Fabryczna - atrakcyjne zielone miejsce na mapie Wrocławia

Akcja specjalna deweloperów
Udostępnij:
Na obszarze dzielnicy Fabryczna położonej w południowo-zachodniej części miasta kiedyś istniały wielkie zakłady przemysłowe jak np. Pafawag producent wagonów osobowych i towarowych a później także lokomotyw, tworzące potęgę stolicy Dolnego Śląska. Dziś po wielu z nich zostały tylko wspomnienia i tereny, przeznaczane na siedziby firm, centra logistyczne czy też osiedla mieszkaniowe. Według danych z 2019 r. Fabryczna zajmuje ponad 118,9 km kw., i zamieszkuje tu ponad 200 tys. osób. Dla porównania Krzyki mają 16 km kw. i mieszka tu ponad 109 tys. osób.

Fabryczna, to część Wrocławia, która cieszy się wielkim zainteresowaniem osób poszukujących mieszkania, bowiem atutami tego osiedla są w większości dobry dojazd do centrum miasta także komunikacją miejską, dużo terenów zielonych, bliskość placówek handlowych różnych sieci, nie tylko spożywczych. Na terenie Fabrycznej istnieją osiedla, których nazwy pochodzą od wsi i miejscowości wchłoniętych przez Wrocław: jak np. Oporów, Żerniki, Pracze Odrzańskie, Leśnica, Maślice, Gajowice, Gądów itd., gdy poszerzał swoje granice administracyjne. Na tym terenie powstało już wiele nowoczesnych osiedli więc zazwyczaj jest dobrze rozwinięta infrastruktura placówek ułatwiających życie każdej rodzinie. W tej części miasta działa lotnisko, a także Stadion Wrocław. To teren, na którym jest wiele parków i skwerów, można śmiało powiedzieć, że jest to najbardziej zielona część miasta. Te wszystkie atuty sprawiają, że Fabryczna jest miejscem, którym interesują się osoby poszukujące własnego lokum, a wybór jest duży.

Sprawdziliśmy, co obecnie oferują deweloperzy.

Inwestycja Rezydencja Rosal od Fira Capital

Rezydencja Rosal zlokalizowana jest przy ul. Krępickiej 57, w zachodniej części Wrocławia. Okolica ta znana jest z położonych w zasięgu pieszego spaceru parków: Leśnickiego i Złotnickiego oraz Lasu Leśnickiego (800 m do lasu). Bliska odległość od przystanków tramwajowych i autobusowych ułatwia szybką komunikację z centrum miasta, a Autostradowa Obwodnica Wrocławia dostępna z sąsiedniej ul. Kosmonautów pozwala na bezproblemowy wyjazd z Wrocławia.

W kameralnym, trzykondygnacyjnym budynku zaprojektowano 27 lokali mieszkalnych oraz dwa lokale usługowe. Budynek podzielony został na trzy klatki schodowe, co dodatkowo zapewni mieszkańcom kameralną atmosferę. Regularna bryła budynku urozmaicona została licznymi lukarnami, balkonami, a także zmianami koloru elewacji. Tereny przyległe do budynków ozdobione zostaną niską zielenią. Elewacje docieplone zostaną styropianem i wykończone tynkiem strukturalnym w kolorach szarym i białym. Dach zostanie pokryty grafitową dachówką. Ciepłą wodę na potrzeby użytkowe i centralnego ogrzewania zapewni kotłownia zasilana gazem z sieci miejskiej. Przyłączone zostaną również pozostałe media, tj. energia elektryczna, woda i kanalizacja sanitarna.

Środki przyszłych mieszkańców deponowane są na otwartym Mieszkaniowym Rachunku Powierniczym prowadzonym przez bank PKO BP SA.

Rezydencja Rosal – Fira.pm

B Urban. Inwestuj w nieruchomości i zarabiaj

B Urban to propozycja dla chcących zainwestować w nieruchomości na wynajem. Topowa lokalizacja, projekt skrojony pod potrzeby przyszłych mieszkańców i wykończone oraz wyposażone lokale. To odpowiedź Inwestgrupy na trendy w mieszkalnictwie i ewolucję oczekiwań klientów. W stolicy Dolnego Śląska najczęściej mieszkania wynajmują osoby do 35 roku, które albo studiują, albo pracują. Dla większości z nich bliskość uczelni, pracy, jak i szerokiej oferty usługowo-handlowej ma kluczowe znaczenie, ważna dla nich jest także infrastruktura transportowa, czyli dobry dostęp do MPK lub sieci tras rowerowych. Deweloper wziął pod uwagę wszystkie aspekty. W najbliższym otoczeniu znajdziemy uczelnie wyższe i biurowce. Już teraz to bardzo dobrze skomunikowane miejsce, a powstająca w bezpośredniej bliskości B Urban nowa trasa autobusowo-tramwajowa, która połączy Nowy Dwór z centrum Wrocławia, sprawi, że w kilka minut będzie można dostać się do tętniącego życiem serca miasta. W bliskiej odległości znajduje się Magnolia Park.

www.burban.pl

Dodaj ogłoszenie