Fortuna 1 Liga. Wygrana z beniaminkiem. Chrobry Głogów przerwał serię porażek

red
Bartek Syta
Fortuna 1 Liga. Piłkarze Chrobrego przełamali się po pięciu z rzędu porażkach. W meczu 23. kolejki głogowianie przed własną publicznością pokonali GKS 1962 Jastrzębie 1:0. Zwycięskie trafienie zanotował w drugiej połowie Kamil Pestka.

Jastrzębianie chcieli pójść za ciosem po udanej wiosennej inauguracji, w której efektownie pokonali u siebie Odrę Opole 3-1. Byli faworytem starcia z Chrobrym, ale natrafił na rywala zdesperowanego. Drużyna z Głogowa przegrała aż pięć ligowych spotkań z rzędu i niebezpiecznie zbliżyła się do strefy spadkowej. Przed kolejką miała zaledwie punkt przewagi nad znajdującym się w niej Stomilem.

Goście sprawiali lepsze wrażenie w pierwszych minutach, ale nie potrafili przełożyć tego na sytuacje bramkowe. Chrobry był znacznie konkretniejszy. Potrafił zmusić do wysiłku bramkarza Huberta Gostomskiego, który uratował zespół przed stratą bramki po uderzeniu z dystansu. Niefrasobliwością wykazał się za to Szymon Drewniak - pomocnik gospodarzy z kilku metrów nie potrafił umieścić piłki w siatce.

W przerwie trener Jarosław Skrobacz postanowił zareagować, przeprowadzając podwójną zmianę - Marek Mróz i Patryk Skórecki zastąpili Kamila Adamka i Krzysztofa Gancarczyka. Roszady nie zdały się jednak na nic, bo to Chrobry zdobył jedyną bramkę. Wypożyczony z Cracovii Kamil Pestka popisał się precyzyjnym strzałem w krótki róg, z którym nie poradził sobie Gostomski. To dobra informacja dla trenera reprezentacji Polski U-21, Czesława Michniewicza, bo 20-letni lewy obrońca liczy się w walce o występy na młodzieżowym Euro we Włoszech.

Dzięki wygranej, Chrobry zyskał oddech i nieco oddalił się od strefy spadkowej. GKS o swoją sytuację w tabeli nie musi się martwić. Wciąż zachowuje bezpieczną przewagę nad zespołami walczącymi o utrzymanie, a kolejnych punktów poszuka w najbliższą sobotę, w derbowym starciu z GKS-em Katowice.

Piłkarz meczu: Kamil Pestka
Atrakcyjność meczu: 4/10

1. LIGA w GOL24

Więcej o 1. LIDZE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Materiał oryginalny: Fortuna 1 Liga. Wygrana z beniaminkiem. Chrobry Głogów przerwał serię porażek - Gol24