eWinner 2 liga: Sebastian Bergier się nie zatrzymuje

Sebastian Bergier po wyleczeniu kontuzji rozegrał 4 mecze w rezerwach i strzelił 5 bramek FOT. Paweł Relikowski
Druga drużyna Śląska Wrocław pewnie pokonała wyżej notowaną Olimpię Elbląg 3:0. Kolejny dublet ustrzelił Sebastian Bergier, który po wyleczeniu kontuzji coraz mocniej puka do pierwszej drużyny WKS-u.

Pierwsza drużyna Śląska Wrocław podczas trwającej przerwy na reprezentacje nie miała w planach rozegrania meczu kontrolnego. Trener Jacek Magiera powiedział natomiast, że ci piłkarze, którzy mogą, zagrają w spotkaniu rezerw z Olimpią.

Zbyt wielu ich nie zobaczyliśmy. Trener Krzysztof Wołczek wystawił w pierwszym składzie Konrada Poprawę i Sebastiana Bergiera. Ten drugi przed przerwą otworzył wynik, a po zmianie stron podwyższył prowadzenie WKS-u z rzutu karnego. Po wyleczeniu kontuzji zagrał w czterech spotkaniach II ligi (w niepełnym wymiarze) i zdobył w nich pięć bramek. Czy to już czas na poważną szansę w PKO Ekstraklasie?

17. kolejka eWinner 2 ligi

Śląsk II Wrocław - Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
Bramki: Bergier 17, 58-k., Krocz 64.
Śląsk II: Burta - Boruń, Poprawa, Celeban, Pawelec, Caliński (75. Wypart) - Jezierski (80. Olejniczak), Michalski (88. Młynarczyk), Bukowski - Krocz (88. Idzik), Bergier (75. Marchewka).
Olimpia: Dudek - Piekarski, Czarny, Wenger, Guilherme (58. Bawolik), Krasa (85. Sarnowski), Krawczun, Danowski (58. Stanisławski), Kałahur, Senkewich (70. Winsztal), Kurbiel (85. Milanowski).

Pozostałe mecze 17. kolejki:

Hutnik Kraków - Ruch Chorzów 2:0 (Stawarczyk 13, Świątek 70)
Pogoń Siedlce - Znicz Pruszków 1:2 (Górski 29 - Hrnčiar 53, Nagamatsu 69)
Motor Lublin - Wisła Puławy 4:1 (Fidziukiewicz 24, 55-k., Ceglarz 78, Firlej 90 - Bartosiak 3)
GKS Bełchatów - Radunia Stężyca 0:2 (Fadecki 65, Miller 90)
Lech II Poznań - Stal Rzeszów 0:0
Garbarnia Kraków - Sokół Ostróda 0:0
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Wigry Suwałki 3:1 (Sarmiento 12, 63, Lisowski 88 - Iwao 83)
Chojniczanka Chojnice - KKS 1925 Kalisz 2:1 (Cegiełka 28, Mikołajczak 31 - Giel 55)

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0