Gdziekolwiek - wibracje na temat Grechuty – recital Mariusza Kiljana

Materiał powstał we współpracy z Teatrem Polskim we Wrocławiu
Wszędzie na świecie rodzimy się i umieramy, tęsknimy i kochamy, czasem jesteśmy szczęśliwi, a potem strasznie cierpimy, płaczemy i śmiejemy się. Wszędzie na świecie, a czasem jak najdalej od ludzi. Są dni, kiedy nie możemy żyć bez kontaktu z innymi ludźmi, a czasem tylko przyroda potrafi ukoić nasz ból. Wszędzie tak jest i w każdym z nas. Wszędzie i nigdzie. Wszędzie i zarazem gdziekolwiek. Gdziekolwiek na świecie i gdziekolwiek w nas.

O tym jest moja podróż po twórczości Marka Grechuty w recitalu Gdziekolwiek – wibracje na temat Grechuty. Pytać zawsze – dokąd, dokąd?
Zapraszam, Mariusz Kiljan

Recital znakomitego aktora Teatru Polskiego we Wrocławiu Mariusza Kiljana, złożony z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty miał premierę 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu Grechuta. Inspiracje-Interpretacje. Od marca 2020 roku prezentowany jest na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego we Wrocławiu.
Aktor dokonał mistrzowskiej interpretacji.
Piosenki z repertuaru zespołu Anawa wrocławski aktor zaśpiewał w sposób kongenialny, nadając im nowe sensy, współczesne brzmienia i nową kreacyjną prawdę. Na artystę patrzyło się zachłannie i chłonęło każdy jego ruch, słowo i frazę muzyczną. Wspaniali muzycy zaproponowali nieoczywiste aranżacje znanych piosenek Grechuty. Łagodnej poetyce towarzyszyły mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne zapętlenia, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje(... )
Dorota Olearczyk, pik.wroclaw.pl

Retransmisja online recitalu odbędzie się 23 i 24 stycznia 2021 r.
Bądźcie z nami online:
23.01.2021, godz. 19.00
24.01.2021, godz. 17.00
Czas trwania spektaklu 100 minut bez przerwy
Bilety 10 zł
Teatr Polski we Wrocławiu: www.teatrpolski.wroc.pl/przedstawienie/gdziekolwiek-wibracje-na-temat-grechuty

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska