red
Miedź Legnica - GKS Tychy 2:3 (0:2)
Miedź Legnica - GKS Tychy 2:3 (0:2) Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Fortuna 1 Liga. W meczu 30. kolejki Miedź Legnica podejmowała GKS Tychy. Goście już po 13 minutach prowadzili 2:0, ale stracili koncentrację w drugiej połowie i dali sobie strzelić dwa gole. Tuż po wyrównaniu przez legniczan, zespół GKS-u wyszedł jednak na prowadzenie, którego nie wypuścił do ostatniego gwizdka arbitra. Ta wygrana umacnia tyszan na pozycji wicelidera Fortuna 1 Ligi.

Miedź Legnica - GKS Tychy 2:3 (0:2). Jak padły bramki?

5. minuta - Znakomita, kombinacyjna akcja GKS-u Tychy, po której piłka trafiła do Kacpra Piątka, a ten zdecydował się na mocny strzał zza linii pola karnego gospodarzy i bramkarz Miedzi nie miał żadnych szans na interwencję.
13. minuta - Jakub Piątek dopadł do odbitej piłki w narożniku pola karnego gospodarzy i pięknym precyzyjnym strzałem podwyższył wynik na 2:0.
66. minuta - Po znakomitym dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcina Garucha do strzału w polu karnym gości doszedł Nemanja Mijusković i precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali.
85. minuta - Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego po strzału głową doszedł Michał Bednarski i po fatalnym błędzie Konrada Jałochy, który nie zdołał złapać piłki doprowadził do wyrównania.
86. minuta - Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońcy Miedzi wybili piłkę poza własne pole karne, gdzie był Wiktor Żytek, a ten znakomicie złożył się do woleja i zdobył piękną bramkę!