Fala na Odrze przechodzi przez Wrocław. Obowiązuje ostrzeżenie 3 stopnia

JEW
Stacja pomiarowa w Trestnie przed Wrocławiem. Odra w tym miejscu nie powinna przekroczyć 2 i 3 maja stanu alarmowego. Jest on ogłaszany przy głębokości 450 cm. We wtorek o godz. 18.30 Odra miała w Trestnie głębokość 431 cm (stan ostrzegawczy przekroczony o 51 cm).
Stacja pomiarowa w Trestnie przed Wrocławiem. Odra w tym miejscu nie powinna przekroczyć 2 i 3 maja stanu alarmowego. Jest on ogłaszany przy głębokości 450 cm. We wtorek o godz. 18.30 Odra miała w Trestnie głębokość 431 cm (stan ostrzegawczy przekroczony o 51 cm). Polska Press Grupa
Udostępnij:
Jeszcze do środy 3 maja do godz. 12 obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3 stopnia dla Wrocławia. Przez miasto przechodzi fala wezbraniowa na Odrze. Po kilku dniach ulewnych deszczów sformowała się ona w górnym biegu rzeki i przez Opole, Brzeg i Oławę dotarła do Wrocławia. Jednak wszystko wskazuje na to, że poziom rzeki na rogatkach miasta (w Trestnie) nie przekroczy stanu alarmowego. Od kilku dni wciąż obowiązuje tam stan ostrzegawczy, a do alarmu brakuje 20 cm.

Oto cała treść aktualnego ostrzeżenia hydrologicznego dla Wrocławia:

OSTRZEŻENIE Nr 9
Stopień zagrożenia: 3
Biuro: Biuro Prognoz Hydrologicznych Oddziału IMGW-PIB we Wrocławiu
Obszar: Województwo dolnośląskie - rzeka Odra
Ważność: do 2017-05-03 12:00:00
Przebieg: W związku z przemieszczaniem się wezbrania, na Odrze środkowej w okresie ważności ostrzeżenia stany wody będą nadal rosły. Spodziewane wzrosty będą się wahały od 25 (Trestno) do 70 cm (Malczyce). Stany wody będą utrzymywały się w strefie wody wysokiej z przekroczeniami stanów alarmowych (na stacji wodowskazowej Trestno stany wody nie osiągną stanu alarmowego). W zlewniach dopływów środkowej Odry stany wody będą już opadały, jeszcze lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.
Prawdopodobieństwo: 100%
Uwagi: Brak
Czas wydania: 2017-05-01 12:24:00
Synoptyk: Elżbieta Daniluk

FALA WEZBRANIOWA NA ODRZE - MAŚLICE:

We wtorek (2 maja 2017) o godz. 18 Odra przekroczyła stany alarmowe w trzech punktach pomiarowych na Dolnym Śląsku. Mowa o Głogowie, Ścinawie i Oławie. Jednak w ciągu najbliższych godzin przyrosty wody będą tam niewielkie, a później widać wyraźnie tendencję spadkową. W rejonie Opola odwołano już stan ostrzegawczy, a woda w Odrze szybko opada.

CZYTAJ TAKŻE: NA BYSTRZYCY TRWAJĄ POSZUKIWANIA ZAGINIONEGO KAJAKARZA

Większego zagrożenia nie widać także na innych dolnośląskich rzekach, choć oczywiście ich stany są dziś wysokie. Mocno wezbrała Bystrzyca i Widawa, a także rzeki Kotliny Kłodzkiej. Jeśli w najbliższych dniach nie będzie długotrwałych, intensywnych opadów, sytuacja hydrologiczna się unormuje - informują służby hydrologiczne. Synoptycy przewidują najbliższe opady na Dolnym Śląsku na czwartek, jednak powinny one trwać maksymalnie kilka godzin, co nie stworzy zagrożenia dla poziomu rzek w regionie i możliwości ewentualnych podtopień.

ZOBACZ: WĘDKARZE EWAKUOWANI Z WYSPY, BO PRZYBYŁO WODY. SAMOCHODY ZOSTAŁY...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie