Finał ATP Masters w Paryżu: Jerzy Janowicz - David Ferrer [NA ŻYWO]

ab
Janowicz w finale gra z Hiszpanem Davidem Ferrerem
Janowicz w finale gra z Hiszpanem Davidem Ferrerem EPA/YOAN VALAT
Jerzy Janowicz stoi przed wielką szansą wygrania pierwszego w swojej karierze turnieju ATP. 21-latek z Łodzi w paryskiej hali Bercy zmierzy się z Hiszpanem Davidem Ferrerem. Początek po godz. 15. Poniżej aktualny wynik spotkania.

W pierwszym secie zwyciężył Hiszpan, który w ostatnim gemie przełamał serwis Janowicza. Wynik 6:4 dla Ferrera. W kolejnym secie zarówno Janowicz jak i Ferrer przełamał zagrywki rywala. Triumfował Ferrer, który wygrał ostatecznie 6:3.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU: Jerzy Janowicz - Dawid Ferrer [ZDJĘCIA]

Janowicz jest objawieniem turnieju. W drodze do finału pokonał m.in. Andy'ego Murraya, mistrza olimpijskiego z Londynu i triumfatora wielkoszlemowego US Open 2012. Łodzianin zajmuje obecnie na 69. miejscu w światowym rankingu ATP. Ferrer jest piąty. Po turnieju w Paryżu Janowicz awansuje w rankingu co najmniej na 26. miejsce.

21-latek po każdym zwycięstwie nie kryje wzruszenia. Hitem w internecie stał się jego wywiad dla angielskiej telewizji Sky Sports, podczas którego ze szczęścia nie mógł powstrzymać łez.

Damy ci więcej - zarejestruj się!

Materiał oryginalny: Finał ATP Masters w Paryżu: Jerzy Janowicz - David Ferrer [NA ŻYWO] - Dziennik Łódzki