Fala kulminacyjna na Odrze minęła Wrocław. Woda opada

SZ, JJ, MIG
Fala kulminacyjna na Odrze minęła w czwartek Wrocław. Na wodowskazie w Trestnie na granicy Wrocławia do poziomu alarmowego brakowało w czwartek rano tylko kilku centymetrów. Od godziny 17 w czwartek woda w Trestnie już opada. Fala przemieszcza się dalej - stan alarmowy na Odrze obowiązuje w Ścinawie i Głogowie.

Piątek, godz. 9.00

Woda w Trestnie opadła już do poziomu 426 cm. Stan alarmowy nie jest też już przekroczony w Oławie - poziom rzeki obniżył się do 550 cm. Stan alarmowy Odra osiągnęła za to w Ścinawie (poziom rzeki to 460 cm przy poziomie alarmowym 400 cm) oraz w Głogowie (466 cm przy stanie alarmowym 450 cm).

Czwartek, godz. 20.00

Od godz. 17 woda na Odrze w Trestnie zaczyna opadać. Jest już 10 cm poniżej stanu alarmowego. Obecnie Odra ma tutaj 440 cm głębokości. Stany ostrzegawcze na Odrze obowiązują w Brzegu Dolnym, Malczycach i Ścinawie. W Głogowie o 8 cm przekroczony jest stan alarmowy.

Czwartek, godz. 14.45

Aktualny poziom Odry na wodowskazach Oławie i Trestnie:

 • Oława – 604 cm (trend malejący), stan ostrzegawczy – 500 cm, stan alarmowy 560 cm
 • Trestno – 444 cm (trend bez zmian), stan ostrzegawczy – 380 cm, stan alarmowy 450 cm

Czwartek, godz. 13.

Film i najnowsze zdjęcia z przejścia fali kulminacyjnej na Odrze. Zobaczcie materiale poniżej.

Jaz Opatowicki

Tak wielka woda przechodzi przez Wrocław. Zobacz film i zdjęcia

Czwartek, godz. 11.15

Aktualny poziom Odry na wodowskazach w Brzegu, Oławie i Trestnie:

 • Brzeg – 530 cm (trend malejący od środowego popołudnia), stan ostrzegawczy – 460 cm, stan alarmowy 530 cm
 • Oława – 611 cm (od północy trend malejący), stan ostrzegawczy – 500 cm, stan alarmowy 560 cm
 • Trestno – 444 cm (trend bez zmian), stan ostrzegawczy – 380 cm, stan alarmowy 450 cm

Czwartek, godz. 8

Fala kulminacyjna na Odrze dotarła do Wrocławia. Na wodowskazie w Trestnie o godz. 8 poziom wody osiągnął 444 cm, a więc już tylko 6 cm brakuje do stanu alarmowego. Na szczęście od blisko godziny poziom rzeki w tym miejscu nie zmienia się. I wszystko wskazuje na to, że już nie wzrośnie. - Fala wezbraniowa jest już we Wrocławiu. Prognozy mówiły o poziomie 445 cm w Trestnie, nie zostanie więc przekroczony stan alarmowy. Taka woda nie stanowi żadnego zagrożenia, ale oczywiście monitorujemy sytuację na bieżąco - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Grzegorz Rajter z wrocławskiego ratusza. Woda w Odrze na wodowskazie w Oławie już spada. Bardzo powoli, ale jednak. O godz. 7.40 odnotowano tu 617 cm, a więc o 7 cm mniej, niż w kulminacyjnym punkcie w środę późnym wieczorem.

Środa, godz. 20.30

Fala kulminacyjna na Odrze przechodzi przez Oławę. Po intensywnym deszczu woda zalała stadion miejski przy ul. Sportowej oraz garaże przy ul. Rybackiej. Deszczówka nie miała gdzie spływać, poziom wód jest bardzo wysoki. Odra osiągnęła już poziom 624 centymetrów na wodowskazie przy moście. Tendencja jest wciąż rosnąca i niewykluczone, że w najbliższych godzinach poziom Odry zbliży się do 630 cm. Straż pożarna ma pełne ręce roboty przy pompowaniu wody z zalanych miejsc.

Zalany stadion miejski w Oławie przy ulicy Sportowej
Zalany stadion miejski w Oławie przy ulicy Sportowej Olawa24.pl

Środa, godz. 19.15

W ciągu ostatnich godzin Odra, mimo wysokiego już poziomu, zaczęła mocniej przybierać w Oławie, to zapowiadana fala wezbraniowa. Aktualny poziom Odry na wodowskazach w Brzegu, Oławie i Trestnie:

 • Brzeg – 566 cm (trend malejący - w ostatnich godzinach -2 cm), stan ostrzegawczy – 460 cm, stan alarmowy 530 cm
 • Oława – 622 cm (trend rosnący - w ostatnich godzinach wzrost aż o 11 cm), stan ostrzegawczy – 500 cm, stan alarmowy 560 cm
 • Trestno – 438 cm (trend rosnący - w ostatnich godzinach +6 cm), stan ostrzegawczy – 380 cm, stan alarmowy 450 cm

Środa, godz. 14.15

Nowe ostrzeżenie hydrologiczne dla Dolnego Śląska. - W związku ze spływem wód opadowych, wystąpią wzrosty stanów wody z przekroczeniami stanów ostrzegawczych lokalnie alarmowych. W szczególność w zlewni: Baryczy, Bobru, Bystrzycy, Kwisy, Kaczawy, Małej Panwi, Nysy Kłodzkiej, Ślęzy i Widawy - informuje synoptyk IMGW-PIB Karina Kózka z Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu.

Środa, godz. 13.15

Aktualny poziom Odry na wodowskazach w Brzegu, Oławie i Trestnie.

 • Brzeg – 568 cm (trend bez zmian), stan ostrzegawczy – 460 cm, stan alarmowy 530 cm
 • Oława – 611 cm (trend rosnący), stan ostrzegawczy – 500 cm, stan alarmowy 560 cm
 • Trestno – 432 cm (trend bez zmian), stan ostrzegawczy – 380 cm, stan alarmowy 450 cm

Środa, godz. 12.00

Dla całego Dolnego Śląska obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne przed intensywnymi opadami deszczu. Prognozowana wysokość opadów to 20 - 35 mm, miejscami do 45 mm. Ostrzeżenie obowiązuje do północy.

Środa, godz. 10.30

Wodowskaz na Odrze w Oławie pokazuje już 605 cm. - Woda przybiera około 2 cm na godzinę. Fala wezbraniowa dotrze do Oławy dziś w godzinach popołudniowych. Prognozy są bardziej optymistyczne niż jeszcze wczoraj. Mówią, że Odra osiągnie poziom 630 centymetrów, to o 10 centymetrów mniej niż prognozowano wcześniej - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Zbigniew Golemo z biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Oławie. - Jeszcze wczoraj obawialiśmy się zalania drogi z Oławy do Jelcza-Laskowic. Dziś to ryzyko jest już minimalne - dodaje Zbigniew Golemo.

Środa, godz. 9

Fala wezbraniowa na Odrze przechodzi przez Brzeg.

Środa, godz. 7.30

Poziom wody w Odrze ciągle rośnie. Nad ranem w Oławie przekroczył on 600 cm. Dokładnie o godz. 7.30 wskazywał 601 cm. O 41 cm został przekroczony stan alarmowy. Trend cały czas jest rosnący. Podobnie jak Brzegu. Z kolei woda na Odrze w miejscu ujścia Nysy Kłodzkiej już opada. Przez noc o kilka cm wzrósł również poziom wody na wodowskazie w Trestnie. Aktualnie wynosi on 428 cm. Tutaj wody przybywa bardzo powoli.

Wtorek, godz. 21.30

Coraz poważniejsza sytuacja na Odrze w Oławie. Jej stan - zgodnie z prognozami wciąż rośnie i będzie rósł jeszcze przynajmniej przez dobę. We wtorek wieczorem rzeka osiągnęła tu 589 cm - to 29 cm powyżej stanu alarmowego. Według prognoz, w nocy ze środy na czwartek wodowskaz wskaże w Oławie aż 640 cm. Przy moście w Oławie we wtorek wieczorem gromadzili się pojedynczy mieszkańcy - na razie jednak bardziej z ciekawości, niż po to by usypywać worki z piaskiem. Na razie - według powiatowych i miejskich służb - nie ma takiej potrzeby. - Obecnie sytuacja w mieście jest stabilna i monitorowana na bieżąco, a siły i środki są w gotowości do użycia - głosi komunikat Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Miasto ostrzega jednak mieszkańców przed planowanymi na najbliższe dni intensywnymi opadami deszczu. Wciąż jest ryzyko zalania drogi z Oławy do Jelcza-Laskowic. Woda widoczna jest już w lesie między tymi miejscowościami. Wysoka fala na Odrze do Wrocławia dotrze około piątku. Na razie Odra na wodowskazie w Trestnie ma od kilku godzin stały poziom - około 422-423 cm (oznacza to przekroczenie stanu ostrzegawczego).

Fala kulminacyjna na Odrze minęła Wrocław. Woda opada
Pawel Relikowski / Polskapress

Wtorek, godz. 15.00

Przez ostanie godziny znów o kilka centymetrów podniósł się poziom Odry w Brzegu i Oławie. Sytuacja w Trestnie oraz na Opolszczyźnie, przy ujściu Nysy Kłodzkiej do Odry unormowała się, woda utrzymuje wcześniejszy poziom. To oznacza, że fala wezbraniowa znajduje się w okolicach Brzegu i zgodnie z wcześniejszymi prognozami, powinna jutro dotrzeć do Oławy.

Wtorek, godz. 13.00

O godz. 13 Odra w Trestnie na granicy Wrocławia sięgała 421 cm, przekraczając o 41 cm stan ostrzegawczy. Do stanu alarmowego brakuje 29 cm. - Według najnowszych danych z Biura Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu, w ciągu najbliższych dni, czyli w środę i czwartek, Odra we Wrocławiu nie przekroczy stanu alarmowego - informuje portal GazetaWroclawska.pl Grzegorz Rajter z wrocławskiego ratusza. Tymczasem wciąż rośnie poziom Odry w Oławie. W poniedziałek przed północą osiągnął stan alarmowy (560 cm), teraz wzrósł już do 581 cm.

Wtorek, godz. 11.00

Starosta oławski Zdzisław Brezdeń ogłosił od godz. 12 we wtorek stan pogotowia przeciwpowodziowego dla miasta Oławy, miasta i gminy Jelcz-Laskowice oraz gminy Oława. Polecił też gminom, by miały w gotowości siły i środki do udziału w akcji przeciwpowodziowej oraz zarządził stały monitoring wałów i urządzeń hydrotechnicznych. - Na razie jest bezpiecznie. Ale maksymalnego poziomu wody w Odrze spodziewamy się dopiero w nocy ze środy na czwartek - mówi portalowi GazetaWroclawska.pl Zbigniew Golemo z biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Oławie. W nocy ze środy na czwartek na wodowskazie w Oławie rzeka może sięgać 640 cm. - To już poważna woda. Ona też nie powinna stworzyć zagrożenia, ale będziemy w gotowości - dodaje Golemo. Zagrożenie może dotyczyć szczególnie drogi nr 455 z Oławy do Jelcza-Laskowic. Leży ona na terenie polderu zalewowego Lipki. Przy tak wysokim poziomie Odry jest ryzyko jej zalania. Dla porównania, podczas powodzi w 1997 roku woda w Oławie sięgała 766 cm, a w roku 2010 - 765 cm. Podtopionych zostało wtedy kilka podoławskich miejscowości.

Wtorek, godz. 8.50

Poziom Odry w rejonie Wrocławia wciąż rośnie. Po tym jak w Oławie w poniedziałkowy wieczór osiągnęła ona stan alarmowy (560 cm), przez noc "dołożyła" jeszcze kolejne 17 cm. We wtorek o godz. 9 poziom wody na wskaźniku przy moście Chrobrego wynosił 577 cm. Wody przybywa również w Trestnie na rogatkach Wrocławia. Na tym wodowskazie stan alarmowy wynosi 450 cm. Jeszcze wczoraj wieczorem było tam 407 cm, ale we wtorkowy poranek wodowskaz pokazuje 416 cm a tendencja jest wciąż rosnąca, podobnie jak na wcześniejszych punktach pomiarowych w Oławie i Brzegu.

Poniedziałek, godz. 23.10

Poziom Odry w Oławie rośnie w szybkim tempie. O godz. 23.10 w poniedziałek rzeka przy moście przy ul. Bolesława Chrobrego osiągnęła poziom alarmowy - 560 cm. A wody będzie jeszcze przybywało - jej poziom wciąż rośnie na wcześniejszych punktach pomiarowych - w Brzegu na Opolszczyźnie oraz przy ujściu Nysy Kłodzkiej. Dopiero dotrze tu woda, z którą w weekend walczyli mieszkańcy powiatu kłodzkiego. Stan Odry w Trestnie na granicy Wrocławia na razie jest stabilny. Ale fala wezbraniowa dotrze tutaj dopiero w środę. Do stanu alarmowego w Trestnie brakuje 42 cm.

Poniedziałek, godz. 20.30

Odra na wodowskazie w Oławie sięga już 554 cm, do stanu alarmowego brakuje zaledwie 6 cm. Od wtorku na terenie całego powiatu oławskiego będzie obowiązywał stan pogotowia przeciwpowodziowego. - Na chwilę obecną nie ma żadnego zagrożenia - czytamy w komunikacie wydanym przez Miejski Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Poniedziałek, godz. 19.00

W dalszym ciągu podnosi się poziom Odry w Oławie. O godzinie 19 woda sięgała tu 554 cm, a poziom miał trend rosnący - woda podnosi się o kilka centymetrów w ciągu godziny. Poziom alarmowy w Oławie to 560 cm. Wodę widać już w niektórych miejscach w lesie między Oławą a Jelczem-Laskowicami. To część polderu zalewowego Lipki, który jest otwierany w razie wysokiego stanu wody w Odrze. Na razie nie zapadła decyzja o jego uruchomieniu. W Trestnie na granicy Wrocławia woda o godz. 19 miała 406 cm, przy poziomie alarmowym 460. Na szczęście powoli opada woda w Widawie we Wrocławiu. Bardzo wysoki jest też poziom rzeki Oławy. O godz. 19 na wodowskazie w Oławie woda sięgała w tej rzece 261 cm, przy stanie alarmowym 250 cm.

Sobota, godz. 15

W Kłodzku ogłoszono alarm przeciwpowodziowy. Gminy Leśna i Mysłakowice, a także powiat kłodzki, wprowadziły pogotowie przeciwpowodziowe.

OSTRZEŻENIE HYDROLOGICZNE

Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu dla pięciu zlewni rzek na Dolnym Śląsku wydało ostrzeżenie III stopnia.
W związku z obserwowanymi oraz prognozowanymi opadami deszczu, w zlewni górnego Bobru, górnej Kwisy oraz górnej Nysy Łużyckiej prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody z przekroczeniem stanów alarmowych.

Ostrzeżenie dotyczy zlewni:

 • Nysa Łużycka do Zgorzelca
 • Kwisa górna do zbiornika Leśna
 • Bóbr do zbiornika Pilchowice

Ponadto zlewni:

 • Nysa Kłodzka do zbiornika Nysa i Ścinawka
 • Barycz bez Orlej i Polskiego Rowu

Na pozostałych obszarach naszego województwa obowiązuje ostrzeżenie II stopnia. Obowiązuje ono do niedzielnego poranka.

W sobotę po południu stany alarmowe zostały przekroczone w 11 miejscach:

 • rzeka Nysa Łużycka w Porajowie
 • rzeka Witka w Ręczynie
 • rzeka Witka w Ostróżnie
 • rzeka Czarny Potok w Mirsku
 • rzeka Kwisa w Gryfowie Śląskim
 • rzeka Kamienica w Barcinku
 • rzeka Nyska Kłodzka w Kłodzku
 • rzeka Nyska Kłodzka w Bystrzycy Kłodzkiej
 • rzeka Nyska Kłodzka w Międzylesiu
 • rzeka Biała Lądecka w Żelaźnie
 • rzeka Biała Lądecka w Lądku-Zdroju
 • rzeka Ślęza w Białobrzeziu
 • rzeka Ślęza w Borowie
 • rzeka Oława w Oławie

W kilku miastach i gminach ogłoszono alarmy i pogotowia przeciwpowodziowe.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

Komentarze 37

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
25 czerwca, 20:34, Gość:

Naprawdę chcesz głosować na Rafała Trzaskowskiego:

Wpisz w wyszukiwarkę youtube:

----- Rafał Trzaskowski skłamał 2 razy w ciągu 30 sekund ------

---- Jak się mają słowa Trzaskowskiego do faktów? Sprawdzamy ----

---- RAFAŁ NIE KŁAM! ------

1)Jeszcze nie został prezydentem a już zaczął kłamać Polaków

1) Potomka ESBECJI , , ultra lewaka I ULTA LIBERAŁA nie spełniającego obietnic wyborczych

2)Uczestnika masońskiej GRUPY BILDERBERG, fana LGBT i ideologii Gender/multi-kulti,

3)Polityka, który nie spełnia obietnic wyborczych,

4)Człowieka, który robi wszystko, aby nie zadośćuczynić ludziom wywalonych z własnych mieszkań, ofiarom Warszawskiej Reprywatyzacji a finansującego z publicznych pieniędzy podatników organizacje promujące trans i homo?

5)Będąc w rządzie PO-PSL był przeciwny 500 a w tym samym czasie był za sprowadzaniem na socjal finansowany z naszych podatków i składek unijnych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu(program zablokowany przez PIS)

6) Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL szykował darmowe lokale komunalne w polskich miastach dla islamskich migrantów z programu przymusowej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu kosztem własnych mieszkańców oraz rodzin wielodzietnych i lokatorów z własnych miast oczekujących na mieszkanie komunalne.

7)Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL w momencie gdy nie miał i mówił, że nie będzie mieć pieniędzy na 500 dla polskich dzieci chciał osiedlać w Polsce na wysokim socjalu opłacanym z naszych składek unijnych i podatków migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ten skandaliczny proces ten zablokowało Prawo i Sprawiedliwość.

Co on zrobił oprócz podpisania deklaracji przywilejów LGBT organizowania marszów LGBT i finansowania organizacji LGBT z publicznych pieniędzy?

Rafał Trzaskowski:

8) O Nord Stream II Rafał Trzaskowski mówi----„Nord Stream II porozumienie prywatnych firm nie stoją za tym dzięki bogu rządy”----- Wyjaśniam Nord Strem II to geostrategiczny ANTYPOLSKI wspólny projekt Niemiec i Rosji gdzie głównym udziałowcem jest Gazprom.

PISowskie sprzedawczyki w akcji. Po takich wpisach widać jak PISuary boją się Trzaskowskiego. Jego zwycięstwo to koniec władzy PISuarów w Polsce i powrót do normalności

G
Gość
25 czerwca, 20:34, Gość:

Naprawdę chcesz głosować na Rafała Trzaskowskiego:

Wpisz w wyszukiwarkę youtube:

----- Rafał Trzaskowski skłamał 2 razy w ciągu 30 sekund ------

---- Jak się mają słowa Trzaskowskiego do faktów? Sprawdzamy ----

---- RAFAŁ NIE KŁAM! ------

1)Jeszcze nie został prezydentem a już zaczął kłamać Polaków

1) Potomka ESBECJI , , ultra lewaka I ULTA LIBERAŁA nie spełniającego obietnic wyborczych

2)Uczestnika masońskiej GRUPY BILDERBERG, fana LGBT i ideologii Gender/multi-kulti,

3)Polityka, który nie spełnia obietnic wyborczych,

4)Człowieka, który robi wszystko, aby nie zadośćuczynić ludziom wywalonych z własnych mieszkań, ofiarom Warszawskiej Reprywatyzacji a finansującego z publicznych pieniędzy podatników organizacje promujące trans i homo?

5)Będąc w rządzie PO-PSL był przeciwny 500 a w tym samym czasie był za sprowadzaniem na socjal finansowany z naszych podatków i składek unijnych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu(program zablokowany przez PIS)

6) Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL szykował darmowe lokale komunalne w polskich miastach dla islamskich migrantów z programu przymusowej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu kosztem własnych mieszkańców oraz rodzin wielodzietnych i lokatorów z własnych miast oczekujących na mieszkanie komunalne.

7)Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL w momencie gdy nie miał i mówił, że nie będzie mieć pieniędzy na 500 dla polskich dzieci chciał osiedlać w Polsce na wysokim socjalu opłacanym z naszych składek unijnych i podatków migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ten skandaliczny proces ten zablokowało Prawo i Sprawiedliwość.

Co on zrobił oprócz podpisania deklaracji przywilejów LGBT organizowania marszów LGBT i finansowania organizacji LGBT z publicznych pieniędzy?

Rafał Trzaskowski:

8) O Nord Stream II Rafał Trzaskowski mówi----„Nord Stream II porozumienie prywatnych firm nie stoją za tym dzięki bogu rządy”----- Wyjaśniam Nord Strem II to geostrategiczny ANTYPOLSKI wspólny projekt Niemiec i Rosji gdzie głównym udziałowcem jest Gazprom.

Po takich wpisach widać jak PISuary boją się Trzaskowskiego. Jego zwycięstwo to koniec władzy PISuarów w Polsce i powrót do normalności.

G
Gość

Naprawdę chcesz głosować na Rafała Trzaskowskiego:

Wpisz w wyszukiwarkę youtube:

----- Rafał Trzaskowski skłamał 2 razy w ciągu 30 sekund ------

---- Jak się mają słowa Trzaskowskiego do faktów? Sprawdzamy ----

---- RAFAŁ NIE KŁAM! ------

1)Jeszcze nie został prezydentem a już zaczął kłamać Polaków

1) Potomka ESBECJI , , ultra lewaka I ULTA LIBERAŁA nie spełniającego obietnic wyborczych

2)Uczestnika masońskiej GRUPY BILDERBERG, fana LGBT i ideologii Gender/multi-kulti,

3)Polityka, który nie spełnia obietnic wyborczych,

4)Człowieka, który robi wszystko, aby nie zadośćuczynić ludziom wywalonych z własnych mieszkań, ofiarom Warszawskiej Reprywatyzacji a finansującego z publicznych pieniędzy podatników organizacje promujące trans i homo?

5)Będąc w rządzie PO-PSL był przeciwny 500 a w tym samym czasie był za sprowadzaniem na socjal finansowany z naszych podatków i składek unijnych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu(program zablokowany przez PIS)

6) Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL szykował darmowe lokale komunalne w polskich miastach dla islamskich migrantów z programu przymusowej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu kosztem własnych mieszkańców oraz rodzin wielodzietnych i lokatorów z własnych miast oczekujących na mieszkanie komunalne.

7)Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL w momencie gdy nie miał i mówił, że nie będzie mieć pieniędzy na 500 dla polskich dzieci chciał osiedlać w Polsce na wysokim socjalu opłacanym z naszych składek unijnych i podatków migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ten skandaliczny proces ten zablokowało Prawo i Sprawiedliwość.

Co on zrobił oprócz podpisania deklaracji przywilejów LGBT organizowania marszów LGBT i finansowania organizacji LGBT z publicznych pieniędzy?

Rafał Trzaskowski:

8) O Nord Stream II Rafał Trzaskowski mówi----„Nord Stream II porozumienie prywatnych firm nie stoją za tym dzięki bogu rządy”----- Wyjaśniam Nord Strem II to geostrategiczny ANTYPOLSKI wspólny projekt Niemiec i Rosji gdzie głównym udziałowcem jest Gazprom.

...

Odra na odcinku śląskim jest najpiękniejsza i zarazaem najniebezpieczniejsza. Szczególnie na odcinku dolnośląskim.

G
Gość

http://monitor.pogodynka.pl/#map/19.5,51.5,7,true,true,0 stany rzek w Polsce

http://monitor.pogodynka.pl/#station/hydro/151170010

G
Gość
25 czerwca, 17:53, Gość:

Czy chcesz Prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego który(to tylko ułamek jego „dokonań”):

Skopiuj linka

https://www.youtube.com/watch?v=u1__C0maOUs

https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk

https://www.youtube.com/watch?v=CwtBCvEc0gA

https://www.youtube.com/watch?v=s6WO0H3SDQc

lub

Wpisz w wyszukiwarkę you tube:

-- Jak się mają słowa Trzaskowskiego do faktów? Sprawdzamy --

-- RAFAŁ NIE KŁAM! -

-- Rafał Trzaskowski skłamał 2 razy w ciągu 30 sekund ---

--- #RafałNieKłam ----

1)Jeszcze nie został prezydentem a już zaczął kłamać

2)Jest przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Partia Rafała Trzaskowskiego Platforma Obywatelska-PSL podniosła wiek emerytalny wszystkim Polakom i Polkom aż o 7 lat. Gdy Prawo i Sprawiedliwość obniżało wiek emerytalny Rafał Trzaskowski głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego ale nie chciał się przyznać że głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Mówił że cztery lata temu nie był posłem dlatego nie mógł głosować przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego – Trzaskowski ŁGAŁ – cztery lata temu był posłem i głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Jednym słowem Rafał Trzaskowski po raz kolejny był za tym żeby Polacy pracowali dłużej i nie dostali prawa do wypłaty wcześniejszej emerytury.

3)Będąc w rządzie PO-PSL był przeciwny 500 a w tym samym czasie był za sprowadzaniem na socjal finansowany z naszych podatków i składek unijnych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu(program zablokowany przez PIS)

4) Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL szykował darmowe lokale komunalne w polskich miastach dla islamskich migrantów z programu przymusowej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu kosztem własnych mieszkańców oraz rodzin wielodzietnych i lokatorów z własnych miast oczekujących na mieszkanie komunalne. 4)Uczestniczy w spotkaniach Grupy Bildenberg wywodzącej się ze stowarzyszeń wolnomularskich międzynarodowe, tajne stowarzyszenie osób ze świata polityki oraz gospodarki członków zarządów wielkich instytucji międzynarodowych, fundacji, banków i korporacji o globalnym zasięgu i wpływie. 5) Jest autorem antypolskiej rezolucji przeciwko Polsce w parlamencie Unii Europejskiej

6) Mówił o porozumieniu polityków jego formacji z urzędnikami w Brukseli w sprawie zamrożenia unijnych środków dla Polski do czasu przejęcia rządów przez Platformę Obywatelską.

Im więcej takich trolli jak Ty i Wasze telewizje: TVP i TV Trwam, tym bardziej Trzaskowskiemu rośnie poparcie. Brawo Wy!

G
Gość

Czy chcesz Prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego który(to tylko ułamek jego „dokonań”):

Skopiuj linka

https://www.youtube.com/watch?v=u1__C0maOUs

https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk

https://www.youtube.com/watch?v=CwtBCvEc0gA

https://www.youtube.com/watch?v=s6WO0H3SDQc

lub

Wpisz w wyszukiwarkę you tube:

-- Jak się mają słowa Trzaskowskiego do faktów? Sprawdzamy --

-- RAFAŁ NIE KŁAM! -

-- Rafał Trzaskowski skłamał 2 razy w ciągu 30 sekund ---

--- #RafałNieKłam ----

1)Jeszcze nie został prezydentem a już zaczął kłamać

2)Jest przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Partia Rafała Trzaskowskiego Platforma Obywatelska-PSL podniosła wiek emerytalny wszystkim Polakom i Polkom aż o 7 lat. Gdy Prawo i Sprawiedliwość obniżało wiek emerytalny Rafał Trzaskowski głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego ale nie chciał się przyznać że głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Mówił że cztery lata temu nie był posłem dlatego nie mógł głosować przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego – Trzaskowski ŁGAŁ – cztery lata temu był posłem i głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Jednym słowem Rafał Trzaskowski po raz kolejny był za tym żeby Polacy pracowali dłużej i nie dostali prawa do wypłaty wcześniejszej emerytury.

3)Będąc w rządzie PO-PSL był przeciwny 500 a w tym samym czasie był za sprowadzaniem na socjal finansowany z naszych podatków i składek unijnych migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu(program zablokowany przez PIS)

4) Rząd Rafała Trzaskowskiego PO-PSL szykował darmowe lokale komunalne w polskich miastach dla islamskich migrantów z programu przymusowej relokacji migrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu kosztem własnych mieszkańców oraz rodzin wielodzietnych i lokatorów z własnych miast oczekujących na mieszkanie komunalne. 4)Uczestniczy w spotkaniach Grupy Bildenberg wywodzącej się ze stowarzyszeń wolnomularskich międzynarodowe, tajne stowarzyszenie osób ze świata polityki oraz gospodarki członków zarządów wielkich instytucji międzynarodowych, fundacji, banków i korporacji o globalnym zasięgu i wpływie. 5) Jest autorem antypolskiej rezolucji przeciwko Polsce w parlamencie Unii Europejskiej

6) Mówił o porozumieniu polityków jego formacji z urzędnikami w Brukseli w sprawie zamrożenia unijnych środków dla Polski do czasu przejęcia rządów przez Platformę Obywatelską.

G
Gość

7)Podpisał karty LGBT i finansuje wielomilionowymi kwotami z publicznych organizacje promujące ideologię LGBT - homoseksualistów i transwestytów pieniędzy które można by było przeznaczyć dla dzieci

8)Nie spełnia zdecydowanej większości swoich obietnic wyborczych obietnic wyborczych i jest niewiarygodny. Jak wyliczono obietnice spełnione 4 na 59 wszystkich jako Prezydent Warszawy

9) Ratusz Warszawy pod wodzą Rafała Trzaskowskiego nie wypłaca nie i chce wypłacać odszkodowań przyznanych mieszkańcom poszkodowanym przez mafię reprywatyzacyjną. Ratusz Warszawy pod wodzą Rafała Trzaskowskiego skarży decyzje dotyczące przyznania odszkodowań dla poszkodowanych lokatorów przez mafie reprywatyzacyjne. A wypłaca wielomilionowe dotacje z publicznych pieniędzy podatników (granty) dla środowisk promujących transwestytów i homoseksualistów.

10) Wypłaty rządowych mikropożyczek dla przedsiębiorców realizuje na skandalicznie niskim poziomie 7%, gdy w tym samym momencie np. w Gorzowie Wielkopolskim – 92%.

11)Po co lotnisko w Polsce jak jest w Berlinie

12) Partia Rafała Trzaskowskiego Platforma Obywatelska dokonywała gigantycznej wyprzedaży majątku narodowego na ogromną skalę kilkudziesięciu miliardów złotych (DANE GUS). Rząd PO-PSL Donalda Tuska rozpoczął pracę dnia 16.XI.2007r. i tylko do 31.12.2010 zdążył sprzedać 724 polskie zakłady. Np. między 2009 a 2011 na ponad 40 miliardów zł, a w jednym tylko 2010 r. rząd PO-PSL rozsprzedał majątek narodowy za 22 miliardy złotych(DANE GUS). Za rządów PIS jest proces odwrotny nie ma prywatyzacji jest natomiast repolonizacja polskiej gospodarki

A
Amanda

A do stanu z 97 roku brakuje ok 3 metrów .. Czyli sianie paniki bez powodu ... Ot większe kałuże

G
Gość
24 czerwca, 9:49, Gość:

Mnie najbardziej irytuje w tej sytuacji skomlenie "powodzian" o odszkodowania z budżetu państwa. Ok, rozumiem, jak jakaś tradycyjna, rolnicza rodzina mieszka od dziada-pradziada na terenie zalewowym i nie stać jej na porządne ubezpieczenie gospodarstwa... Ale do jasnej anielki! W 1997 w mojej mieścinie woda zalała sporą część przedmieści, gdzie wszyscy wiedzieli, że to tereny zalewowe. Ale wtedy jeszcze starałem się zrozumieć wszystkich, którzy się tam wybudowali w kilka lat przed powodzią, bo to w końcu była pierwsza tak duża powódź w okolicy. Ale później średnio co 2-3 lata dochodziło tam do podtopień. A działki budowlane schodziły tam na pniu, a domki rosły jak grzyby po deszczu. Bo działki tanie, to ludzie kupowali i się budowali. I co 2-3 lata płacz i szloch, bo podtopienia, sprzęt domowy do wymiany i wyciąganie łapy po pieniądze. Przyszedł 2010 rok, kolejna duża powódź. I dalej ku...wa jego mać nikt nie ubezpieczył domów od wody, nikt kupując działki i budując domy nie przejmował się notorycznymi podtopieniami, i płacz bo rząd ma dać pieniądze! I tak ku...wa co 2-3 lata, ludzie nic się nie uczą, jedyne czego ich podtopienia nauczyły to płakania w mediach i wyciągania łapy po publiczne pieniądze, zamiast zadbania o swój dobytek -.-

Roczne ubezpieczenie przed powodzią to koszt 150zl czyli tyle co nic. A powódź może przyjść albo nie, trzeba ich też zrozumieć bo oszczędzili dużo więcej kupując działkę. W USA też budują się na terenach gdzie szaleje huragan. Trzeba się tylko do tego przygotować, od czegoś są ubezpieczalnie. A jeśli ktoś się nie ubezpieczył to jego problem. Pomocy od Państwa nie będzie żadnej, jedynie Duda podczas kampanii pomacha rękami i powie że jest gwarantem pomocy.

P
Podsumowanie
21 czerwca, 20:30, Gość:

Redaktor nie zna geografii Polski - chyba bez matury : w zlewni górnego Bobru, górnej Kwisy oraz górnej Nysy Łużyckiej prognozowane są dalsze wzrosty stanów wody z przekroczeniem stanów alarmowych. Gdzie tutaj po drodze jest Wrocław ????

24 czerwca, 12:21, Gość:

No wiesz Odra zacznie płynąć do tyłu i Wrocław zaleje.

Ty do takich szkół nie chodził co Pan dziennikarz bo są na świecie rzeki co zdarza im się nieraz do tyłu płynąć .. i wiesz jak Pan dziennikarz wrócił wagarów to usłyszał końcówkę zdania nauczyciela z Geografii ... o rzekach płynących do tyłu.

Jak Matul(r)a? na Ukrainie Mama , kurs Języka polskiego , nie znasz zasad przyjęcia do GW ?

H
Humor Dnia

Kiedy GW , organizuję mistrzostwa świata w pisaniu , artykułów w WORD ? bo to zakrawa na dziennikarstwo , połowa to pewnie z certyfikatem nauczania Języka Polskiego !

p
pączek z MPK

Czy można podać ten komunikat normalnie ? bo raz ze z błędami !

cytat ,, UWAGA! BĘDA WIELKIE ZMIANY W KOMUNIKACJI ,,

to Wrocław miasto kultury i głupi turysta nie wie jak gdzie z punku A do punktu B dojechać ? cytat ,,W obu kierunkach objazdem od ulicy Powstańców Śląskich ,, co to jest OBJAZD !!!!

G
Gość

W Opolu https://www.prostozopolskiego.pl/2020/06/stan-pogotowia-przeciwpowodziowego-odwolany-zdjecia-z-drona/

G
Gość

W Brzegu max poziom był o 120 cm wyższy niż ten z 1 czerwca .... teraz zaczyna opadać .... a to już za ujściem Nysy .. wiec ... zaleje ... ale pewnie się mój sąsiad jak wypłatę dostanie.

Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska
Dodaj ogłoszenie