Finał Ligi Mistrzów: Juventus Turyn - FC Barcelona 1:3 (ZDJĘCIA, WYNIK)

TB (AIP)
Finał Ligi Mistrzów Juventus – Barcelona 1:3. FC Barcelona wygrała Ligę Mistrzów. To piąty triumf hiszpańskiego klubu w tych rozgrywkach. Martin Meissner

Gola w czwartej minucie strzelił po podaniu Andresa Iniesty Ivan Rakitić. Dziesięć minut po przerwie wyrównał Alvaro Morata. Barcelona prowadzenie objęła w 68. min po trafieniu Suareza. Gwóźdź do trumny wbił Neymar, który w doliczonym czasie gry zdobył bramkę na 3:1.

Foto Olimpik/x-news

To trzeci sukces hiszpańskiego klubu w tym sezonie. Wcześniej wygrał ligę hiszpańską i zdobył Puchar Króla. Ligowe rozgrywki i krajowy puchar zdobyła też "Stara Dama".

Dla Barcelony to piąty tiumf w Lidze Mistrzów, licząc zdobyte trofea, gdy rozgrywki nazywały się Pucharem Europy. Trofeum trafi zatem na stałe na Camp Nou. Dla obu drużyn był to ósmy finał. Juventus przegrał po raz szósty.

Juventus – FC Barcelona 1:3 (0:1). Bramki: Morata 55 – Rakitić 4, Suarez 68, Neymar 90
Sędziował: Cunyeyt Cakir (Turcja)
Juventus: Buffon – Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra – Marchisio, Pirlo, Vidal (79 Pereyra), Pogba – Tevez, Morata (85 Llorente). Trener: Massimiliano Allegri
FC Barcelona: Ter Stegen – Alves, Pique, Mascherano, Alba – Rakitić (90 Mathieu), Busquets, Iniesta (77 Xavi) – Messi, Suarez (90 Pedro), Neymar. Trener: Luis Enrique
Żółte kartki: Vidal, Pogba - Suarez