Finał OrlenLigi: Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 0:3 [ZDJĘCIA]

Dariusz Kuczmera
Finał OrlenLigi: Grot Budowlani Łódź - Chemik Police
Finał OrlenLigi: Grot Budowlani Łódź - Chemik Police Łukasz Kasprzak
W Atlas Arenie rozgrywany był finał mistrzostw Polski siatkarek.

Lepiej mecz zaczęły mistrzynie Polski z Polic. Prowadziły 4:0. Do końca kontrolowały przebieg tego seta. Wygrały do 14. Mniej skuteczna była Kaja Grobelna, ale decydujące były własne błędy, których nasze siatkarki w pierwszym secie popełniły aż dziewięć.

Drugi set też rozpoczął się fatalnie dla naszej drużyny. Mistrzynie prowadziły już 7:0. Kaję Grobelną zastąpiła Julia Twardowska. Chemik rządził i dzielił na parkiecie Atlas Areny, prowadził 11:5. Próbowała poderwać zespół Martyna Grajber, nie potrafiła jej zablokować najskuteczniejsza w drużynie Chemika Katarzyna Zaroślińska. Chemik prowadził 15:10. Dobrze atakowała Stefana Veljković. 16:11 dla Chemika.
Gabriela Polańska zaatakowała w aut, skuteczną kiwkę zaprezentowała Pavla Vincourova. Trafia Anna Werblińska. Chemik prowadzi 19:13. Drugi raz kiwa Paula. Atak Katarzyny Zaroślińskiej. Chemik prowadzi 22:15.

Wygrywaliśmy długie akcje. Łodzianki zdobyły trzy punkty z rzędu. Chemik prowadził tylko 22:18. Trener gości Jakub Głuszak wziął czas. Mistrzynie wzięły się w garść i wygrały do 18.

Trzecia partia. Chemik nie schodzi poniżej swojego poziomu. Sylwia Pycia najszybsza na siatce. Łodzianki przegrywają 2:3. Po bardzo długiej akcji punkt zdobywa Stefana Veljoković. Budowlani - Chemik 2:4 i 4:9. Widać było zmęczenie po łódzkich siatkarkach. Zwłaszcza po Kai Grobelnej.

Siatkarki Chemika były nie do zatrzymania. Zespół gości zmierza po czwarty tytuł mistrza Polski z rzędu. Grot Budowlani - Chemik 10:16, chwilę później 11:19. Łodzianki walczyły: było 14:21. Po ataku Stefany Veljković była piłka meczowa. Pierwszą łodzianki obroniły. Mecz skończyła Aleksandra Jagieło. Zespół gości wygrał seta do 17.

Trzecia partia nie różniła się zbytnio od dwóch poprzednich. Real Police był poza zasięgiem. Łodziankom należą się brawa za podjęcie walki, ale nasze dziewczęta w tym sezonie sukces już odniosły.

Rewanż w Szczecinie w środę 19 kwietnia o godz. 20.30. Cieszmy się srebrnym medalem mistrzostw Polski. To największy sukces w historii Budowlanych i pierwszy od 31 lat srebrny medal dla Łodzi. Grot Budowlani będą grać w Lidze Mistrzyń.

W pierwszym meczu o trzecie miejsce Developres Rzeszów wygrał z Impelem Wrocław 3:2 (25:15, 23:25, 25:21, 14:25, 16:14)

Grot Budowlani - Chemik Police 0:3 (14:25, 18:25, 17:25)

Grot Budowlani: Gabriela Polańska, Sylwia Pycia, Heike Beier, Kaja Grobelna, Paula Vincourova, Martyna Grajber, Paulina Maj-Erwardt (l) oraz Natalia Strózik, Ewelina Tobiasz, Julia Twardowska. Trener: Błażej Krzyształowicz.

Chemik: Agnieszka Bednarek-Kasza, Joanna Wołosz, Anna Werblińska, Katarzyna Zaroślińska, Stefana Veljković, Aleksandra Jagieło, Mariola Zenik (l) oraz Jelena Blagojević. Trener: Jakub Głuszak.

Materiał oryginalny: Finał OrlenLigi: Grot Budowlani Łódź - Chemik Police 0:3 [ZDJĘCIA] - Dziennik Łódzki