedna z nich przyniosła gola Jakuba Wróbla. Czy w drugiej połowie gracze z Dolnego Śląska zdołają odrobić straty? Wracamy za około 10 minut.

• Koniec pierwszej połowy!

• Z wolnego nic nie wyszło Marquitos uderzył obok bramki.

• Będzie dobra okazja na wyrównanie dla Miedzi. Goście mają rzut wolny tuż przed polem karnym.

• Farid Ali uderzył z dystansu, ale po raz kolejny został zablokowany.

• Kontra GKS-u Jastrzębie przynosi gospodarzom gola! Akcję wykończył Jakub Wróbel, który z kilkunastu metrów umieścił piłkę w siatce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA GKS-U! JAKUB WRÓBEL!

• Kontra Miedzi przerwana w ostatniej chwili przez obrońców GKS-u. Rzut rożny dla gości.

• Maciej Śliwa posłał niezłą prostopadłą piłkę w pole karne rywali, zabrakło mu jednak nieco precyzji.

• Spokojny atak pozycyjny budują goście. GKS broni się teraz praktycznie całym zespołem.

• Marcin Warcholak próbował szczęścia sprzed pola karnego. Po rykoszecie piłka wyszła na rzut rożny.

• Dawid Gojny wpadł z piłką w pole karne, ale czujni byli obrońcy Miedzi.

• Kontra Odry, piłka po dośrodkowaniu w pole karne pada łupem Załuski.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego szansę na gola miał Bożo Musa, lecz stoper Miedzi główkował niecelnie.

• Odpowiada Miedź. Uderzenie Dawida Korta z dystansu zostało zablokowane.

• Alu uderzył tym razem z prawej strony boiska, lecz czujny w bramce był Załuska.

• Gorąco w polu karnym Miedzi! Piłka po zagraniu Norkowskiego przeszła wzdłuż bramki, wybili ją obrońcy, ale nie zdołali zrobić tego zbyt dobrze. Niecelnie uderzał jednak Marek Mróz.

• Farid Ali uderzył z lewej strony pola karnego, lecz został zablokowany.

• Atakuje Miedź, lecz czujnie w obronie Łukasz Norkowski.

• Strzał jednego z graczy Odry przyblokowany. Po rykoszecie jest jeszcze rzut rożny.

• Gorąco w polu karnym Miedzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Żaden z graczy GKS-u nie zdołał jednak przeciąć piłki.

• Po raz pierwszy odpowiedzieli gracze gospodarzy. Piłka po strzale jednego z nich przeszła jednak nad poprzeczką.

• Marcin Warcholak próbował szczęścia z dystansu, lecz jego uderzenie było niecelne.

• Na razie inicjatywę ma Miedź. Goście są z piłką na połowie rywali.

• Zaczynamy!

• Półtora tygodnia temu oba zespoły mierzyły się w Legnicy w 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była wówczas dogrywka. Miedź wygrała po golu Dawida Korta w 108. minucie spotkania.

• Celem Miedzi Legnica na ten sezon jest powrót do PKO Ekstraklasy. Spadkowicz z najwyższej klasy rozgrywkowej w Fortuna 1 Lidze wcale nie ma jednak łatwo. Drużyna z Dolnego Śląska ostatnio wygrała 3:1 z Radomiakiem Radom, lecz wcześniej były remisy z GKS-em Bełchatów i bardzo wysoka porażka w Tychach z tamtejszym GKS-em - aż 1:4. Problemem drużyny Dominika Nowaka jest właśnie gra na wyjazdach. Na boiskach rywali Miedź przegrała pięć z dziewięciu meczów.

• GKS Jastrzębie dzięki ostatnim czterem kolejkom dołączyło do ligowej czołówki. Gospodarze dzisiejszego meczu wygrali Podbeskidziem Bielsko-Biała, Wigrami Suwałki oraz Olimpią Grudziądz, a ostatnio zremisowali z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Dobra seria spowodowała, że jastrzębianie wspięli się aż na czwarte miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.

• Oto pierwsza jedenastka oraz ławka rezerwowych Miedzi Legnica:

• Tak prezentuje się wyjściowy skład oraz ławka rezerwowych GKS-u Jastrzębie:

• Czas na kolejny mecz 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. W Jastrzębiu-Zdroju czeka nas jedno z ciekawszych starć tej serii gier - zmierzą się sąsiedzi z ligowej tabeli, będący w czołówce GKS Jastrzębie oraz Miedź Legnica. Początek tego spotkania już o godzinie 16:00 - zapraszamy na relację na żywo na łamach GOL24.pl!