Fortuna I Liga. ŁKS wygrywa w Głogowie! Jewhen Radionow bohaterem łodzian

red
Pawel Lacheta / Polska Press
Fortuna I Liga. W 1. kolejce Fortuna I Ligi powracający na zaplecze ŁKS Łódź pokonał Chrobrego Głogów 1:0. Jedyną bramkę w tym spotkaniu w pierwszej połowie zdobył Jewhen Radionow.

Bez tremy, przynależnej beniaminkowi, rozpoczęli mecz łodzianie. Przeważali, ale dopiero po kwadransie stworzyli pierwszą okazję bramkową. Artur Bogusz pogubił sie jednak pod bramką Sławomira Janickiego. Chrobry odpowiedział groźnym strzałem z dystansu Damiana Kowalczyka. Zablokował go jednak Maksymilian Rozwandowicz.

Za to w 36 minucie ŁKS Łódź objął prowadzenie! Gola strzelił niezawodny Jewhen Żenia Radionow i było to pierwsze trafienie łodzian w I lidze od 10 listopada 2012 roku. Wówczas do siatki bramkarza Okocimskiego Brzesko trafił Jakub Więzik. Jak padł gol w Głogowie? Z rzutu rożnego zacentrował w pole karne Wojciech Łuczak. W polu karnym powstało zamieszanie. Do bezpańskiej piłki dopadł Jewhen Radionow i z bliska wepchnął do siatki.

W ostatniej minucie pierwszej połowy doskonałą okazje na wyrównanie zmarnował Michał Ilków-Gołąb.

Miejscowi natarli na bramkę ŁKS od pierwszych minut drugiej połowy. Potężną bombą z woleja popisał się Damian Kowalczyk. Trafił jednak w boczną siatkę. ŁKS odpowiedział jednak dwoma szybkimi kontrami, ale Jewhen Radionow się pogubił.

Im bliżej końca spotkania, tym coraz bardziej przeważał Chrobry. ŁKS umiejętnie się jednak bronił i dowiózł do końca wygraną. A więc pierwszoligowy debiut jak marzenie. W najbliższą sobotę podopieczni trenera Kazimierza Moskala podejmują, na obiekcie przy alei Unii 2, GKS Katowice i wcale nie będą faworytami meczu.

Piłkarz meczu: Artur Bogusz
Atrakcyjność meczu: 5/10

Grali w Ekstraklasie. Rozpoznasz wszystkich? [QUIZ]

Materiał oryginalny: Fortuna I Liga. ŁKS wygrywa w Głogowie! Jewhen Radionow bohaterem łodzian - Gol24