Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fundusze Europejskie - nowe rozdanie. Dokąd po informacje o wsparciu z UE? (ADRESY PUNKTÓW)

j
Co tydzień przybliżamy Czytelnikom najważniejsze sprawy związane z Funduszami Europejskimi, pokazując, jak wpłyną one na poprawę warunków naszego życia. Mamy również nadzieję, że zainspirujemy przedsiębiorców, działaczy społecznych i inne osoby do podjęcia próby pozyskania środków na realizacje swoich pomysłów. Jednak publikacje prasowe nie wyczerpią wszystkich wątków związanych z tą tematyką. Dlatego wskazujemy dodatkowe, darmowe źródła informacji.

Najłatwiej dostępnym źródłem wiedzy o funduszach europejskich jest strona internetowa: Funduszeeuropejskie.gov.pl. To dobra baza dla tych, którzy myślą o realizowaniu swojego projektu, jednak nie zastąpi ona telefonicznego czy bezpośredniego kontaktu z fachowcem, który odpowie na pytania i pomoże zinterpretować nie dla wszystkich klarowne zapisy. Właśnie po to powstała sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

CZYTAJ WIĘCEJ O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH. SPRAWDŹ, JAK ZDOBYĆ DOTACJE

Punkty informacyjne funkcjonują we wszystkich miastach wojewódzkich i niektórych miastach powiatowych. W mniejszych miejscowościach odbywają się dyżury zamiejscowe PIFE. Są to mobilne punkty informacyjne organizowane w zależności od zapotrzebowania na informację. Wszystkie punkty organizują również spotkania i szkolenia, które są poświęcone konkretnym tematom lub rodzajom wsparcia z UE.

PRZECZYTAJ TEŻ: Łatwiejszy dostęp do e-administracji i szybszego internetu

Pracownicy sieci pomagają zainteresowanym na każdym etapie – od pomysłu, poprzez realizację projektu, aż po rozliczenie dotacji. Pomagają rozwiać wątpliwości, wytłumaczą niejasności, nie możemy jednak oczekiwać, że napiszą za nas wniosek. Zadaniem konsultanta jest dostarczenie najważniejszych informacji z zakresu Funduszy Europejskich oraz wyjaśnienie krok po kroku, jak ubiegać się o środki europejskie. Warto przygotować się na rozmowę z pracownikiem punktu. Im więcej konkretnych informacji będziemy w stanie przekazać konsultantowi, tym większe jest prawdopodobieństwo, że otrzymamy od niego fachową pomoc.

ZOBACZ TEŻ: 470 mln euro na bogactwo narodowej kultury

Jeżeli zamierzamy dopiero ubiegać się o dofinansowanie, konsultant zapyta z pewnością, kto będzie składać wniosek (firma, organizacja pozarządowa czy np. szkoła wyższa itp.). Będziemy musieli również określić miejsce realizacji projektu i jego przewidywany budżet. Najważniejsza będzie oczywiście informacja o samej istocie projektu. Warto zatem zawczasu przygotować sobie krótki i klarowny opis, w którym zawrzemy najistotniejsze założenia naszego projektu. Po uzyskaniu tych informacji konsultant podpowie, czy projekt ma szansę na dofinansowanie i z jakiego programu. Jeżeli mamy pytania dotyczące konkretnego konkursu, przygotujmy oprócz wymienionych informacji także nazwę programu, numer działania, datę oraz numer naboru.

PRZECZYTAJ: Fundusze Europejskie: 2,8 mld euro na projekty energetyczne

Umów się na spotkanie i odwiedź punkt centralny w swoim mieście:

  • Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich we Wrocławiu - Wybrzeże J. Słowackiego 12-14, tel.: 71 776 95 01, 71 776 96 51, e-mail: e-mail: [email protected]
  • Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Wałbrzychu - pl. Magistracki 1, tel.: 74 66 55 172, 74 66 55 173
  • Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Legnicy - Rycerska 24, tel.: 76 723 54 80, 76 723 54 81
  • Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Jeleniej Górze - pl. Ratuszowy 32/32a, tel.: 75 764 94 66, 75 752 49 42

Środa z funduszami
W każdą pierwszą środę miesiąca odbywają się w Punktach Informacyjnych Funduszy Europejskich w całym kraju bezpłatne spotkania informacyjne. Każde ze spotkań przeznaczone jest dla innej grupy docelowej
–_np. przedsiębiorców, samorządów itp. Na środę 4 marca organizatorzy zapraszają przede wszystkim członków lokalnych organizacji, przedstawicieli spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych. Na spotkaniu będzie można się dowiedzieć o tym, jak fundusze będą wspierać inicjatywy społeczne, rozwój lokalny oraz przedsięwzięcia z zakresu rewitalizacji.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna

PRZECZYTAJ TEŻ: Fundusze Europejskie - nowe rozdanie. Kolejny etap wielkich zmian

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska