Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Fantastyczne koncerty z orkiestrą Klassik Modern

MRA
Orkiestra Klassik Modern
Orkiestra Klassik Modern
Stowarzyszenie muzyczno-wydawnicze Klassik Modern zaprasza na cykl koncertów „Świat Muzyki z orkiestrą Klassik Modern”. Jest to kolejny projekt organizowany przy wsparciu finansowym Fundacji PZU oraz z pięcioma ośrodkami kultury Dolnego Śląska - we Lwówku Śląskim, Bolkowie, Zawidowie, Złotoryi oraz Lubaniu.

W ramach projektu zaplanowane są dwa programy muzyczne dla każdego z miast - koncerty pt.: „Muzyka z bajek Walt’a Disney’a” dla najmłodszych słuchaczy oraz „The Beatles – Muzyczna Podróż w Przeszłość” dla melomanów w każdym wieku.

W pierwszej propozycji dzieci i młodzież będą mogły usłyszeć najpopularniejsze piosenki z ulubionych bajek Disney’a wraz z projekcją ich fragmentów na ekranie kinowym.

W programie „The Beatles – Muzyczna podróż w przeszłość” zaproponujemy mieszkańcom miast i okolic spotkanie z muzyką kultowego zespołu The Beatles, przeniesioną o kilka wieków wstecz. Muzyczną podróż w przeszłość zapewnią wyjątkowe aranżacje największych przebojów zespołu, takich jak m.in. „_Let it be_”, „_Hey Jude_”, "_Michelle_”, które zostaną wykonane w stylu kompozytorów epoki baroku (Bach, Vivaldi, Corelli).

Pierwszy koncert "Muzyka z bajek Disney'a" odbędzie się 28 listopada w Złotoryjskim Ośrodku Kultury o godz. 10.00. Kolejne trzy koncerty zaplanowane są na: 1 grudnia we Lwówku Śląskim, 2 grudnia w Zawidowie oraz 9 grudnia w Lubaniu (w salach ośrodków kultury wymienionych miast). Kolejne koncerty zaplanowano po Nowym Roku.

O orkiestrze

Orkiestra Kameralna Filharmonii Dolnośląskiej „Klassik Modern” istnieje od maja 2005 roku. Jej kierownikiem artystycznym jest od początku inicjator jej powstania — Roman Samostrokov, wybitny wiolonczelista, kompozytor i aranżer. Członkami orkiestry są doświadczeni muzycy, którzy występowali wcześniej w renomowanych orkiestrach i zespołach kameralnych w Polsce i za granicą. „Klassik Modern” koncertuje grając arcydzieła muzyki klasycznej, ale także muzykę współczesną: poważną i rozrywkową. Kompozycje Romana Samostrokowa oraz jego aranżacje orkiestrowe muzyki Beatlesów i innych gigantów muzyki popularnej, hitów muzyki filmowej i standardów jazzowych przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem przez publiczność sal filharmonicznych oraz uczestników wielu imprez kulturalnych oraz spotkań biznesowych. Orkiestra koncertowała z wybitnym wirtuozami muzyki klasycznej i wieloma gwiazdami estrady w całej Polsce oraz wielu stolicach, czy metropoliach kulturalnych Europy.

Od czasu swojego powstania orkiestra występowała na licznych festiwalach, między innymi:
Noce Kościołów (Wrocław), Międzynarodowy Festiwal im. H. Wieniawskiego (Szczawno Zdrój), Koncerty Pokoju (Jawor), Międzynarodowy Festiwal im. Krzysztofa Pendereckiego (Münster, Niemcy).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska