EuroBasket 2013. Polska gra z Hiszpanią, zapowiada się pogrom. Do przerwy 13:49...

PK
To czwarty, a zarazem przedostatni mecz polskich koszykarzy na mistrzostwach Europy. Ich rywalem są obrońcy tytułu najlepszych na Starym Kontynencie - Hiszpanie. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości.

Do przerwy nasi koszykarze byli w stanie zdobyć tylko 13 punktów, z czego dziewięć rzutami z gry. Hiszpanie dominują pod każdym względem. Mecz wygląda jak pojedynek zawodowców z amatorami. Biało-czerwoni są całkowicie rozbici wcześniejszymi porażkami i nie są w stanie nawet nawiązać walki z utytułowanym rywalem. Najchętniej na drugą połowę by pewnie nawet nie wychodzili.

Punkty dla Polski w pierwszej połowie zdobyli: Koszarek 3, Lampe, Szubarga, Zamojski, Ignerski, Gortat - po 2; dla Hiszpanii: Fernandez 10, Gasol 10, Rodriguez 9, Rey 8, Rubio 4, Calderon 3, Llull 3, Aguilar 2.