Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Euro 2012: Tylko 2000 biletów na mecz dla wrocławian

Marcin Rybak
Na 40-tysięcznym stadionie rozegrane będą na Euro trzy mecze, w tym jeden drużyny Polski
Na 40-tysięcznym stadionie rozegrane będą na Euro trzy mecze, w tym jeden drużyny Polski Tomasz Hołod
Mecze Euro 2012 mieszkańcy Wrocławia obejrzą w telewizji. Na każdy z meczów w naszym mieście UEFA przeznaczy zaledwie po 2000 biletów dla mieszkańców.

Budowany na Euro 2012 wrocławski stadion w większości zapełnią kibice spoza naszego miasta. Dla wrocławian UEFA ma przeznaczone po 2000 biletów na każdy z trzech "wrocławskich" meczów Euro. Chociaż na stadionie, przypomnijmy, będzie ponad 40 tysięcy miejsc.

Bilety mają być losowane w internecie na takich zasadach, jakie obowiązywały przy sprzedaży wejściówek na poprzednich mistrzostwach. Trzeba się będzie zalogować na stronie UEFA, wpisać wszystkie swoje dane i zaznaczyć, jaki bilet chce się kupić. Ponieważ chętnych będzie więcej niż biletów, miejsca na stadionie zostaną przydzielone drogą losowania.

Pula 2000 biletów będzie rozlosowywana tylko wśród osób mieszkających we Wrocławiu. Jak mówi Michał Janicki - pełnomocnik władz miasta do spraw Euro 2012 - obsługujący cały system komputer będzie rozpoznawał wrocławskie kody pocztowe.

Dodatkowo Europejska Federacja Piłkarska zaoferowała władzom Wrocławia kupno 300 biletów. Miejska kasa musiałaby za nie zapłacić normalne ceny, po jakich będą sprzedawane kibicom, czyli od 40 do 80 euro.

- Początkowo oferowano nam 150, ale po negocjacjach zwiększono pulę do 300 - mówi Michał Janicki. - Wciąż jeszcze nie mamy decyzji, czy je kupimy, a jeśli tak, to według jakich kryteriów zostaną rozdzielone. Być może będzie to konkurs dla szkół - zastanawia się Michał Janicki.

Kolejną, ale niewielką, pulę biletów władze Wrocławia dostaną od UEFA jako władze miasta - organizatora imprezy. To będzie najwyżej 50-70 wejściówek na stadion. Również nie ma jeszcze decyzji, co z nimi zrobić i kto będzie mógł je dostać.

Osobno sprzedawane mają być pakiety VIP. - Są bardzo drogie. Jedna wejściówka kosztuje około 1000 euro - mówi Janicki. Te bilety będą sprzedawane już od wiosny przyszłego roku według zasady "kto pierwszy ten lepszy". Taki pakiet to wejściówka na 6-godzinną imprezę, z ekskluzywnym posiłkiem przed, po i w czasie meczu w specjalnej strefie VIP koło stadionu, a nawet z prezentem od UEFA.

Miejsca w loży

Mecze Euro 2012 będzie też można oglądać z lóż na stadionie.

Jeszcze do niedawna wiadomo było, że najemcy lóż budowanych na stadionie nie będą mogli oglądać meczów Euro. Wszystkie miejsca - w tym w lożach - przypadać miały UEFA i jej klientom.

Ale w ostatnich dniach piłkarska centrala zmieniła zdanie. Firmy, które kupią loże, będą mogły korzystać z nich w czasie mistrzostw. Do każdej loży najemca może zaprosić dziesięć osób.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetawroclawska.pl Gazeta Wrocławska