Euro 2020. Rzuty rożne zamienili na bramki. Walia na remis ze Szwajcarią

Piotr Szymański
Matthew Lewis - UEFA/UEFA via Getty Images (©UEFA)
Euro 2020. W drugim spotkaniu w grupie A Walia zremisowała ze Szwajcarią (1:1) w Baku. Obie bramki padły po przerwie i oba po rzutach rożnych. Podział punktów w bardzo korzystnym położeniu stawia Włochów, którzy w piątkowym meczu otwarcia zainkasowali komplet punktów z Turcją.

Euro 2020: Walia - Szwajcaria 1:1 (12.06.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (49. minuta) - Piłka po rzucie rożnym dla Szwajcarii trafiła wprost na głowę Breela Embolo, który wygrał pojedynek o pozycję i precyzyjnym strzałem otworzył wynik meczu.
  • 1:1 (74. minuta) - Znakomite, kombinacyjne rozegranie rzutu wolnego przez Walię. Po dośrodkowaniu w pole karne Szwajcarii piłka trafiła wprost na głowę Kieffera Moorea, który mocnym strzałem doprowadził do wyrównania.

Atrakcyjność meczu: 6,5/10
Piłkarz meczu: Breel Embolo