Od wtorku w autobusach przewoźnika FlixBus obowiązuje system rezerwacji miejsc. Nie będzie więc bitwy pod autokarem o najlepsze miejscówki. Za rezerwację zapłacimy od 2 do nawet 15 zł.

System rezerwacji miejsc obowiązuje od 15 maja i dotyczy kursów wykonywanych od 16 maja. Początkowo, system będzie obowiązywał jedynie na kilku wybranych połączeniach i obejmie miejsca najpopularniejsze wśród pasażerów. Do końca 2018 roku system obejmie wszystkie miejsca w autobusie na wszystkich połączeniach FlixBusa.

Rezerwować będzie można tylko część miejsc – najpopularniejsze wśród pasażerów – m.in. cztery przednie rzędy, miejsca przy wejściu i w ostatnim rzędzie z wyjątkiem środkowego. Rezerwacja poszczególnych miejsc będzie kosztowała od 2 do 15 zł, w zależności od długości trasy.

Pozostali pasażerowie będą mogli bez dodatkowych opłat zająć pozostałe miejsca oznakowane zieloną naklejką, znajdującą się nad fotelem.

– Początkowo, system rezerwacji będzie obowiązywał na kilku wybranych połączeniach krajowych i międzynarodowych, m.in. na bezpośrednim połączeniu z Krakowa do Monachium. Systematycznie do systemu będą dodawane kolejne linie – komentuje Konrad Bąbliński z FlixBus Polska – Mamy świadomość jak istotna dla polskich pasażerów jest rezerwacja miejsc, dlatego też cieszymy się, że udało nam się ją wprowadzić wcześniej niż zapowiadaliśmy.

Docelowo, pod koniec 2018 roku, możliwa będzie rezerwacja dowolnego miejsca w autobusie, a w przypadku braku rezerwacji konkretnego miejsca, system będzie przydzielał je automatycznie. Opcja rezerwacji miejsc jest już dostępna za pośrednictwem strony www.flixbus.pl i obowiązuje na wybranych połączeniach realizowanych od 16 maja.

Cennik:

  • miejsca panoramiczne (pierwszy rząd na górze): 7 zł – trasa do 500 km, 15 zł – trasa powyżej 500 km
  • miejsca przy stoliku: 2 zł – trasa do 500 km, 6 zł – trasa powyżej 500 km
  • miejsca standardowe (cztery przednie rzędy, miejsca przy wejściu i w ostatnim rzędzie z wyjątkiem środkowego): 3 zł – trasa do 500 km, 9 z – trasa powyżej 500 km
FlixBus