Franczyza to nie jedyne rozwiązanie! Zostań partnerem i rozwijaj własny biznes

Materiał powstał we współpracy z JBB Bałdyga
Sklep partnerski JBB Bałdyga w Szydłowie (woj. mazowieckie)
Franczyza – dla jednych szansa na własny biznes, dla innych początek wielkich formalności. O sposobach współpracy w ramach franczyzy rozpisują się autorzy, specjaliści i eksperci, a także przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na takie rozwiązanie. Warto pamiętać, że franczyza to nie jedyne rozwiązanie! Jak współpracować z dużą firmą i osiągać zyski?

Franczyza a inne programy współpracy. Podobieństwa i różnice

Franczyza to specyficzna forma współpracy. Oparta na szczegółowej umowie i zapewniająca obopólne korzyści.

Elementy franczyzy, których warto szukać w innych programach partnerskich to:

 • Dwustronna współpraca mająca na celu zysk.
 • Wkład polegający na dzieleniu się wiedzą i umiejętnościami, dostarczeniu towarów lub dostawców.
 • Współpraca na poziomie marketingowym.

Elementem, który może stanowić przeszkodę, jest wkład własny, który we współpracy na zasadach franczyzy jest obowiązkowy. Konkretna kwota zawarta jest w umowie, w której dodatkowo franczyzobiorca deklaruje poziom zysków, na podstawie których będzie ze współpracy rozliczany.

W czasach, w których rozkręcenie biznesu nie jest łatwe, wizja wkładu własnego może być dla przedsiębiorcy barierą nie do przejścia.

Alternatywa dla franczyzy? „Czas Partnerstwa” JBB Bałdyga

Program „Czas Partnerstwa” JBB Bałdyga został stworzony na bazie obserwacji i doświadczeń. Z franczyzy wyciąga wszystko, co najlepsze, natomiast eliminuje problemy i bariery, które mogłyby stanąć na drodze współpracy z przyszłymi partnerami.

„Czas Partnerstwa” oparty jest przede wszystkim na relacjach, które we współpracy są najważniejsze.

Co oferuje „Czas Partnerstwa”?

 • Prowadzenie biznesu pod znaną marką.
 • Identyfikacja z polską firmą z 28-letnią tradycją.
 • Wsparcie marketingowe: materiały promocyjne dla sklepów, materiały eksploatacyjne: odzież, papier, degustacje produktów, konkursy, loterie konsumenckie.
 • Stała opieka przedstawiciela handlowego, pomoc merytoryczna (know-how).
 • Dostęp do rozbudowanej sieci dystrybucji – ponad 90% hurtowni w Polsce.
 • Elastyczność i autonomia w działaniu.
 • Możliwość podejmowania samodzielnych decyzji.
 • Brak opłat za przystąpienie do programu.

Szczególnie ostatni punkt może zainteresować przedsiębiorców. W czasach, w których początki biznesu bywają trudne, dodatkowe udogodnienie w postaci braku opłaty na starcie wydaje się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem.

Jak zostać partnerem i dołączyć do programu „Czas Partnerstwa”?

Obecnie w programie „Czas Partnerstwa” JBB Bałdyga uczestniczy ponad 700 sklepów i stoisk partnerskich w całej Polsce. W ciągu ostatniego roku do programu dołączyło 92 przedsiębiorców. Te liczby to najlepszy argument przemawiający za tym, że oferta, którą firma przygotowała dla przedsiębiorców, się sprawdza.

Do programu „Czas Partnerstwa” możesz dołączyć w 3 prostych krokach:

 1. Zgłoszenie
  Na adres czaspartnerstwa@jbb.pl wyślij szybkie zgłoszenie, a przedstawiciel JBB Bałdyga odezwie się do Ciebie i zada kilka ważnych pytań.
 2. Weryfikacja
  Na podstawie zgłoszenia i ankiety przeprowadzona zostanie analiza wizerunkowo-biznesowa, która pozwoli na przygotowanie szczegółowych warunków współpracy.
 3. Umowa

  Po podpisaniu umowy o współpracy zarówno Ty jak i marka JBB Bałdyga będziecie mogli ruszyć do dalszych prac, które będą prowadzić do nowego otwarcia.

Dodaj ogłoszenie