Festiwal Pierogów Świata we Wrocławiu! Już 18 lipca

Natalia Niedzielska-Burdzy
Natalia Niedzielska-Burdzy
Festiwal Pierogów Świata odbędzie się na placu Orląt Lwowskich 18-19.07.2020. To wydarzenie, które ma na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. Pierogi to potrawa, którą Polacy uwielbiają. Niezwykła pierogowa uczta zapewni gościom różnorodność pochodzenia, smaków oraz ich kształtów.

Pierogi są znane i lubiane w każdym zakątku Ziemi – także we Wrocławiu!

Właściwe każdy ma na nie swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone - możliwości jest właściwie nieskończona liczba.

Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać!

Dla każdego znajdzie się coś miłego. Gwarantujemy, że każdy smakosz będzie usatysfakcjonowany i opuści imprezę szczęśliwy, z pełnym brzuchem ♥

Spróbujcie tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali! Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę :)

Plac Orląt Lwowskich 20D, Wrocław
Sobota
12.00 - 20.00
Niedziela
12.00 - 18.00

Na miękko czy na twardo? Który sposób gotowania jaj jest lepszy?

Wideo