Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fabryka narkotyków w Potęgowie pod lupą śląskich prokuratorów

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Zdjęcie poglądowe
Zdjęcie poglądowe CBŚP
Wszystko wskazuje na to, że wytwórnia narkotyków w Potęgowie pod Słupskiem, zlikwidowana w niedzielę przez Centralne Biuro Śledcze Policji, jest elementem większej siatki przestępczej. Śledztwo w tej sprawie nadzoruje wydział Prokuratury Krajowej w Katowicach.

Jak informowaliśmy, w niedzielę 21 kwietnia po południu antyterroryści przerwali produkcję narkotyków w firmie w Potęgowie w powiecie słupskim. W hali zakładu obróbki metalu pojawiły się ekipy funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji i Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA. Do akcji użyto śmigłowców policyjnych i wozów opancerzonych.

Podkomisarz Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji potwierdził, nie podając szczegółów, że policjanci wykonywali czynności związane ze zwalczaniem przestępstw narkotykowych. Zostały zatrzymane trzy osoby. Natomiast funkcjonariusze zadziałali błyskawicznie, gdy tylko dotarli do informacji o procederze.

- Śledztwo nadzoruje Śląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Katowicach. Prokurator po wykonaniu z zatrzymanymi czynności procesowych podejmie decyzję co do konieczność zastosowania środków zapobiegawczych – poinformował „Głos” we wtorek prokurator Karol Borchólski z działu prasowego Prokuratury Krajowej. - Na obecnym etapie postępowania z uwagi na wykonywane i planowane czynności procesowe nie udzielamy szczegółowych informacji, co do ich zakresu, jak również co do przedmiotu śledztwa.

Tak więc na razie to tajemnica śledztwa. Nie wiadomo, czy likwidacja wytwórni w Potęgowie ma związek z inną sprawą nadzorowaną przez śląski pion PZ Prokuratury Krajowej po likwidacji dwa miesiące temu przez katowicki Zarząd CBŚP linii produkcyjnej laboratorium w magazynach w Łodzi, gdzie wytwarzano m.in. klefedron, nazywany w środowisku przestępczym „kryształem”, a potocznie kokainą dla ubogich, która w ostatnim czasie zbiera coraz większe śmiertelne żniwo.

Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wytwarzanie, przetwarzanie albo przerabianie środków odurzających, substancji psychotropowych czy psychoaktywnych zagrożone jest karą do lat 3 lat więzienia. Jeśli jednak w grę wchodzi znaczna ilość tych środków lub działanie w celu osiągnięcia korzyści, sprawca podlega grzywnie i karze pozbawienia wolności aż do 20 lat pozbawienia wolności.

od 7 lat
Wideo

Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza