Euroliga. CCC Polkowice - ESVBA-LM 86:66 [WYNIK, RELACJA]

MW
CCC Polkowice
W meczu 11. kolejki Euroligi kobiet drużyna CCC Polkowice wygrała z ESVBA-LM 86:66. Zespół z Dolnego Śląska zwyciężył zdecydowanie i jest coraz bliżej awansu do fazy play-off europejskich rozgrywek.

Polkowiczanki nie zawiodły kibiców zgromadzonych w hali sportowej przy ul. Dąbrowskiego. Mistrzynie Polski pokazały, że ich cel, czyli awans do kolejnej fazy rozgrywek jest coraz bliżej.

Drużyna z Dolnego Śląska od początku spotkania grała bardzo wysoko. Zawodniczki dawały z siebie sto procent i to było widać na parkiecie. CCC było ekipą lepszą w każdym aspekcie gry. Przyjezdny zespół z Francji gubił się i nie nadążał za szybko grającymi polkowiczankami. Gospodynie imponowały również skutecznością z dystansu. W pierwszej połowie skuteczność zespołu Marosa Kovacika za trzy punkty wynosiła 57 procent. Po 20 minutach na tablicy widniał wynik 55:31.

Po przerwie ekipie CCC przytrafił się okres gorszej gry, straty oraz brak skuteczności jednak zespół z Francji nie potrafił wykorzystać, tych błędów polkowiczanek i wynik nie uległ znaczącej zmianie. Mistrzynie Polski w ostatniej kwarcie kontrolowały przebieg spotkania i ostatecznie pewnie wygrały 88:66.

Kolejne spotkanie drużyna CCC zagra u siebie w ramach Energa Basket Ligi Kobiet z Eneą AZS-em Poznań. Start tego spotkania w sobotę, o godz. 19.

CCC Polkowice – ESVBA-LM 86:66 (26:15, 29:16, 12:18, 19:17)

CCC: Fagbenle 19, Thomas 16, Kaltsidou 16, Hayes 10, Leedham 9, Gajda 9, Puss 3, Kaczmarczyk 2, Kizer 2.
ESVBA: Mendy 21, Evans 14, Bjorklund 10, Gomis 7, Bar 7,Kamba 5, Jakovljevic 2, Bremont 0.