Finał plebiscytu Strażak Roku 2019! Było gorąco!

  Finał plebiscytu Strażak Roku 2019! Było gorąco!

  nnb

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Finał plebiscytu Strażak Roku 2019! Było gorąco!

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Do finału wojewódzkiego przeszło 26 strażaków i strażaczek ochotników, 25 jednostek OSP oraz 46 jednostek młodzieżowych. Do samego końca nie było wiadomo jak zakończy się głosowanie, walka była zacięta! Zwycięzców poznaliśmy 30 kwietnia późnym wieczorem - czytelnicy Gazety Wrocławskiej swoimi głosami wybrali Strażaka Roku, Jednostkę OSP Roku oraz Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Roku.
  Finał plebiscytu Strażak Roku 2019! Było gorąco!

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Wręczenie nagród odbyło się we Wrocławiu i zostało połączone z pokazem filmu dla naszych Strażaków - “Ocalić i zginąć”, który inspirowany prawdziwą historią, opowiada losy francuskiego strażaka. Zwycięzców przywitał Arkadiusz Franas, redaktor Gazety Wrocławskiej. - Nie pamiętam by inna organizacja istniała tak długo jak OSP. By przetrwała zawirowania dziejów, zmiany geopolityczne i była tak popularna wśród miejscowych. Sam pochodzę z rodziny o strażackich tradycjach i wiem, jak ważni są oni dla lokalnych społeczności. Dyrektor marketingu Anna Bijak potwierdza te słowa. - W plebiscycie oddano tysiące głosów a mieszkańcy gmin, z których pochodzą uczestnicy konkursu przez cały czas trwania akcji byli żywo zaangażowani w głosowanie na swoich faworytów. Do Redakcji napływały wiadomości i komentarze z całego województwa - ogrom popularności Ochotniczej Straży Pożarnej przerósł oczekiwania chyba nawet ich samych - dodaje.



  Najprzyjemniejszym momentem spotkania, oprócz samego rozdania nagród, była możliwość ujrzenia młodych ludzi, którzy poświęcają swój wolny czas na pomoc innym i rosną w poczuciu świadomości obywatelskiej.

  Nagrodę dla Strażaka Roku - tytuł Strażaka Roku Dolnego Śląska 2019, dyplom, nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych i zaproszenie na galę konkursu FLORIANY 2019 w Warszawie - otrzymał Norbert Malczewski z powiatu legnickiego z OSP Legnickie Pole. Drugie miejsce zajął Paweł Łagoda (OSP Świerzawa) a trzecie Renata Marks (OSP Radomierzyce).

  Wśród jednostek OSP najbardziej popularna okazała się OSP Kudowa Czermna, której przedstawiciele odebrali wygraną podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Ponadto jednostka została wyróżniona tytułem Jednostki OSP Roku Dolnego Śląska 2019, nagrodę finansową w wysokości 3000 złotych a także zaproszenie na FLORIANY 2019 w Warszawie.

  Plebiscyt na Młodzieżową Drużynę Pożarniczą Roku wygrała MDP Parchów z powiatu polkowickiego. Zaszczytne drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno MDP Rudna i MDP Wojciechowice. Najmłodsi z dzielnych strażaków oprócz nagród finansowych otrzymali także zaproszenie do Parku Trampolin JumpWorld we Wrocławiu.

  Plebiscyt miał zasięg ogólnopolski a wszyscy nasi zwycięzcy awansowali do finału krajowego, który prowadzony był nie tylko pod patronatem Zarządu Wojewódzkiego ZOSP RP, lecz także we współpracy z Zarządem Głównym ZOSP RP i pod patronatem Waldemara Pawlaka, prezesa Zarządu Głównego ZOSP RP.

  Czytaj treści premium w Gazecie Wrocławskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecane

  Wideo